Şimdi Ara

Espresso Makinesi tavsiyesi!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.155
Cevap
94
Favori
232.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kahve ve makinelerden az çok anlarım benim size tavsiyem kahve ile ilgili her şeyi ''http://www.evdekahve.com''den temin etmenizdir.
  • quote:

hocam yazdıklarınız çok bilgilendirici, teşekkür ediyorum. mümkünse o yanlışlıkla silinen 2 saatlik yazının tamamını tekrar bekliyoruz hatta kitap yazın okuyalım bilgilenelim diyorum.
    yazdıklarınızı baştan sona okudum ve yeni evlenmeye çalışan bir insan olarak ( hayvani boyuta ulaşma yolundaki harcamalardan ) ve de ayrıca sıfırdan yeni de bir iş kurma çabalarımdan sonra fiyat olarak krups xp4020 gayet mantıklı geldi. makina konusunda biraz bizi bilgilendirebilir misiniz hocam, ne satın alıyoruz, makinamız ne yapabilir olacak, ne yapamayacak, ekstra ne gibi aparatlar gerektirecek ve bunları nerden temin edebiliriz( öğütücü almayı şimdilik rafa kaldırdım malum ekonomi, kahve dünyasının her gün önünden geçiyorum taze çekilmiş kahveyi az az burdan alsam sizce nasıl olur?)makinanın bakımı ve temizliği konusunda bilginiz var mı, kısaca ne biliyosanız dinlemeye hazırım kahveye oldukça meraklıyım fakat bu ara çok yoğunum bu makina evde kahve ihtiyacımı karşılayacak gibiyse almayı planlıyorum. şimdiden ilginize çok teşekkür ederim.

selamlar, yorumlarınız için teşekkürler. açıkçası benim de işlerim bu aralar başımdan aşkın o yüzden foruma çok sık giremiyorum, girdiğimde de uzun uzun cevaplar yazamıyorum. krups xp4020 ile ilgili biraz detay yazmaya çalışırım ama yukarıda bir arkadaş bu ürünün artık getirtilmediğini öğrenmiş piyasada da bulamamış eğer durum böyleyse başka bir makinaya yönelmekte fayda var. bu aralar piyasadan biraz uzak kaldım. biraz birşeyler araştırıp tekrar yazmaya çalışırım.

iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: sartug

quote:

hocam yazdıklarınız çok bilgilendirici, teşekkür ediyorum. mümkünse o yanlışlıkla silinen 2 saatlik yazının tamamını tekrar bekliyoruz hatta kitap yazın okuyalım bilgilenelim diyorum.
    yazdıklarınızı baştan sona okudum ve yeni evlenmeye çalışan bir insan olarak ( hayvani boyuta ulaşma yolundaki harcamalardan ) ve de ayrıca sıfırdan yeni de bir iş kurma çabalarımdan sonra fiyat olarak krups xp4020 gayet mantıklı geldi. makina konusunda biraz bizi bilgilendirebilir misiniz hocam, ne satın alıyoruz, makinamız ne yapabilir olacak, ne yapamayacak, ekstra ne gibi aparatlar gerektirecek ve bunları nerden temin edebiliriz( öğütücü almayı şimdilik rafa kaldırdım malum ekonomi, kahve dünyasının her gün önünden geçiyorum taze çekilmiş kahveyi az az burdan alsam sizce nasıl olur?)makinanın bakımı ve temizliği konusunda bilginiz var mı, kısaca ne biliyosanız dinlemeye hazırım kahveye oldukça meraklıyım fakat bu ara çok yoğunum bu makina evde kahve ihtiyacımı karşılayacak gibiyse almayı planlıyorum. şimdiden ilginize çok teşekkür ederim.

