Şimdi Ara

Eski Araçta Müzik Paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2004 Model Citroen C3 aracım için müzik paylaşımının yollarını arıyorum. Orijinal Teyp kullanmaktan yana olduğum için teybi değiştirmek gibi bir seçeneğim yok. O nedenle önce CD ler ile müzik dinlemeyi denedim ama hem çabuk çiziliyorlar hemde bir şarkı için yeni bir CD çekmen gerekli.Arabadaki CD çöplüğünden bahsetmiyorum bile. Arkadaşlarım FM Transmitter i deneme mi tavsiye etti ama hem ses kalitesi çok kötü, hemde ayarlaması sıkıntılıydı. Bilmiyorum belki benim aldığım öyledir ama her seferinde frekansı ayarlamak zorunda kalıyordum. Uzun bir süredir radyo ile yetinmeye çalışıyorum ama artık sıkıldım

İnternette araştırmalarım da aşağıdaki linkteki ürünü buldum. Hem görüntü kirliliği yok, hem de telefon konuşmalarını da yapabiliyorsun. Müzikleri de akıllı telefondan AUX, NFC veya diğer paylaşımla yapabiliyorsun, ki benim telefonum NFC destekli. Ama bunları dahili hoparlöründen mi yoksa teyp tenmi yaptığını anlayamadım açıkçası. Araç şarj ından teybe veriyi nasıl gönderiliceğini anlayamadım.

http://www.ebay.com/itm/NFC-Wireless-Bluetooth-Stereo-Music-Receiver-Aux-Speaker-Hands-free-Car-Charger-/291553626267?hash=item43e1f3489b:g:jDIAAOSw4HVWE0x2

Acaba bu ürün ile ilgili, veya genel müzik paylaşımı ile ilgili alternatif fikirleriniz varmıdır.

Şimdiden teşekkürler.

• Bahsettiğiniz ürüne bir ara ben de denk gelmiştim. Sistem aslında basit bir Bluetooth alıcı, sesi müzik sisteminize AUX girişinden gönderiyor, bu nedenle aracınızda AUX girişi olduğundan emin olun. Bu tür bir üründen esinlenip elimdeki kullanmadığım bir stereo Bluetooth kulaklığı benzer bir hale getirip aracımda denediğimde çok iyi sonuç aldım, telefon görüşmesi dahil hiç sorunu yoktu ki bu tür hazır ürünlerde kalite çok daha yüksek olmalı.
  • Kendi aracınızda AUX varsa sadece tek kablo ile herhangi bir müzik kaynağından ( MP3 player, telefon vs ) müzik dinleyebilirsiniz. Linkini verdiğiniz ürün ise Bluetooth desteği sağlıyor ki gayet güzel. Görüşme yapılabilmesi de ayrı bir avantaj. şayet AUX girişi varsa bu ürün olur
  • aux yaptıran yerlere senin aracın uyumlu olup olmadığını sor, bende orjinal teybe dokunmadan aux çıkışı yaptırdım öyle kullanıyorum
  • Teşekkürler cevaplarınız için, fakat aracımın orijinalinde AUX girişi bulunmuyor maalesef. Bende o nedenle böyle bir arayış tayım, yoksa tek kablo ile çoktan olayı çözmüştüm zaten. C3 eski kasalar için İnternette aux bağlama videoları vardı ama bilemiyorum burada yapılamıyabilir belkide, sormak lazım. Ama benim aradığım aslında herhangi bir aparat ile yapılabilirmi. Zaten linkteki üründe aladığım kadarıyla AUX girişi var ise çalışıyor.
  • Selmansman kullanıcısına yanıt
    aux çıkışı olmamasına rağmen aux yaptırılmasından bahsediyordum ben, kimi cihazlarda aux olarak çalışıyor kimilerinde cd olarak görüyor yine çalışıyor, anlayan bi oto-elektrikçi bulman lazım
  • en güzeli mp3 lü normal teyiple ,aracına uyumlu çerçeve bulup kullanmak bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selmansman kullanıcısına yanıt
    Ben aşağıdaki ürünü aldım geçen sene. Ses kalitesi radyo ile cd arasında. Tek çakmakla, hem transmitter çalışıyor hem telefon şarj oluyor. Ürünün usb ve micro sd girişi de var.

http://www.ebay.com/itm/3-5mm-Car-Mount-Holder-FM-Transmitter-Car-Charger-MP3-Player-for-iPhone-4S-5S/151742841453?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140602152332%26meid%3D7bc93286236747a98f7c3e00e937ff5b%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D10%26sd%3D181355309884

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-USB-SD-AUX-MP3-Music-CD-Changer-for-RD3-Peugeot-307-406-Citroen-C3-C5-C8-/271461594161

