Şimdi Ara

Escape saat nerenin üretimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
35.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen bayrambu saati aldım bandırma kipadan
    saat ve saat satıyordu 300liraya aldım

4 lira zarardayım
    https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Escape/EC1026-101/PD

nerenin üretimi bu escape

• Bu markaya 300 lira? Bunun yerine bilindik saat markalarından en az 100 seçenek bulunurdu
  • halis mulis çin malı olmalı
  • nerdeyse çoğu şey çin de üretiliyor
    benim sormak istediğim firma nere menşeili

gerçi çin olsada fark etmez
    saatimden son derece memnunum
    zaten bir anda aldım
    hiç niyetim yoksa öyle bakarken
    taktım koluma ödedim çıktım
  • Yukarıda arkadaşın dediği gibi halis mulis Çin.

Google'da escape watches diye arama yapıldığında üretici firma websitesi olmaması da en bariz kanıtı, yalnızca Türk sitelerinde bulunabiliyo.

Çok büyük ihtimalle (hatta kesinlikle) Saat ve Saat isimli firma Çinde üretimi yaptırıp 5-10 dolara malediyo, 150 dolara satıyo olay bundan ibaret.

İsterseniz Türk menşeili mantar marka diyelim net olsun.
  • olgun_1903 bunu yazmış neden onay bekliyor ki ??

Merhaba,

Öncelikle saatinin hayırlı olmasını dilerim,

Escape markası takı,gözlük ve çantalarıda olan amerikada kurulmuş ve türkiyeden saat ve saat tarafından yüksek rakamlarla saat ve takı bölümü satın alınmıştır.

Üretimi tamamen fossil grubun honkong taki fabrikasında yapılmakta,zaten kullanım kitapçığında made in honkong diye yazar. İsviçre saatlerinin dışındaki armani,fossil,guess,esprit gibi markalarla aynı fabrikada üretilmekte ve son derece kaliteli bir üründür. Diğer arkadaşların bahsettiği gibi 10 dolara üretilen çin malı bir ürün değildir. Bahsi geçen çin malı ürünlerde üzerindeki kronolar süs olarak konulurken escape markasındaki her bir krono için ayrı bir makine vardır. Üzerindeki kaplama 10 ve 15 mikrondur buda renk atmasını engeller ve ürünün kaplama renginin çok canlı ve kaliteli görünmesini sağlar. Çelik olan modeller antiakteriyel özelliğe sahip 316 l denilen bir çelikten yapılır,deri kayışlı olanlar orjinal deri ve slikon olan modeller plastik içermeyen ham silikondan üretilir. ürünler çizim ekibi tarafından özenle tasarlanıp çizilir ve diğer markalardan kopya olmamasına özen gösterilir.

Saygılarımla

• Escape son derece begendigim ve kaliteli bir üründür parasinida sonuna kadar hakeder hayirli olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Escape, saat sektöründe son yıllarda hızla büyüyen, yenilikçi, farklı ve özgün modelleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmış bir saat markasıdır. Dünyaca ünlü markalar hangi şartlarda üretiliyor ve satış sonrası hangi destekleri sunuyorsa Escape saat de aynı şartları ve kaliteyi sunmaktadır. Türkiye'de satışa sunulan tüm uluslararası markalar içerisinde en çok tercih edilen saat markası Escape'dir. kısacası kalitesinden şüphe duyulmaması gereken bir saat markasıdır.
  • Özgün modelleri olan kalitenin sembolü , uluslararası markalar içinde en çok tercih edilen Escape

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 2 Temmuz 2013; 11:11:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: welasr

Escape, saat sektöründe son yıllarda hızla büyüyen, yenilikçi, farklı ve özgün modelleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmış bir saat markasıdır. Dünyaca ünlü markalar hangi şartlarda üretiliyor ve satış sonrası hangi destekleri sunuyorsa Escape saat de aynı şartları ve kaliteyi sunmaktadır. Türkiye'de satışa sunulan tüm uluslararası markalar içerisinde en çok tercih edilen saat markası Escape'dir. kısacası kalitesinden şüphe duyulmaması gereken bir saat markasıdır.