selamlar, yorumlarınız için teşekkürler. açıkçası benim de işlerim bu aralar başımdan aşkın o yüzden foruma çok sık giremiyorum, girdiğimde de uzun uzun cevaplar yazamıyorum. krups xp4020 ile ilgili biraz detay yazmaya çalışırım ama yukarıda bir arkadaş bu ürünün artık getirtilmediğini öğrenmiş piyasada da bulamamış eğer durum böyleyse başka bir makinaya yönelmekte fayda var. bu aralar piyasadan biraz uzak kaldım. biraz birşeyler araştırıp tekrar yazmaya çalışırım.

iyi günler

Makinayı hala aramaya devam ediyorum ve sizin önerilerinizi bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illeg4l -- 10 Şubat 2012; 0:27:18 >

• quote:

quote:

iyi günler

hocam piyasada zor da olsa krups xp4020 var bulunabiliyor, ama tabiki buna benzer ekonomik bütçeli ve işimizi görücek bize birşeyler öğretebilecek başlangıç seviyesi makina tavsiyeleriniz varsa mutlaka öğrenmek isteriz

• quote:

Orijinalden alıntı: mekpro

quote:

quote:

iyi günler

hocam piyasada zor da olsa krups xp4020 var bulunabiliyor, ama tabiki buna benzer ekonomik bütçeli ve işimizi görücek bize birşeyler öğretebilecek başlangıç seviyesi makina tavsiyeleriniz varsa mutlaka öğrenmek isteriz

Stocklarında mevcut olan bir mağaza vb.. bildiğiniz varsa söylebilirmisiniz?

• Selamlar bu iki kahve öğütücüsü arasında hangisini tavsiye ederdiniz acaba espressodan başka bir şey içmiyoruz biz :) çok çabuk bayatlıyor çekilmiş alıyoruzda malesef.Artık almak istiyorum bir tane. Bu ikisi arasında kaldım.

http://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Kahve_Ogutucu/260150.html

http://www.mutfakdelisi.com/Delonghi-Kahve-Ogutucu-KG79,PR-8158.html

• quote:

Orijinalden alıntı: illeg4l

quote:

quote:

quote:

iyi günler

Stocklarında mevcut olan bir mağaza vb.. bildiğiniz varsa söylebilirmisiniz?

http://www.beyazesyamerkezi.com/Krups-XP4020-Espresso-Makinesi_1646.html#0

• 399 tl lik olan makina ne kadar eliktrik çekiyor
  • quote:

quote:

sartuğ bey buradaki önerebileceğiniz kahve değirmeni varmıdır acaba yada tavsiye edebileceğiniz bir değirmen varmıdır ağırlıklı espresso öğütücem.

http://www.hepsiburada.com/liste/kahve-degirmeniogutucu/department.aspx?categoryId=237199

Delognhi KG49 ve Bosch bıçaklı öğütücüler, bu öğütücülerden hangi tür kahve çekecek olursanız olun uzak durmanızı tavsiye ederim. Delonghi KG79 dişli bir öğütücü olduğu için diğerlerine nisbeten daha iyi ama yine de bu giriş seviyesindeki dişli öğütücülerin de ne yapacağı belli olmuyor. Homojen öğütme kalınlığı konusunda zayıflar ayrıca acayip elektriklenme oluyor ve kahve tanecikleri hazneye veya birbirlerine yapışıp kalıyorlar. espresso için ideal olanı çekildiğinde pofur pofur duran, birbirine yapışmayan topaklanmayan kahvedir. bu da değirmenin kalitesiyle çok alakalı birşey. eğer biraz paraya kıyayım derseniz rancilio rocky öneririm diyecektim kiii fiyatını kontrol ettim ve bu arkadaşta bin lira olmuş.. benim size tavsiyem kahveyi aldığınız yerden azar azar çektirmeniz ve ağzı sıkıca kapalı bir kapta muhafaza edip en çok 3-4 gün içinde tüketmeniz..

tekrar merhaba sn sartug tchibodan son çıkarttığı öğütücüden aldım daha önceden starbucsdan az az çektişrşiyordum ama anladımki kahve içmiyormuşum öğütücüde çektiğim kahveyi istediğim incelikte öğütebiliyorum starbucksda çektirdiğim kahve hem çabuk bozuluyordu hemde vbiraz kalın çekiyorlardı.tchibonun son çıkarttığı öğütücüyü herkese şiddetle tavsiye ederim harika gerçektende.Dediğiniz gibi makinadan daha önemlisi öğütücüymüş onu anladım istediğim zaman istediğim kadar çekip yapıyorum tadında bu kadar fark ediceğini tahmin etmemişdim espressonun.Teşekkür ederim size.

