Şimdi Ara

Eşim benle gelmedi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
2
Favori
48.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
237 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

Dayım 20 yıllık evli. Onlar da aynı problemi yaşadılar. Eşi ailesini/akrabalarını bahane ederek başka şehre gitmeyi kabul etmedi. Aradan yıllar geçti, hepsiyle ters düştü. Şimdi selam veren yok. İyi oluyor, hiç üzülmüyorum.

Bir insan eşinden ve çocuklarından üstün tutmamalı kimseyi.
    üstün tutmamalı tamam da, eşini+çocuklarını da büyüdüğü ailesine karşı üstün de tutmamalı...

Hep denge olmalı. Ne büyüdüğü ailesine karşı, yeni ailesini ezdirmeli; ne de tersi yok saydırtmalı.
  • git adanaya yerleş parada gönderme cocuk yoksa tabi tıpış tıpış gelecek buna rahmen gelmesse bu işin içinde başka iş var sen düşün oraları
  • Bu şansı değerlendir ve kurtul :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

yaşlar yakın, kafalar yakın....

Etrafımda çok samimi olmasam da evlenmiş olanlar var, görüşelim...

Yalnız şu var, şans önemli faktör.

"Mutlaka Evlenin, Eşiniz İyi Çıkarsa Mutlu Olursunuz Kötü Çıkarsa Filozof olursunuz"

Şimdi bende bugün Balalayka filmini izliyordum

Alıntıları Göster
    Geçen ay kafayı yiyecektim hocam, fabrikadan benim gibi amele bir kıza Instagram'dan mesaj atayım dedim sanki Ümraniye sapığıymışım gibi hissettim, resmen rencide etti, aynı fabrikadan başka bir kıza yazmıştım daha önce, ateistmişim de falanmış da, dedim bu işin inancı ideolojisi mi olur, ben ciddi bir ilişki arıyorum, fabrikadaki büyükler diyor sana kız buluruz ama evlilik için para biriktirmen lazım, dedim düğün şart mı illa, kredilerle mi uğraştırcaksınız. Bıktım hocam bu Anadolu'nun kızlarından da, saçma sapan geleneklerinden de. Slav ırkından olursa on numara olur! Nasıl bir coğrafyada doğmuşum, şansıma tüküreyim.

Görüşelim hocam, dm atıyorum

• bu devirde iş bulmak zor. sen nasıl işini bırakamayıp adanaya tıpış pış gittiysen oda düzenini ve işini seviyordur. biraz empati yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSG

sen niye işini bırakıp karının yanına dönmüyorsun?
    şu an ülkemizde iş bulmak eş bulmaktan çok daha zor, belki ondandır.
  • Kardeş ne iş yapıyorsunuz ? Evlilik dediğin eşinin yanında olmaktır, mesela ben 13 yıllık evliyim eşim annesini, babasını, ablasını, erkek kardeşini ve tüm akrabalarını bırakarak Kütahya'dan İstanbul'a geldi ve ailesinin yanına iznim dahililinde Kütahya'ya sadece okullar kapanınca gidebiliyor sonuç olarak eşinle konuş ve evliliğin bir oyun olmadığını ve acil olarak Adana'ya gelmesini güzelce anlat, eğer yine ikna olmazsa, ikna etmeleri için hem sizin hemde eşınizin aile büyükleriyle konuş ve boşanmanın asla kolay olmadığını unutma bu arada çocuk varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Kadın milletini ikna edemezsin, sadece ikna olmuş gibi davranırlar. Adanaya gelip yerleşse şehirde ne sorun yaşasa eşinden bilir, hayatı zindan eder, klasik huylarıdır..
    Okudugum en hakli yorum
    Hepsi inanilmaz bencil

• hocam sadece sakin ol sakin kafayla düşün boşanmak istiyormusun istemiyormusun boşandıktan sonra ne olabilir onları düşün yada boşanmazsan ne olabilir onları düşün ölç biç tart hangisi senin için daha iyi olabilir boşanmazsan bundan sonraki hayatın nasıl ilerler bu olay evliliğinize ilerde illaki etki yapacaktır ikinizinde kişiliğini ve olayın tam detayını bilmediği için kimse birşey diyemez sen kendin karar verip kendin uygulamak zorundasın bu konuda tek başınasın kimseden öneri alma derdini anlat içini boşalt ama kimsenin fikriyle hareket etme kendi fikrinle hareket et sağlıcakla kal inşallah hayırlısı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MamiSTARK

Tamam kızma,

1)kıskanç biri ise kıskandır.(istemesede gelmek zorunda olur)
    2)ciddi ve asabi dille söyle
    3) yalvar.
    4)sen beni sevmiyorsa falan de sevseydin gelirdin de ve boşanalım falan vs. Korkut
    5) en son olarak hala gelmezse boşan.
    6)aldatabilirsinde.
    Kaç yaşındasın bebe?
  • mstfygc kullanıcısına yanıt
    Ben eşim doğru insan demedim birincisi ikincisi insan büyük ihtimalle aldatiyordur diyerek ne yapmaya çalışıyor olabilir bir düşün ne empoze ediyorsun neyin günahına giriyorsun bi düşün. Üçüncüsü hakaret edecek kadar küçüldüğüne göre hakaretlerinin sahibi tarafından yetistirilmissin demektir. Sana küfreden hakaret eden oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selocanq -- 8 Kasım 2019; 17:5:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

Geçen ay kafayı yiyecektim hocam, fabrikadan benim gibi amele bir kıza Instagram'dan mesaj atayım dedim sanki Ümraniye sapığıymışım gibi hissettim, resmen rencide etti, aynı fabrikadan başka bir kıza yazmıştım daha önce, ateistmişim de falanmış da, dedim bu işin inancı ideolojisi mi olur, ben ciddi bir ilişki arıyorum, fabrikadaki büyükler diyor sana kız buluruz ama evlilik için para biriktirmen lazım, dedim düğün şart mı illa, kredilerle mi uğraştırcaksınız. Bıktım hocam bu Anadolu'nun kızlarından da, saçma sapan geleneklerinden de. Slav ırkından olursa on numara olur! Nasıl bir coğrafyada doğmuşum, şansıma tüküreyim.