Şu cümlenizi biraz daha rakamlarla ve belgelerle desteklerseniz sevinirim;

" Türkiye'de satışa sunulan tüm uluslararası markalar içerisinde en çok tercih edilen saat markası Escape'dir"
  • Abi bende en çok hangi özgün modelleri var ve toplasan 20$ edermi bunu merak ediyorum.

Tamam bu malın satıcısı olabilirler ama bir malı satmak içinde yanlış bilgi vermek büyük hata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

Abi bende en çok hangi özgün modelleri var ve toplasan 20$ edermi bunu merak ediyorum.

Tamam bu malın satıcısı olabilirler ama bir malı satmak içinde yanlış bilgi vermek büyük hata.

+1
  • MIKROP DOGAN kullanıcısına yanıt
    gidip bir saatçiden alsaydınız peşin 200 e alırdınız bu saati.. ek olarak escape falan nedir yaw, casio alın bari, öz ve öz saat markası :)
  • Birkaçı dışında moda markalarının hepsi çöp bence.
    Millet,casio ya orient e burun kıvırıyor ama bunlar neredeyse 60-70 yıllık saat firmaları.
    Casio yu f91 den ibaret sanan insanlar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @UML bu tarz saatleri 5-10 $ a yaptıramazsınız Çin'de. 5-10 dolara makinası dandik ve alloy saatler yapılır, zaten saatin tüm parçalarından kalitesi anlaşılır.

@olgun_1903

Arkadaşım, Hong Kong'ta saat fabrikası bu devirde yoktur. Saat fabrikalarının % 99'u Çin'de Shenzhen, Dongguan ve Guangzhou'dadır.

Fossil grubunun kendi bünyesinde onlarca marka vardır ve kendi fabrikaları mevcuttur. Şu anda Çin'deki en büyük ve en hacimli mal üreten saat fabrikasıdır. Neredeyse Apple ürünlerinin montajını yapan Foxcon gibi değerli büyük bir fabrikadır.

Makina tektir, fonksiyonlar makinanın özelliğidir. Bu özelliğe göre fiyatı artar. Her bir fonksiyon için ayrı makina bulunmaz. Araba kaputu mu bu?

Eski zamandaki 10-15 mikronluk kaplama olayı tamamen rafa kalkmıştır. Zaten eskiden de o rakamlar hiç bir zaman doğru değildi. Kimse 10-15 mikronluk kaplayacak kadar altın kullanmaz. Rolex vb marka olmadığı takdirde.

Şu anda ki populer kaplama Ion Plating'tir. IPG, IPS vs. Ve kaplamaları micron seviyesinde ölçmek isterseniz, 1 microndan daha azdır.

316 çelik hammaddesi kullanmak bu tarz markalar için pek akıl karı değildir. Hele hele 316L. Ülkemizde Nacar dışında pek 316 kullanan marka olduğunu tahmin etmiyorum. Çeliği muhtemelen 304'tür.

Nereden biliyorsun diyecek olursanız, Çin'de saat sektöründe çalışan biriyim. Ortadoğu ve Güney Amerika'ya saat satıyorum.

Yanlış bilgiler vermemeye özen gösterelim. İyi günler dilerim

• ruf kullanıcısına yanıt
    Casio'nun bütün saatleri iyidir. En ucuzları (25 - 30 lira arası) F91 bile çok kalitelidir. Arazide çalıştığım zamanlar, yıllar yılı kullandım, milim şaşmazdı. Kaldırıp yere çarpsan bile etkilenmiyor. Saat alacak olanlara tavsiyem; Casio, Orient, Seiko gibi bilindik markalardan şaşmasınlar. Ha, parası fazla olupta Rolex, Omega vs takacak diyen varsa, Allah daha çok versin derim. Orta halli saat, ilk saydıklarımdı. Birkaç yüz liraya alacağınız Seiko, Casio, vb saatler, birkaç bin liralık İsviçre saati kalitesindedir.
  • konuya cevap gelmiş, güncelleme yapayım bari.

2012 yazında satın almıştım, 2016 yazı gelecek yaklaşık 4 sene olacak ve hala taş gibi.

1 kere pilini değiştirdim o kadar, gayet de şık duruyor kolumda.

memnunum.

internetten olsa 300'e almazdım belki ama paralı dönemime denk gelip takıp çıkmıştım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.