• quote:

Orijinalden alıntı: KRALL

quote:

quote:

sartuğ bey buradaki önerebileceğiniz kahve değirmeni varmıdır acaba yada tavsiye edebileceğiniz bir değirmen varmıdır ağırlıklı espresso öğütücem.

http://www.hepsiburada.com/liste/kahve-degirmeniogutucu/department.aspx?categoryId=237199

Delognhi KG49 ve Bosch bıçaklı öğütücüler, bu öğütücülerden hangi tür kahve çekecek olursanız olun uzak durmanızı tavsiye ederim. Delonghi KG79 dişli bir öğütücü olduğu için diğerlerine nisbeten daha iyi ama yine de bu giriş seviyesindeki dişli öğütücülerin de ne yapacağı belli olmuyor. Homojen öğütme kalınlığı konusunda zayıflar ayrıca acayip elektriklenme oluyor ve kahve tanecikleri hazneye veya birbirlerine yapışıp kalıyorlar. espresso için ideal olanı çekildiğinde pofur pofur duran, birbirine yapışmayan topaklanmayan kahvedir. bu da değirmenin kalitesiyle çok alakalı birşey. eğer biraz paraya kıyayım derseniz rancilio rocky öneririm diyecektim kiii fiyatını kontrol ettim ve bu arkadaşta bin lira olmuş.. benim size tavsiyem kahveyi aldığınız yerden azar azar çektirmeniz ve ağzı sıkıca kapalı bir kapta muhafaza edip en çok 3-4 gün içinde tüketmeniz..

tekrar merhaba sn sartug tchibodan son çıkarttığı öğütücüden aldım daha önceden starbucsdan az az çektişrşiyordum ama anladımki kahve içmiyormuşum öğütücüde çektiğim kahveyi istediğim incelikte öğütebiliyorum starbucksda çektirdiğim kahve hem çabuk bozuluyordu hemde vbiraz kalın çekiyorlardı.tchibonun son çıkarttığı öğütücüyü herkese şiddetle tavsiye ederim harika gerçektende.Dediğiniz gibi makinadan daha önemlisi öğütücüymüş onu anladım istediğim zaman istediğim kadar çekip yapıyorum tadında bu kadar fark ediceğini tahmin etmemişdim espressonun.Teşekkür ederim size.

hocam bunu mu aldınız? kullanımı nasıl kahve istediğiniz gibi homojen ve topaklanmadan elektriklenmeden elde edilebiliyor mu, ben de halen araştırma safasındayım yorumlarınızı bekliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KRALL

quote:

quote:

hocam bunu mu aldınız? kullanımı nasıl kahve istediğiniz gibi homojen ve topaklanmadan elektriklenmeden elde edilebiliyor mu, ben de halen araştırma safasındayım yorumlarınızı bekliyorum

evet doğru bu ürün alabilirsiniz ben çok memnunum.