Görüşelim hocam, dm atıyorum

Alıntıları Göster
    Burada 2 yanlışın var

1. Asla işyerindeki bir kıza/kadına yazma.. Ciddi de olsan, o işin olmama durumu hep var. Yüz yüze bakacaksınız.

2. Türk kızına yazmış olman

Elbette türk kızı ile evlenilir, neden evlenilmesin?!

Neden evlenilmesinler:
    1- Egoist, en çirkinine-yüzüne bakmadığıma bile 10 tane erkek yazıyor yılda
    2- Adeletsiz, şımartılmış, prensescik!
    3- "Aşk istiyorum", çok büyük çoğunluğu gariban erkeğe bakmaz, böceklerin lambaya üşüştüğü gibi maddi bakımdan güçlü erkeğe kendilerini çekilirken bulurlar (içgüdüsel olduğuna inanıyorum)
    4- Türk kadını dünyanın en iyi annesi olabilir ama dünyanın en iyi eşi değildir!..
    5- Bir çoğu ilk çocuk sonrasında, daha önceden kilosu 1 un çuvalı (bknz:50kg) geçmezken, 2 un çuvalına yaklaşır oluyorlar. Sorulduğunda "kaç çocuk doğurdum ben biliyor musun?" (erkekler de farklı değil ama yüzdesek olarak daha az kilo alımları)
    6- Baba evinde yaşayamadıklarını, koca evinde arayan "buldumcuklar" aşırı fazla
    7- Orospu hayatı gibi hayat yaşayıp, evlenirken yıllardır kuleye kapatılmış, erkek yüzü görmemiş rapunzele bağlarlar (hepsi değil ama toplum baskısından yalan söyleyen bir sürü kız var, en geneli "aşkım ilk sensin"). Dürüst değiller kısacası.
    8- Düğün denen illet olsun başka şeyler olsun, çok salaklaşırlar ve sırf "yapmış" desinler diye yapar her saçma şeyi.

Neden evlenilir:
    1- Aynı kültürün parçası,
    2- Aynı dil (tamamen geçerli bir sebep bile değil)
    3- Genelde, Slav kadınına göre "Zor" a tahammül daha fazladır. Yani, en azından eski kadınlarımız bunun büyük örneği
    4- Müslüman bir kadın arayan için, belki bir ihtimal...
    5- Çocuklarına düşkündür, biraz fazla ama.

• Csb'dir umarım,öyle şey olur mu lan?O nasıl kadın,kocasının yanında değil niye evlenmiş senle o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Kardeş ne iş yapıyorsunuz ? Evlilik dediğin eşinin yanında olmaktır, mesela ben 13 yıllık evliyim eşim annesini, babasını, ablasını, erkek kardeşini ve tüm akrabalarını bırakarak Kütahya'dan İstanbul'a geldi ve ailesinin yanına iznim dahililinde Kütahya'ya sadece okullar kapanınca gidebiliyor sonuç olarak eşinle konuş ve evliliğin bir oyun olmadığını ve acil olarak Adana'ya gelmesini güzelce anlat, eğer yine ikna olmazsa, ikna etmeleri için hem sizin hemde eşınizin aile büyükleriyle konuş ve boşanmanın asla kolay olmadığını unutma bu arada çocuk varmı ?
    İkn etme ihtimali artık kalmadı iyice koptuk artık hocam çocuk yok.

• Hocam ne işle iştigal ediyorsunuz ?

• selocanq S kullanıcısına yanıt
    'Mk yaa' küfür değil de ne iltifat mı? Kimseye bir şey empoze etmeye çalıştığım yok adam buraya bu konuyu yazarak bizden fikir istiyor, ben de kendi fikrimi söyledim, nedir bu zıt fikir olunca çekememezliğiniz anlamıyorum.

• Kadınlara çok yüz veriyorlar böyle oluyor sonra önceden böylemiydi. Erkek ne derse oydu.

• Bizim bi arkadas vardi bi gsm sirketinde çalışıyordu ve Oranın durumunu anlatiyordu. Durum vahim bu şirketlerde malesef gayrı meşru ilişkiler çok oluyormuş. Ben senin yerinde olsam kurnazlık eder karımı gerekirse 15-20 gün takip ederdimm. Biriyle yakalarsan zaten fotoğraf çek hemen boşa derim.

• 01 dizisini izlet hoşuna giderse belki adanaya gelir arada acılı kebab ve şalgam içir birde bici bici yedir tamamdır bir daha ankaraya dönmek istemez
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Hahaha fabrika olayını okuyunca aklıma WhatsApp gurunundaki Deniz abi geldi. Meğer deniz abiymiş yazan

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.