Şimdi Ara

eski psu yeni sisteme uyar mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde 2011 yılında aldığım Xilence 750 +80 bronze yarı modüler güç kaynağı var.Topladığım sisteme sizce bunu mu kullanmalı yoksa fsp hydro 600 +80 plus mu kullanmalı zira ikiside mevcut elimde.Sistem şu şekilde

8600k
    gtx 1080
    16gb 3000mhz ram
    dark r30 kasa
    samsung evo 860
    1 tb hdd
    corsair h45

• PSU'lar zamanla üzerindeki değerleri vermezler, 7 yıl çok uzun bir süre. Sisteminize yazık olmaması adına değiştirilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

PSU'lar zamanla üzerindeki değerleri vermezler, 7 yıl çok uzun bir süre. Sisteminize yazık olmaması adına değiştirilebilir.

peki diyelimki ben bu 750w psuyu kullanmaya başladım sistemde.En kötü senaryo ne olabilir ? yani psu bozulsa yada yetmese sistemdeki bileşenlere zarar verir mi ?
  • m.u.r.a.t.h.a.n M kullanıcısına yanıt
    kaliteli koruması olan bir psu ise hiçbirşey olmaz kendi kendine yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

kaliteli koruması olan bir psu ise hiçbirşey olmaz kendi kendine yapar.

valla 7 senedir kullanıyorum ve birgün bile tık demedi.Ayrıca 750w ve modüler olması açısından gönlüm ona gidiyor ama bilemedim çok muallakta kaldım
  • bence bir şey olmaz 650(kapasite kaybı yaşadı diyelim) verse bile yazdığınız sisteme fazlasıyla yetecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullan gitsin zamaninda bosunami verdik okadar parayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercih yapmadan önce bu modellerin teknik detaylarını incelemek gerek.

- Koruma devreleri nelerdir diye bakmak gerek.

- Ecova'dan test raporuna bakmak gerek (verimlilik yakındır ama voltaj değerlerine bakılabilir)

Not: Xilence bu işleri bıraktı (ya da battı) sanırım. Epeydir bu markayı görmüyorum.
    FSP ise güç kaynağı konusunda lider firmalardan biridir. İsmi bana güven verir.
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.FPS ile yolumuza devam edicez şimdilik :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.