Şimdi Ara

ERZURUM'DA DİZEL ARAÇLAR ÇALIŞMIYOR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
25.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dnz60

quote:

Orijinalden alıntı: qabdkq

quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

hocam aracınızın motor kısmını bina önüne gelecek şekilde park edin.
    benim aracım ssanyong actyonsports,kayınpederinki dacia logan,alt komsumunki
    logan mcv,karşı komsumda transporter var v.s
    ben bugune kadar donan mazot görmedim bizim sitede 3yıldır erzurumdayım:
    kış bastırınca araçların yönü binaya doğru döner hatta taksici arkadaşlar var onlar
    direk tamponu binaların dibine kadar çekerler.
    sizde bir deneyin(catıda buz yoksa tabi)
    sonuçta burda satılan mazotlara donmasın diye katkı maddesi konuluyor.

nerde oturuyorsunuz semt olarak
    birde aracin yuzu palandokeni gordumu calismaz diye efsane var sizde deneyin belki ise yarar

yenişehir altyolda kalıyordum gidiş-geliş hergün Aşkele'ye zor olunca ilçeye taşındım.
    Aşkale'nin havası Erzurum'a göre biraz daha yumuşak ama.
    Benim derdim arabanın çalışmaması değil de aracın ön camının içten donması
    ona ne önceki aracımda(bora)ne de şimdiki aracımda bir çare bulabildim

Aşkalede misiniz? Bende oralıyım. 2 ay öncesine kadar orada oturuyordum. Ailem hala orada

• Bu başlığı okuyunca İstanbul' un havasının kıymetini anladım.
  • hava filresinden manifolfa giden hortum sökülüp; ether koklatılır; bir diğer kişi marşa basarken..
  • aracım daha 18000 km de.ev havaalanı tarafında etrafı bomboş arazi.yani Erzurumdan 7-9 derece daha soğuk oluyor.araçtaki dereceden bakıyorum eve geldikçe değerler artıyor.Şehirle en az 6 derece atıyor.Bu arada buralıların mazota yarım çay bardağı gazyağı attığını duydum.son çare bunu deneyeceğim.tabi mazot eriyip araç çalışırsa.1-2 dakika çalışıyor duruyor.anladığım kadarıyla aradaki mazotu yakıyor yenisi gelmeyince stop ediyor.
  • Erzurumlu arkadaşlar Lalapasa'da yer altındaki otoparka aylık 50TL ödeyerek kaloriferli sıcak otoparkta aracınızı bırakmak ister misiniz? Erzurum kışına en iyi çözüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 ay Ağrı Patnosta askerlik yaptım.Buradada kışın soğuklar -35-40 lara kadar düşüyordu.Bölüğümüzün Dizel Land Roverlerini sabaha kadar yarım saat,1 saat aralıklarla çalıştırarak donmasını engelliyorduk.

Bu da bizim çözümümüzdü
  • Askeri birliklerde gece araçlar 10 dk çalıştırılır ki sabaha kullanılabilecek durumda olsun Unimog, Landrover, Transit

En zor çalışanları ve motor ısısı en çabuk düşeni de transit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak[Alper]

Bu başlığı okuyunca İstanbul' un havasının kıymetini anladım.

İstanbulun havası mı?

İstanbulun havasının kıymeti mi?

şimdi dışarı çıksam alışana kadar bir 15 dakika istemeyerek nefes alacağım kışın berbat bir havası var
  • donan mazot filtresi çareside izocamla kaplayıp sıkıca bağlamakmış.
  • GAZYAĞI evet 30 yıllık pompacıya sordum her 10 lt. mazota 1 lt. gazyağı.erzurumda -35,40 da hiçbir marka ve model çalışmadı 3-4 gündür kimse sallamasın şu model bu model diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki527

GAZYAĞI evet 30 yıllık pompacıya sordum her 10 lt. mazota 1 lt. gazyağı.erzurumda -35,40 da hiçbir marka ve model çalışmadı 3-4 gündür kimse sallamasın şu model bu model diye

arkadaşım abartma bende 4 yıldır erzurumdayım. son 2 yıldırda aracım var. senin o -35 -40 dediğin günlerde dahi aracım yolda kalmadı. çoğu araçta yollarda gezindi o gün. tek tük araç vardı yollarda kalan onlarda zaten bakım yaptırılmayan şahin doğan vs. tarzı araçlardı.kimse sallamasın burda araçların yolda kaldığı veya çalışmadığı muhabbeti tamamen hikaye.
  • Deponuzda fazla mazot bulundurmayın. Evinizin sıcak bir yanında bir bidon mazot saklayın. Donma durumu olduğunda o evinizdeki bidonu depoya boşaltın hava aşırı soğuk değilse çalışacaktır.
  • karstayım...dün benzinli aracımı 3-4 defa marşlayarak çalıştırabildim...erzurumda hiç böyle olmamıştı...
  • sivastayım dizel aacım geçenlerde gecesi -30 olan bir sabah -22 de tek marşta çalıştı ama 2 km gitmemişken arıza verdi çekişten düştü. servis mazot katılaşmış dedi. kapalı garaj önerdi. geçen yılda sivastaydım ama hiçbir sorun olmamıştı. bakalım dizel iyi güzelde soğuk havada dert....
  • Babam TIR şöförü,Erzurumun köylerine falan yük götürünce araç 2000 devirin altına düşünce araba teklemeye başlıyor diyordu.Mazot araba çalışırken bile donuyormuş hesap edin.Çalışmaması gayet normal yani.
  • shell gtl alıp bununla beraber würth ün kışlık mazot katkısı kullanmanın faydası olacağını düşünüorum ve öneriyorum.
  • aralık15-şubar 15 arası,
    dışarda kalan dizel araçları çalıştırmanın mümkünü yok.
    hiç bir katkı maddesi yada hiç bir yöntem işe yaramıyor.
    sadece kapalı garaj işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

Erzurumlu arkadaşlar Lalapasa'da yer altındaki otoparka aylık 50TL ödeyerek kaloriferli sıcak otoparkta aracınızı bırakmak ister misiniz? Erzurum kışına en iyi çözüm

Ne yazıkki 24 saat boyunca kaloriferler yanmıyor.Gece saat 2-3 gibi yakıyorlar , sabaha karşı tekrar kapatıyorlar.Fakat en alt kat genelde sıcak oluyor.Ben doğmuş doğalı Erzurumdayım buranın soğuğuna çare yok arkadaşım. -45 C 'leri gören bir memlekette arabanın donmasını bırak, insanın sokakta gezerken buzdan heykele dönüşmesi bile olağan bir durum

• arkadaşlar ben ardahanıon göle ilçesindeyim depoda mazot donma olayı değilde katılaşması oluyor akünün voltajı 0 oluyor mazotun katılaşmasından enjektörler mazotu yakamıyor - 41 araba ne yapsın 2008 clio dizel arabayada yazık bizede
  • MEMLEKET!!
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.