Şimdi Ara

eSIM dönemiyle SIM kartlar tarih oluyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CDMA operarörlerinde yıllrdır kullanılıyor bu (ya da benzeri) yöntem.

4g ile birlikte sim kullanmaya başladılar, ondan önce SIM yoktu.

Yani yeni bir fikir ya da buluş değil. Önce ben düşünmüştüm falan da hikaye yani.

Avantaj dezavantajları için yıllardır CDMA kullanan Amerikalı kullanıcı ve operatörleri sorgulasınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el telefon satışlarını sekteye uğratacak bir teknoloji.
  • @shadowtr @ shadowtr: neden ki hocam ?

sim kartı söker gibi gsm hesabından çıkış yaparız olur biter.

@asdeburn @asdeburn: sim kart yerine sim numarası ve pin girilince imei değil de sim numaranız ve pin kodunuz kopyalanmadığı sürece sadece imei ile sizin hesabınıza girilmiş olmaz mantıken.

Takip ediliriz korkusunu da anlamak mümkün değil, sim kartlı ve imei li olan telefonlar zaten iki koldan takip edilebiliyor gerektiğinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

@shadowtr @ shadowtr: neden ki hocam ?

sim kartı söker gibi gsm hesabından çıkış yaparız olur biter.

@asdeburn @asdeburn: sim kart yerine sim numarası ve pin girilince imei değil de sim numaranız ve pin kodunuz kopyalanmadığı sürece sadece imei ile sizin hesabınıza girilmiş olmaz mantıken.

Takip ediliriz korkusunu da anlamak mümkün değil, sim kartlı ve imei li olan telefonlar zaten iki koldan takip edilebiliyor gerektiğinde.

Ya illaki olur da biraz daha zahmetli olur. Yeni telefon almadan satamazsın falan.
  • Sadece ufak cihazlarda değil. Telefonda da kesinlikle etkisi olacaktır. O sim modülü sadece sim karttan ibaret değil. Tüm iç kasa değişimi gerektiriyor. Rahatlıkla 400-500 mahlik bir özgürlük sağlayacaktır kompakt bileşenlerle.

• Kaç sene önce yapmaları gerekirdi. Geç bile kaldılar. Telefonların içinin rahatlamasına ihtiyacı var. Yeni teknolojilere yer açılması gerek.

• Sık sık telefon değiştirip aynı kartı farklı telefonlarda kullananlar için biraz sıkıntı olacak ama çok da önemli değil. Aletlerin içinde biraz yer açılacak o kadar. Telefonları iyice eline alınca kırılır hale getirmeye çalışıyor galiba bunlar. :)
  • Geç bile kaldılar gelişen telefon teknolojisi yanında çok geri kaldılar gereksiz yer kaplıyor ayrıca. Bundan sonra sıra hafıza kartlarında telefon hafızaları 256 gb ve üstü oldu mu onlara da gerek kalmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

Geç bile kaldılar gelişen telefon teknolojisi yanında çok geri kaldılar gereksiz yer kaplıyor ayrıca. Bundan sonra sıra hafıza kartlarında telefon hafızaları 256 gb ve üstü oldu mu onlara da gerek kalmayacak

dahili 64GB farkına 750TL fark alınırken 256GB'ın maliyeti mantıklı mı SD kart yanında?
  • Sonuçta interneti yine bazlardan alacaksın. Baz istasyonlarının az yapılmamasının sebebi,

1 Her bazın belirli bir kapasitesi var. Daha çok müşteriye sorunsuz bağlantı sunabilmek için baz sayısını mecburen fazla tutacaklar.

2 Bazların ve Cep telefonlarının maksimum verici güçleri yasalarla sınırlandırılmıştır. Bu sınırlar arasında kalabilmek için baz ile telefonu mümkün olduğunca yakın tutmak gerekir. Ki bu deliciliği zayıf olan GSM1800, 3G, 4G sinyalleri için zaruriyettir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu forumu bi düzeltemediniz gitti. Mesajı duzenle diyorum, yeni konu açma sayfası geliyor.

• aklıma takılan şey;

bir operatörden aldığın cihazı diğer operatörün sim kartıyla kullanamayacak mıyız?
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Türkiyede operatörlerin cihazlara sim kilidi koyması yasak.

• aycibin A kullanıcısına yanıt
    Henüz erken olacağını düşünerek yazdım mesajı. Nasıl şimdi sim kart çok yer kaplıyor kaldırmanın yollarını arıyorlar gelecek te hafıza kartı nın kapladığı alanının kıymeti dahili 256 + gb hafızadan daha kıymetli olacaktır eninde sonunda kalkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

Henüz erken olacağını düşünerek yazdım mesajı. Nasıl şimdi sim kart çok yer kaplıyor kaldırmanın yollarını arıyorlar gelecek te hafıza kartı nın kapladığı alanının kıymeti dahili 256 + gb hafızadan daha kıymetli olacaktır eninde sonunda kalkacaktır.

kasa içinde yer açmak için tabi soket olan herşey yer kaybı.şarj,kulaklık girişi de dahil. 3.5mm iptali universal arayüz olduğundan baya sıkınıtlı.pil teknolojisi ve kablosuz veri transfer hızı da henüz kablolu çözümleri iptal edecek kadar yeterli değil.kablosuz şarj istasyonları kutu içeriğinde standart sunulsa içine de NFC konulsa kablosuz hızlı veri transferi ve şarj için kullanılabilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 23 Haziran 2017; 14:12:45 >
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Yasak olduğunu zaten biliyorum..

ESim olduğunda Turkcell'den aldığımız taahhütlü iPhone'u vodafone hattıyla kullanabilecek miyiz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Şimdiki durum neyse o zamanda aynısı olacak. Sizin anlamadığınız nedir ?

• https://en.wikipedia.org/wiki/Subscriber_identity_module#Formats
    Nano-Sim kart(sadece kart) 70mm3 yer kaplarken eSim 30mm3 yer kaplıyor ki bu yarıdan fazla yer kazanımı demek.

Üstelik telefon çalınmalarının büyük ölçüde sonlanması da cabası.
  • Hem teknoloji gelişimi hemde ülkemizdeki vergi sistemine sağlayacağı katkı için güzel haber(!) Şimdiden geleceğini görür gibiyim. Yurtdışından getirilen cihazların gömülü sim numaraları için ek ücretler, özellikle abd çıkışlı ürünleri kaydettirirken ek ücretler vs. Umarım ben kötü düşünüyorumdur.. Neredeyse kullandığımız her cihazda gsm hattı varken ve dünya bu denli gelişirken, bizde ek kayıt ücretleriyle birlikte kişi başı 1 yurtdışı kayıtlı cihaz kullanabilme özgürlüğü(!) bu konuda tüm umutlarımı bitirmeye yetiyor.

• Gerçekten çok enteresan, son zamanlarda sim kartlara bakınca kasetli atari nostaljisi yaşıyordum ve şimdi gelip de bu konuyu görünce afalladım Buna ne sebep oluyor acaba, telefonlar da çağ atlamış gibi değiller henüz...

Numara taşıma ve benzeri işlemleri hızlandıracaksa neden tercih edilmesin ki? Güvenliği yüksek tutulursa, sürekli telefon ve operatör değiştirmeyenler için dahi gayet kullanışlı ve "hijyenik" olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mandollph -- 4 Temmuz 2017; 19:24:6 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.