Şimdi Ara

Erzurum Kongresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kurtuluş Savaşımızın en kritik aşamalarından biri Erzurum Kongresi
    http://bilelimmi.com/erzurum-kongresi/

• https://www.derskurdu.com/tarih bölümünden bütün kongreler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Erzurum Kongresi, 23 Temmuz-7 Ağustos 1919 tarihleri arasında Erzurum'da toplanan kongredir. 17 Haziran'da Vilâyât-ı Şarkıye Müdâfaa-i Hukuk Cemiyeti Erzurum şubesi tarafından toplanan Erzurum Kongresi Erzurum Umûmî Kongresi veya Umûmî Erzurum Kongresi olarak da anılır.
  • bugün resmi tarihte (yalan tarihte) yer alan erzurum kongresi kararları orjinal değildir.
  • inkılap tarihi öğretmenlerinin hayatı yalan anlatmakla geçiyor bu ülkede.
  • Nereden biliyorsun kesin yalan olduğunu. Kararlar alınırken orada mıydın. Sağdan soldan duyduğun bilgiler ile resmi tarihî yalanlayamazsın. Senin göstereceğin bir kaynağa karşılık ben on tane kaynak gösteririm. Tarih nasıl yazılır, tarih bilimi nedir, kaynakların güvenilir olup olmadığı nasıl anlaşılır bir fikrin var mı? Yok. Rıza Nur un anıları ile resmi tarihî yalanlayamazsın.

Sen aslında resmi tarihin doğru olmamasını istiyorsun. Çünkü senin saçma sapan inançlarınla çelişiyor. Osmanlı sevgine gölge düşürüyor. Mustafa Kemal'in bu kadar zeki, başarılı olması, vatansever olması, ülkeyi kurtarmış olması size dokunuyor.
    Sizin hayatınız yalan olduğu için her komplo teorisine balıklama atıyorsunuz. Çünkü yalan etrafında kurduğunuz bu hayatı bir şekilde mantığa oturtmaniz lazım. Dünyada en çok komplo teorisi üretenlerin müslüman olması boşuna değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Nereden biliyorsun kesin yalan olduğunu. Kararlar alınırken orada mıydın. Sağdan soldan duyduğun bilgiler ile resmi tarihî yalanlayamazsın. Senin göstereceğin bir kaynağa karşılık ben on tane kaynak gösteririm. Tarih nasıl yazılır, tarih bilimi nedir, kaynakların güvenilir olup olmadığı nasıl anlaşılır bir fikrin var mı? Yok. Rıza Nur un anıları ile resmi tarihî yalanlayamazsın.

Sen aslında resmi tarihin doğru olmamasını istiyorsun. Çünkü senin saçma sapan inançlarınla çelişiyor. Osmanlı sevgine gölge düşürüyor. Mustafa Kemal'in bu kadar zeki, başarılı olması, vatansever olması, ülkeyi kurtarmış olması size dokunuyor.
    Sizin hayatınız yalan olduğu için her komplo teorisine balıklama atıyorsunuz. Çünkü yalan etrafında kurduğunuz bu hayatı bir şekilde mantığa oturtmaniz lazım. Dünyada en çok komplo teorisi üretenlerin müslüman olması boşuna değil.
    Araştıran kişi için erzurum kongresinin orjinal osmanlı metinleri var, ama senini için değil, araşatırana...
    senin resmi yalan tarihten kafanı kaldırmadığın ve yalan tarihe inanmayı tercih ettiğin için bu orjinal metinlerden bir haber bilmemen normal tabi.
    ben sana yazmıyorum zaten üzerine alınma, sen kavanozun içinde yaşamaya devam et umurumuzda değil.

• Cumhuriyet kurulurken ne gördük biz. Şeriatçılarin nasıl memleketi sattığını, nasıl düşmanla işbirliği yaptığını, nasıl kafa kestiğini gördük.
    Peki bu bir müslüman için kabul edilebilir mi.
    Asla.
    O zaman ne yapmak lazım. İnkâr etmek lazım, bahane üretmek lazım hatta yalan tarih uydurmak lazım.

• Atsana şu orijinal Osmanlı metinlerini beraber okuyalım. Benim Osmanlıcam var. Neresinde varmış yalan tarih.

• quote:

Atsana şu orijinal Osmanlı metinlerini beraber okuyalım. Benim Osmanlıcam var. Neresinde varmış yalan tarih.
    araştır bul, bana kimse atmadı.
    sen istersen öğrenmek istersen öğrenirsin, her ayeti didikleyip cımbızlamaya vakit ayırıyorsan buna da ayıracaksın.
  • https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/Erzurum_Kongresi_Beyannamesi.pdf

Al araştırdım buldum. Söyle bakalım hangi maddesi yalanmış. Hangi maddesi eksikmiş.

