Şimdi Ara

Eski Bilgisayar İçin Hangi İşletim Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
20.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pek anlamam bu işlerden. Küçük bi araştırma yaptım bir kanıya varamadım. Bizim Evde 8-10 yıllık bi emektar masaüstü var. Xp kurulu annem ve babam arada internette gezinmek için kullanıyor sadece. Normalde kasma yok GTA San andreas nfs underground 2 falan yüklü sıkıntısız oynatıyor. Ama bazı Facebook oyunlarında kasıyor. Başka bir sistem yüklesem bilgisayarın hızlanma ihtimali falan var mı? Attığım şu özelliklere göre yardımcı olursanız çok minnettar olurum :))Eski Bilgisayar İçin Hangi İşletim Sistemi
    Konuyu nereye açacağımı bilemedim en kalabalık win10 bölümüdür diye buraya açtım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamacti Jun -- 5 Şubat 2018; 17:10:7 >

• Sahibindene bakın mutlaka bulursunuz. Ayrıca o sistemde w10 sorun çıkarır. En iyi W7 ile W 8.1 gider.

İşlemci olarak da core2duo iyi gider. Listede olan 2GHz ustu bir işlemci olur. Sadece şimdilik Core2Duo ve Core2Quad lara bakın. En iyisi onlar.

İşlemciyi değiştirmeden önce biosu güncellerseniz uyum sorunu çıkmaz.
  • 3GB RAM ile Windows 10 Home lisansıyla (N11, Gittigidiyordan... lisans edinilebiliyor) yoluna rahatça devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 5 Şubat 2018; 18:19:54 >
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 17 Mayıs 2020; 10:16:29 >
  • Cevaplarınız için çok teşekkürler ram ı yükseltip xp de mi bıraksam daha iyi olur win 7 veyahut 10 mu??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rami arttırıp 7 pro kurun bence. 10 veya 8.1 için ssd şart.
  • Eninde sonunda Windows 10 yüklemek zorunda kalacaksınız. Eski sürümlere destek zamanla bitip güncelleme vermeyecekleri gibi kullanılan yazılımların sürüm desteğini kaldırırlar. Güncel kalmak her zaman iyidir. MacOS ve Linux... dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 7 Şubat 2018; 11:16:25 >
  • İşlemci LGA775 ise Core2Duo işlemci ile değiştirilebilir. Ram de 2 GB yapılıp 32 bit Windows 8.1 kurulabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram i 3 gb ye çıkardım ekran kartını da sonrada taktırmıştım iş görür. Dediğiniz gibi işlemcide sıkıntı var biraz kötü sanırım pek anlamam. 2 program falan kullanınca cpu %100 e çıkıyor ve kasmaya başlıyor.Sonradan yavaş yavaş düzeliyor. Çok uzuza 2. el bi işlemci bulabilir miyim buna acaba?
    özellikleri şöyle
    Eski Bilgisayar İçin Hangi İşletim Sistemihttp://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-g31m-es2l_2x#support-cpu bu sayfa da anakartımın desteklediği işlemciler.
    Pentium, Celeron, Core 2 duo, quad.. hangi işlemci modelleri daha üst düzey hiç bilmiyorum. Çok iyi bi işlemci olsun istemiyorum benimkinin yaptığı işin 2 katını falan yapsa yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamacti Jun -- 9 Şubat 2018; 18:10:28 >

• Sahibindene bakın mutlaka bulursunuz. Ayrıca o sistemde w10 sorun çıkarır. En iyi W7 ile W 8.1 gider.

İşlemci olarak da core2duo iyi gider. Listede olan 2GHz ustu bir işlemci olur. Sadece şimdilik Core2Duo ve Core2Quad lara bakın. En iyisi onlar.

İşlemciyi değiştirmeden önce biosu güncellerseniz uyum sorunu çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 9 Şubat 2018; 18:28:25 >
  • çok teşekkür ederim yardımlarınız için iyi akşamlar dilerim
  • Şuan da bilgisayarınızdaki en güçsüz parça işlemcinizdir.

Core2Duo
    E7400
    E7500
    E7600

E8400
    E8500
    E8600

Yukarıdaki işlemcilerden birini ikinci el olarak alıp takabilirsiniz. Yukarıdan aşağıya gittikce işlemciler güçlenir.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Değerli cevabınız için teşekkür ederim. Uygun olanı bulup en kısa sürede taktıracağım.
  • İşlemci kullanım oranı SSD ile düşebilir denemek gerek.
  • Bence bu kadar eski bir bilgisayar için hiç ram falan alıp masrafa girmeyin. Alacağınız ramlar zaten ilerde başka bir pc de kullanamazsınız.
    Olduğu şekilde kullanmaya devam edin, pes edene kadar.
  • Bu sisteme w10 pro yukledim. Bir hafta oldu pc donmaya ve wifi gormemeye basladi. Yani sorunlar yaşıyorum. Ozellikle telf.dan girdigim wifilerin hicbirini görmuyor. Illaki kablo istiyor.

• KESİN BİLGİ | Windows 10 eski makineler için de yeni makineler içinde bütün sistemleri tarihe gömmüştür. Pentium işlemcili - 2gb remli laptopunda bütün sistemleri test ettim(Lubuntu, Linux Mint, Win7, Win8.1). Win10 -32Bit Home Single Lange versiyonu çok seri çalışıyor. Kesinlikle bu versiyon,

eski makinelerde en kararlı sistem.

• Yeni pc al kendine zorlama

• quote:

Orijinalden alıntı: ucuzlukavcisimezarciamca

Yeni pc al kendine zorlama

Parasını sen ver alsın Eski Bilgisayar İçin Hangi İşletim Sistemi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 7 Ekim 2020; 16:38:31 >
  • Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Dostum 2.el temiz bi tane bulsun cok mu zor iş

• quote:

Orijinalden alıntı: ucuzlukavcisimezarciamca

Dostum 2.el temiz bi tane bulsun cok mu zor iş

He he bulsun tabii ikinci el temiz..

Konu sahibine önerim

O bilgisayara Debian Stable + LXDE kur

https://saimei.ftp.acc.umu.se/debian-cd/current/i386/iso-cd/debian-10.6.0-i386-netinst.iso

Buradan indir kurulum normal bir yüklemeye göre az daha yavaş olabilir çünkü iso minimal gerekenler kurulum esnasında netten indiriliyor kurarken masaüstünü LXDE olarak sec o islemci 64 bit de çalıştırabilir ama RAM'in az olduğu için 32 bit linki verdim sistem idle 300 MB civarında ram kullanır 32 bit firefox'da 5 - 6 tab çalışabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 7 Ekim 2020; 18:19:59 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.