Şimdi Ara

Eskişehir nasıl bir yer? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
26.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: DeathWing

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Soğukmudur sıcakmıdır? Ankara gibi otsuz çayırmı? Egede oturan biri için alışma dönemi zormu olur? İzmire göre kıyaslarsanız nasıl?
    Eskişehirli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bir eskişehirli olarak izmir'de okuyorum, kıyaslama yapayım kendimce.

- İzmirdeki gibi otobüsler hayvan taşımıyor, insan taşıyor(akraba olma olasılığın çok çok çok düşük otobüse bindiğinde)
    - İzmirdeki gibi okula yada iş'e gidecekte 2-3 saat önceden uyanmak zorunda kalmıyorsun, en uzak mesafeye 30dk içerisinde varabilirsin.
    - İzmirdeki gibi yağmur yağdığında sokakları caddeleri su basmaz.
    - İzmirdekilerden daha güzel kızlar vardır, zaten izmirdeki güzel kızlar eskişehirlidir
    - Tranvay sayesinde şehirin bir ucundan diğer ucuna gidebilirsin 15-20dk içerisinde. (aynı zamanda üniversite'nin önünde durak vardır) yani evinin oradan tranvaya bin ve okulun önünde in.
    - Geceleri 1'den sonra taşıt sorunu çekmezsin, çünkü yürüyerek rahatlıkla evine gidebilirsin.
    - Boş vakitlerinde yapabileceğin birçok sosyal aktivite bulabilirsin. Bolca park, yürüyüş yolu, bar, cafe ve takılabileceğin ortam vardır.
    - Yaz geceleri hava serin ve hafif rüzgarlıdır, balkona çıkıp yada barlar sokağında keyif yapabilirsin.
    - Tatil vakitlerinde Eskişehir çevrelerindeki şehirlere ve beldelere gezmeye gidebilirsin, balık tutmak piknik yapmak ve kaplıcalar vs..
    - Ekmek ucuzdur, tantuni ucuzdur, döner ucuzdur, hayat ucuzdur (:
    - En önemlisi, İzmirden daha kültürlüdür insanları.

* Eskişehiri bir kere gör, orada yaşa... İzmire geri döndüğünde ulan bizi kazıklıyorlarmış, biz insanmıyız dersin...

Edit : İnternetCafe ücreti herhalde Türkiye'deki en ucuz ücret'dir, saat ücreti ortalama 400 civarlarında

tamam şimdi rüyadan uyan ve bir soğuk su iç. Belli ki İzmirli kızlar sana baya bir çektirmişler çekememezlik yapıyorsun.:)

• aynen boyle barlari var.
  • 1. 222 park var arkadaşım git gz kop eğlen.
    2.daha sonra espark neo+plus alışveriş merkezleri git doya doya gez.
    3. sevgilin falan takıldğın kız varsa ailen ailen yanındaysa sazovapark,japonparkı,kentpark,şelale park lar var.
    4. tam bir öğrenci şehri.
    5.şuanda çevre yoluna dalçık yapılıyor her yer kazuk kuzuk trafi ve otobüsler yoğun.
    6. akşam gezintilerini seviyorsan adalar var.
    gel gez gör diyim sana çok güzel şehir.
  • Bir şey atlamışım ; bu şehirde otopark mafyası yoktur. herkes kendi kendisinin otopark mafyasıdır.
    İstanbuldan gelenler buraya şaşırıyor.araçlarını heryere bırakıyorlar . bir kuruş dahi ödemiyorlar.
    saygısızlık hat safhada..

Ayrıca hep bir ağızdan ''ÖĞRENCİ ŞEHRİ '' diye diye.... Türkiye'nin en pahalı 9.şehrini yarattınız...
  • mesaj yazmadan up yapmayın
  • Eskişehir güzel bir yer,küçük ama modern..
  • İstanbuldan kalkıp Eskisehire geliyorum. Anadolu Üniversitesini kazandım.

3 gündür yorumları okuyorum ve cevremdeki kime sorsam Eskisehir ve Anadolu hakkında olumsuz yorum almadım. Galiba cennete düştük.

Bekle beni Es-Es 1 ay sonra yanındayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

İstanbuldan kalkıp Eskisehire geliyorum. Anadolu Üniversitesini kazandım.

3 gündür yorumları okuyorum ve cevremdeki kime sorsam Eskisehir ve Anadolu hakkında olumsuz yorum almadım. Galiba cennete düştük.

Hee , gel , cennet seni bekliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

İstanbuldan kalkıp Eskisehire geliyorum. Anadolu Üniversitesini kazandım.

Hee , gel , cennet seni bekliyordu.

INCEPTION

Gelsin görsün cehennemi...

Parası bol olan gelsin...

• Türkiyenin en güzel 5 şehrinden biri

ayrıca kız tavlamak çok kolay eğer bu yönden merak eden varsa
  • Eskişehir nasıl bir yer?

Bir sakaryalının sazovayı gezerken ohaaa Adapazarı kadar park yapmışlar dediğini ,

Aşıklar İçin Bir Park yapıldığını

ilk kez eskişehirde gördüm ...
  • Konya'dan gidip yazın 2 ay kaldım. Kesinlikle nezih bi kent hiç apaçi keko görmedim, insanları çok hoşuma gitti nezaket nedir biliyorlar. Ancak şehir olarak bana küçük geldi biraz. Sıkılabilirsin yani büyük yerden gidiyorsan. Ha eklemeyi unuttum tramvayına hayran kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaydurugububak -- 3 Mayıs 2014; 1:37:04 >
  • Anlatılmaz,yaşanır.

Eskişehirli olduğum halde üniversiteyi Eskişehir'de kazanmak isterdim.
  • merkezi fena deil,ufak ama güzel bi şehir gerçi ben şirintepe felan kalmıştım oralar pek iyi deil
  • Gelmeyin lan
  • Çok abartılan bir şehir. İnsanı kavgacıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de merak ediyorum Eskişehir'i. TÜİK'in bir araştırmasına göre Bursa ile beraber en iyi şehirler arasında. İş hayatı nasıl acaba Eskişehir'e mi taşınsak? Bursa için daha çok hevesliyim. Ayrıca Balıkesir'de acemilik yaptım. Orası da çok güzel bir yer, insanları güzel.

Edit: Eskişehir nasıl diye geldi, konuyu sildi gitti.. Yeni konular lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Apeiron- -- 22 Şubat 2018; 19:27:58 >
  • Eskişehirde dayımın evinde üç ay gibi bir zaman geçirdim.İki bin on dört senesiydi en son gittiğimde.Güzel bir şehirdir ama küçüktür.Herkes kendi halindedir ve öğrenci nüfusu oldukça fazladır.Yerlileri ögrenci nüfusdan daha az ve yerli kesim entellektüeldir,yerlilerinin bir kısmı elittir.

Şehrin içinden Porsuk Çayı geçer ve bu çay yemyeşildir(kirlidir).Çayın etrafında insanlar çekirdek çitler ve içki içerler.Eğer istersen tekne ile çayı gezebiliyorsun.Ögrenci için gayet uygun bir şehir.

Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaydurugububak kullanıcısına yanıt
    İsyanqar26'ya denk gelmemişsin iyi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.