• quote:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/Erzurum_Kongresi_Beyannamesi.pdf

Al araştırdım buldum. Söyle bakalım hangi maddesi yalanmış. Hangi maddesi eksikmiş.
    noldu okuyamıyor musun?
    neden ki..
    600 yıllık yazını neden okutturmuyorlar sana acaba yalan tarih üretme politikası amaçlarından biri olabilir mi.
  • Okuyorum ve soruyorum sana, neresi yalan, hangi madde yalan. Osmanlıca okuyabiliyorum ben. Göster ben de adam haklıymış diyeyim.

• quote:

Okuyorum ve soruyorum sana, neresi yalan, hangi madde yalan. Osmanlıca okuyabiliyorum ben. Göster ben de adam haklıymış diyeyim.
    1. maddeyi oku o zaman
  • Ya çocuk gibi olma. Yazsam neyi değiştirir. Zaten var internette latin alfabesi ile yazılmış hali.
    Mesela en başında şu yazıyor.
    Şarki anadolu viladeyenin erzurum kongresi beyannamesi

Bana de ki şu madde eksik, yalan, resmi tarihte yok.
    Var mı öyle bir madde.

• quote:

Ya çocuk gibi olma. Yazsam neyi değiştirir. Zaten var internette latin alfabesi ile yazılmış hali.
    Mesela en başında şu yazıyor.
    Şarki anadolu viladeyenin erzurum kongresi beyannamesi

Bana de ki şu madde eksik, yalan, resmi tarihte yok.
    Var mı öyle bir madde.
    yazamıyorsun çünkü osmanlıca bilmiyorsun,
    ateş olsanız cürüm kadar yer yakarsınız, bu kafayla yürek yiyip benle tartışıyorsun.
    tartışamayınca da osmanlıca biliyorum diye YALAN söylüyorsun.
    yalanını temizle, 1. maddeyi oku bana, ya da dürüstçe yalan söyledim de.
  • [sm=lol.gif
    Hakikaten bomboş bir adamsın.
    İnternette var diyorum latin alfebesi ile yazılmışı hali, hala beni ilk maddeyi çevir diye sınava tutuyorsun.
    İşte sizin muhakeme yeteneğiniz bu kadar.
    Osmanlıca hiç bilmesem bile alırdım oradan copy paste yazardım buraya. Suspus olur sap gibi kalırdın.

Sizi kandırmak çok kolay.
    Dürüst davranıyorum bu sefer yalancılıkla sucluyorsun.
    Kardeş benim Osmanlıca bilgimi bu şekilde sinayamazsin. İnternette var diyorum latince hali. Sizi böyle kandırıyorlar işte. Bu kadar saftitik olmayın.
    Al ilk madde bu copy paste:

Trabzon vilayeti ve Canik Sancağı ile Vilayat-ı Şarkiye namını taşıyan Erzurum, Sivas, Diyarbakır, Mamuretülaziz, Van, Bitlis vilayeti ve bu saha dahilindeki evliye i müstakile hiçbir sebep ve bahane ile yekdiğerinden ve camia i Osmaniyeden ayrılmak imkanı tasavvur edilmeyen bir külldür. Saadet ve felakette iştirak-i tammı kabul ve mukadderatı hakkında aynı maksadı hedef ittihaz eyler. Bu sahada yaşayan bilcümle anasır-ı İslamiye yekdiğerine karşı mütekabil bir hiss-i fedakari ile meşhun ve vaziyet-i ırkiye ve ictimaiyelerine riayetkar öz kardeştirler.

• yalan söylediği ortaya çıkınca komiklik yapıp emojiyle sıvamaya çalışıyor.
    osmanlıca biliyormuş.

daha iki mesaj yukarıda bize hayatınız yalan diyor, bir mesaj sonra osmanlıca biliyorum diye YALAN söylüyor.

sen kavanozda yaşamaya devam et sana birşey diyen yok sana birşey yazan da yok zaman kaybısın, benden alıntı yapma diye kaç defa söyledim sana.
  • Ben sana dürüst davranıyorum. Bu şekilde sınav edemezsin beni. Senin sorduğun şey zaten internette var. Bunu söylüyorum sana.
    İstesem yalan söyler kendim çevirdim bunu da derdim. Hiçbir şekilde de ispat edemezdim. Sap gibi kalırdın.
    Ama dürüst davranıyorum sana.
    Sizin sıkıntınız işte bu.
    Yalan söyleyenlere inanıyor, dürüst olanları yalancılıkla sucluyorsunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.