Bu tarz ürünler var, aracın teybi bunu CD Changer (değiştirici) olarak algılıyor. Türkiye içinde de temin edebilirsiniz diye düşünüyorum.
  • Hocam bindiğim bir araçta kasetçaları iptal edip yerine SD kart, USB ve Aux girişleri yapıldığını gördüm. Bir değerlendirin isterseniz.
  • Ben ABDden GoGroove aldım. Cihaz cakmakliga takılıyor. Dahili bluetooth var. Telefon bağlantı kuruyor. Aracın teybi ile FM transmitter ile iletişim kuruyor. Amerikada harika çalışıyor. Genelde fm frekansları boş. Uydu radyolari daha yaygın. Istanbulda ise ne yazık ki parazitsiz dinlemek mümkün değil. Öylece duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

Ben aşağıdaki ürünü aldım geçen sene. Ses kalitesi radyo ile cd arasında. Tek çakmakla, hem transmitter çalışıyor hem telefon şarj oluyor. Ürünün usb ve micro sd girişi de var.

http://www.ebay.com/itm/3-5mm-Car-Mount-Holder-FM-Transmitter-Car-Charger-MP3-Player-for-iPhone-4S-5S/151742841453?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140602152332%26meid%3D7bc93286236747a98f7c3e00e937ff5b%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D10%26sd%3D181355309884

Hocam çok değişik ürünmüş, alınabilir aslında, ben bir araştırıcam. Hem görsel olarakta kaba değil pek. Ama istanbulda parazit olmayan temiz bi frekans bulamadım ben, varmıdır senin bildiğin bi frekans. Çok teşekkürler cevap için bu arada :)

• Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, büyük ihtimal bende öyle yaptırıcam, en temizi. Ama işte dediğim gibi benim araca kolay olmuyormuş o bi araştırmak gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selmansman

quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

Hocam çok değişik ürünmüş, alınabilir aslında, ben bir araştırıcam. Hem görsel olarakta kaba değil pek. Ama istanbulda parazit olmayan temiz bi frekans bulamadım ben, varmıdır senin bildiğin bi frekans. Çok teşekkürler cevap için bu arada :)

herhangi bir ürünün , Ses aktarma işinin herhangi bir noktasında "FM TRANSMITTER" ibaresini görürseniz koşarak uzaklaşın o üründen. Paranız direk çöpe gider.

kısa yoldan kesin çözüm :

araca bir adet teyp almak, 80 liraya bile navitech in USB, hafıza kartı MP3 çalarlı teypleri var. Ses kalitesi de tatminkar, muhtemelen orijinalinden iyi ses verir.

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler, zaten şuan dediğiniz gibi fm transmitter olayı varsa hiç bakmıyorum bile, ama arkadaşın önerdiği ürün kaliteli olabilir bi denenebilir belki. Ama ilk başta da belirttiğim gibi orijinal teyp den başka bi alternatifim yok. yani kenwood vb teyp'i aracıma hayatta takmam (araç alırken bile çok dikkat ettim) bu arada görseldeki araçta torpido airbag inin üstünde bi göz daha var. ne modelidir o?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selmansman

Hocam çok teşekkürler, zaten şuan dediğiniz gibi fm transmitter olayı varsa hiç bakmıyorum bile, ama arkadaşın önerdiği ürün kaliteli olabilir bi denenebilir belki. Ama ilk başta da belirttiğim gibi orijinal teyp den başka bi alternatifim yok. yani kenwood vb teyp'i aracıma hayatta takmam (araç alırken bile çok dikkat ettim) bu arada görseldeki araçta torpido airbag inin üstünde bi göz daha var. ne modelidir o?

Ben aracın Orijinal teybini asla değiştirmeyeceğim diyorsanız( neden olduğunu da anlamadım ama kendi tercihiniz tabi) elinizde çok seçenek yok, AUX bağlantısını teyp tamircileri yapıyor. orijinal teybi yerinden söküp içini açacaklar, gerekli bağlantıyı yapıp yerine takacaklar. Transmitter düşünecek kadar kalite düşünmüyorsanız en pratik, en ucuz yöntemi tavsiye edeceğim, uzun süre kendi aracımda kullandım.

(Aracın fotoğrafını sahibinden sitesinden aldım, Modelini tam olarak bilmiyorum.)

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Hocam yardımların için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Öncelikle orijinal teyp takıntım var benim. Yani araçta genelde orijinal takıntım vardır ama teyp daha bi farklıdır zaten çoğu kişi de anlamıyor Kaliteye önem veriyorum o yüzden transmitteri çöpe attım. Ama arkadaşın paylaştığını daha önce görmemiştim, denemekte yarar vardır diye düşündüm, sinyal kalitesi daha güçlü olursa kalitesi de yükselir. Görselini de attığınız ürüne gelecek olursak, maalesef araç kaset çalar değil, CD çalar. Ama ürünü biliyorum gayet kullanışlı. Haftasonu boş zamanımda oto teypcilere bir bakmaya çalışıcam, eğer yaptırılırsa buradan paylaşırım, belki başka birinin de işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selmansman -- 27 Kasım 2015; 16:43:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.