• Merhaba

BOSCH TCA5201 tam otomatik Kahve/Espresso makinası almaya karar verdim.Bilenler varsa bir sorum olacak.Tüm otomatik makinalar için geçerli aslında bu sorum.Filtre kahve istediğimde Filtre kahvesi çekirdeği kullanarak büyük boy kahve, Espresso istediğimde Espresso çekirdeği kullanarak küçük boy kahve mi yapmam lazım, bunu çözemiyorum.Otomatik makina kullanan arkadaşlar lütfen bana yardımcı olabilirler mi? Alacağım makinada Kahve/Espresso makinası yazdığından iki tür kahveyi de yaptığını düşünüyorum ama nasıl?
  • sartug bey bilgiler için çok teşekkürler,kahve ufkumu genişlettiniz resmen. ben latte meraklısıyım ve bir tane kenwood cafe chic makinamda latte yapıp duruyorum.sizin anlatımınıza göre iş görmez bir makinadır diye tahmin ediyorum ancak makinanın süt köpürtme basınçlı kolu bozuldu ve şimdi önümde iki seçenek var.ya bu bahaneyle yeni ve daha düzgün bir espresso makinası alacağım ya da sütü ısıtmak için ayrı bir alet alacağım.bu konuda tchibo'nun 170tl lik bir ürünü dikkatimi çekti,sizin veya kullananların fikrini almak istedim.

http://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Sut_Kopurtme_Makinesi/270075.html

ne dersiniz?

• sartuğ bey ince bilgileriniz için teşekkür ederim. Bir sorum var. Bugun Ankarada MediaMArkt ta kahve makinalarını incelerken
    Nespresso D101 bir tane ellerinde kalmış fiyat etiketi 500 tl den 97 tl ye düşmüş.
    Ayrıca yine Nespresso C60 pixie titan modelide 600 tl den 147 tl ye düşmüş. buda ellerinde bir tane kalmış.
    Yarın gidip almayı düşünüyorum. Kapsülleride mediamarktten alacağım. Ancak hangi modeli almam lazım sizce bu ikisinden. C60 isviçre menşei. D101 ise çin menşei.
  • Arkadaşlar merhaba;

Tchibonun;

Öğütücüsü ile Deloghni'nin

http://www.hepsiburada.com/Liste/delonghi-kg49-elektrikli-ogutucu/productDetails.aspx?productId=mtdelkg49&categoryId=237199

Öğütücüsü arasında ne fark var?

Ben Espresso yapmak için çekirdek öğütmek istiyorum bu iki seçenek benim işimi görürmü yoksa başka alternatifler varsa tavsiyeleriniz bekliyorum.

Teşekkürler.

• Merhaba, öncelikle tüm bilgiler için teşekkür ediyorum sayenizde yine bir sürü detayı öğrenmiş oldum.
    Konuya katılma sebebime gelince; ben de artık kahve makinesi almayı düşünüyorum, ne zamandır istediğim için araştırıp duruyorum ama hala kararsızım, 500tl civarı bir bütçe ayırabilirim, bir kaç ısrarlı yorumla karşılaştım aynı performansı 200tl gibi rakamlarla Sinbo tarzı markalardan alabilirsiniz şeklinde... Sizler marka/model olarak ne önerirsiniz? Aranan özelliklere gelince: cappuccino-süt köpürtme aksamı ve kapsül-tablet kullanım zorunluluğu olmaması("astarı yüzünden pahalıya gelmesin" hesabı, çünkü bendeniz abartısız en az 30-40 bardak kahve tüketiyorum, evet günlük)
    Teşekkürler, saygılar..

• az önce migrostan aldım.sinbo 2925 (64tl)..çelik filtresi var köpürtme özelliği var cappuchino, espresso. starbucks filtre kahvesi (en ucuz standart olan) ' ne %70-80 yaklaşıyor. kullandığım kahve jacobs monarch (500gr 10tl)..bu fiyata iyi bence . çok sık kahve içmeyenlere tavsiye ederim, ben günde 1-2 fincan içerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

az önce migrostan aldım.sinbo 2925 (64tl)..çelik filtresi var köpürtme özelliği var cappuchino, espresso. starbucks filtre kahvesi (en ucuz standart olan) ' ne %70-80 yaklaşıyor. kullandığım kahve jacobs monarch (500gr 10tl)..bu fiyata iyi bence . çok sık kahve içmeyenlere tavsiye ederim, ben günde 1-2 fincan içerim.

