Şimdi Ara

Eski sinav kitapları ile sinava çalişmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
3.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba öncelikle. İnternette 40tl olan bir sinav kitabinin 3-4 yil önceki baskisi 8tl
    Arada cok fazla fark var, içerikleri cok fazla değisiyor mu yoksa sadece isim mi değişiyor?

• Up
  • dersine göre epey fark eder sen müfredata bakıp fazla fark olmayanları kullansan iyi olur. ben geçen sene genelde 2014-2015ten kalanları kullandım ve pek sıkıntı çıkmadı. kitap fiyatları uçuk dikkat et yine de
  • Sözel derslerde sıkıntı olmaz da diğerlerinde yeni alsanız iyi olur.
  • LawLove kullanıcısına yanıt
    2018 yılında çıkmış olanları almaya çalışacağım.
    fiyatlar cidden fazla.
  • Mat için kesinlikle almamalısın
  • İzmirli Samuray kullanıcısına yanıt
    Müfredatı ve soru tiplerini iyi inceleyin yine de hocam. Komple çöp demek doğru değil ama iyi bakmak lazım kitaplara. Yeni basım kitaplarda da resmen fırsatçılık var.
  • tyt adina yeni nesil fark etmeden cozulebilir. ygs karekok beni en cok gelistiren kitapti. sonrasinds yeni nesil denemelerle takviye edersiniz zaten.
  • en iyisi öyle yapmak galiba. peki 2020 Yks için ne baskılar çıkar mı? beklemeye gerek var mı?
    hocam muhakkak yeni basımlar çıkacaktır ama birçok kitap alıp eski-yeni basımları karşılaştırmış biri olarak kitapların ve denemelerin o kadar da önemli olduğunu düşünmüyorum. bunlara odaklanmak sizi tam aksine geriye atacaktır. her dersten ikişer kaynak alıp eritin bence. beklemek gereksiz olur.
  • Teşekkürler.
  • Geometri matematik için kesinlikle almayın. Fen için de kitaptan kitaba değişir, inceleyip alın
  • Eski türkçeler çok basit gelebilir
  • matematik geometri için yeni kitaplar al mutlaka. diğerleri için çok fark etmez.
  • Mesela karekok'un 2017 ve 2018 basimli matematik kitaplari var onlari almayayım mi? O kadar fark ediyor mu. Her yil baştan kitaplari değiştiriyorlar mi?
  • Sözel derslerde sıkıntı olmaz denmiş ama ÖSYM'nin her yıl tarih ve coğrafya gibi derslerin müfredatında değişikliklere gittiği gözden kaçırılmış sanırım. ÖSYM'nin kazanımları her yıl ufak değişikliklere uğruyor, şu an sınavda sorulması yüksek ihtimal bir bilgi bundan birkaç yıl önce önemsiz görülüp kaynaklara yazılmamış veya üstünkörü anlatılmış olabilir. Daha da kötüsü, tarihi bulgular ışığında tamamen değişen bilgiler de var. Kısacası eski kaynaklar sınavda çıkacak soruları boş bırakma ya da yanlış yapma riskini doğurur. Sınava hazırlanırken ben de eski kitaplardan çalışmayı düşünmüştüm ama hem konularda hem de sorularda artık doğru kabul edilmeyen bilgilerle karşılaştım. Matematik desen soru tipleri değişti, fen desen bildiğim kadarıyla fen müfredatı son yıllarda değişikliğe uğradı. Ben videolardan not tutarak ilerledim, konu anlatımlı kitaplardan çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Soru çözme konusunda ise yapacak bir şey yok, güncel ve kaliteli kaynaklar alınmalı. Eğer çok tuzlu geliyorsa sözel dersleri pdf kitaplar üzerinden çözüp matematikleri yazıcıdan çıkartabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berryhibiscus -- 16 Ağustos 2019; 8:38:58 >

Karekökle güzel temel atmış olursun. karekök üzerine yeni nesil bir kitap da çözersen güzel olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.