Hayırlı olsun, çok iyi bir fiyata almışsınız. Plastik kokusu oluyor mu, su hiç plastikle temas ediyor mu?
  • Sartug Bey merhaba,

Forumu biraz incelediğimde ilgili konuda size danışmamın yararlı olacağını gördüm.

Açık söylemek gerekirse kahve konusunda öyle aman aman bilgiye sahip değilim. Çok fazla deneme yapabilecek bir yapıya da sahip değilim maalesef.

Sert kahveler çok hoşuma gitmiyor, daha ziyade içimi nispeten yumuşak olanları tercih ediyorum. Kahve de sütü seviyorum. Genellikle starbucks, gloria, cafe crown gibi yerlerde mocha carameletta, latte caramel gibi gibi kahveler içiyorum. Üzerine bol krema ekletiyorum ve kremayı kaşıklayarak yemekte hoşuma gidiyor. Bazen nasıl oluyorsa şeker oranını fazlaca kaçırıyorlar ve çok şekerli olduğu için içemiyorum. Kahveyi ne çok sert ne çok yumuşak, ne çok acı ne de çok tatlı hepsinin ortası seviyorum sanıyorum.

Evde kendime bu tür kahvelerden yapabilir miyim bilmiyorum ama canım istediğinde de şöyle güzel bir kahve yapıp içmek istiyorum. Bazı ürünleri inceledim ama özellik konularını anlamadığım için sizden biraz yardım isteyeceğim.

Bir arkadaşım geçtiğimiz günlerde Bosch TCA5201 modelini almış ve memnun olduğunu söylüyor ama onun da kahve ve makina konusunda çok fazla bilgisi olduğunu söyleyemem. O yüzden sizden bu model hakkındaki yorumlarınızı rica edebilir miyim ? Kullanımı kolay mıdır ? Bu paraya değer mi ? Bu makina ile ne gibi kahveler yapabilirim ve sonuç nasıl olur ? Bu makina ile birlikte başka neler almam gerekir ( örneğin öğütücünün öneminden bahsetmişsiniz ) ?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler,

http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/içecek-hazırlama-grubu/kahve-ve-espresso-makineleri/TCA5201.html?source=browse

• merhabalar, ilk soylenecek sey bazi yorumlardaki hata..en iyi kahve makinasi hatali bir cumle.makinalarin yaptigi butun kahve cesitlerini ikiye ayirmak gerekli.espresso makineleri ve digerleri..digerlerinden kastim cappucino, filtre kahve , makine turk kahvesi vs vs dir..
    yukaridaki yorumlarda fazlasiyla detaylar verilmis.makro olarak kisaca durum soyle;
    espresso yu ayri lige koymak gerekiyor nedeni su; baska hic bir metod da kahve cekirdeginin icindeki (700-800 u aroma verici olan) 1200 dogal kimyasali ortaya cikaramiyorsunuz ve bir ritue gerektiren manuel mudehaleleri bu kadar yok..
    turk kahvesi ile buyumus ve uzun yillar cok sevmis biri olarak espresso nun baska bir sey oldugunu soylemem lazim.
    bu kadar ust seviye lezzeti nasil bulacaginiza gelince, disarda en kolay starbucks..gercekten iyi.makinalari cok iyi cunku.ve tabi degerleri de (20.000eur civari)
    ev de ise ucuz degil.makinanin manuel ve kahve degirmeninin (grinder) mutlaka ayri olmasi gerekiyor.
    ev makina seciminde ise tamamen araba gibi dusunmek gerekli.ne kadar para o kadar iyi sonuc..seri uretimin en tepesinde 2 marka tartismasiz.la pavoni ve la cimbali..
    onun disinda 2. klasmanlar var..gaggia , la marzocco , rancilio vs vs.
    3. lig ise diger butun markalar.hangisinin sonucunu severseniz.
    1 ve 2. liglerin tadi evrensel , 3. lig ise sizin bireysel standartlarinizdir.
    kahve cekirdegi ise baska bir konu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.