Şimdi Ara

ERZURUM'DA DİZEL ARAÇLAR ÇALIŞMIYOR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
25.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rahmetlik babamım Dodge damperli kamyonu vardı kışın çok soğuk günlerde kamyon çalışmayınca Hava filitresinin oradan motora ETER sıkardı daha sonra tek marşta şak diye İhtiyar Dodge çalışırdı fakat babam bu ETER alışkanlık yapıyor kamyonda sıkmayınca çalışmıyor diye çok da kullanmak istemezdi ama mecburen eski teknoloji olduğu için kışın gece -5 bile görse çalışmazdı meret
  • Sıkıntı mazot filtresinin donması. Kışın Erzurum'da yapacak çok bir şey yok herhalde. Özellikle gece çalıştırmak gerekirse. Sabah olsa neyse, aracı güneş alacak şekilde koysan faydası olur.
    Kışın en iyisi benzinli araç ya da kapalı garaj.
  • insanlari yanlis yonlendirmeyelim..sadece mazot filtresi donmasindan degil..mesela benimkinin dun gece filtre girisini cikarrtim filtreye kontak cevirince zerre mazot gitmiyordu...agzimla cektim gene gelmedi...sabah yaninda kapali ortamda 1saat mazot destekli mangal yakinca acildi da anca takviyeyle calistirabildik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rusyada yaklasik 7 yildir calisiyorum bir hafta once dizel arac aldim simdilik sorunsuz kullaniyorum. Araci aldiktan sonra en dusuk -20 i gordum.
    Kis aylarinda mazot bu ulkede katkili satiliyor. Hava sicakligi dustukce istasyonlar mazottaki katki oranini kendileri ayarliyorlar. Kasaya gittiginizde soruyorsunuz - kac dereceye kadar donmadigini soyluyorlar . Mesala en son aldigim mazot -34 'du . Eger sehirde kislik mazot satisi yok ise , arkadaslarin onerdigi turden katkilar kullanabilirsiniz , uzerinde aldiginiz mazotun donma derecesine gore ne kadar fayda saglayacagi grafikle belirtilen katkilar gordum burada. Yada mumkunse kapali isitilan bir garaj .
    Kislik mazot olmadan garanti edemeyecegim bir secenek daha var , alarm sistemleri ile birlikte sunulan ek ozellikler var , uzaktan araci calistirma benzeri. Alarm anahtarligindan ikici bir komut verip iptal edene kadar 2 yada 3 saat araliklarla 15 dk veya istediginiz sure calisip tekrar stop etmesini saglayan ozellikler mevcut. Gece yatarken komut veriyorsunuz misal 12'de yattiniz arac sabaha dek 02:00 , 04:00 ve 06:00 da 15 dk calisip stop ediyor.

• Sanayicileriniz yatiyor anlasilan bu sorun antp veya kayseride olsaydi mutlaka birsey yaparlardi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: circassian1977

Rusyada yaklasik 7 yildir calisiyorum bir hafta once dizel arac aldim simdilik sorunsuz kullaniyorum. Araci aldiktan sonra en dusuk -20 i gordum.
    Kis aylarinda mazot bu ulkede katkili satiliyor. Hava sicakligi dustukce istasyonlar mazottaki katki oranini kendileri ayarliyorlar. Kasaya gittiginizde soruyorsunuz - kac dereceye kadar donmadigini soyluyorlar . Mesala en son aldigim mazot -34 'du . Eger sehirde kislik mazot satisi yok ise , arkadaslarin onerdigi turden katkilar kullanabilirsiniz , uzerinde aldiginiz mazotun donma derecesine gore ne kadar fayda saglayacagi grafikle belirtilen katkilar gordum burada. Yada mumkunse kapali isitilan bir garaj .
    Kislik mazot olmadan garanti edemeyecegim bir secenek daha var , alarm sistemleri ile birlikte sunulan ek ozellikler var , uzaktan araci calistirma benzeri. Alarm anahtarligindan ikici bir komut verip iptal edene kadar 2 yada 3 saat araliklarla 15 dk veya istediginiz sure calisip tekrar stop etmesini saglayan ozellikler mevcut. Gece yatarken komut veriyorsunuz misal 12'de yattiniz arac sabaha dek 02:00 , 04:00 ve 06:00 da 15 dk calisip stop ediyor.

Bu uzaktan calistirma ile ilgili daha ayrintili bilgi verebilrmisin merak ettim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Videoyu yeni çekmiştim buyrun çalışıyor ama soğuk yakıtı ve motor yağını çok etkiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: circassian1977

Rusyada yaklasik 7 yildir calisiyorum bir hafta once dizel arac aldim simdilik sorunsuz kullaniyorum. Araci aldiktan sonra en dusuk -20 i gordum.

Bu uzaktan calistirma ile ilgili daha ayrintili bilgi verebilrmisin merak ettim

Set halimde satilan arac alarmlari mevcut farkli markalarda , moduller vs. birlikte. montajini yaptiriyorsunuz. Kullanma klavuzundan bir parca ( ingilizce bulabildim) ekte olacak. Birde aracimdaki alarm kumandasini fotografladim. Kumandanin uzerindeki dugmelere kullanim klavuzunda belirtilen siralarla bastiginizda arac alarmi proglanabiliyor. Ister sabah kalktiginizda calistirin siz hazirlanip kahvaltinizi yapana dek isinsin , ister soguk gecelerde yatmadan otomatik calisip stop etme fonksiyonunu aktive edin gece boyu istediginiz araliklarda istediginiz surelerde calisip stop etsin.

ERZURUM'DA DİZEL ARAÇLAR ÇALIŞMIYOR

• Bu da kullanim kilavuzundaki uzaktan calistirma ile ilgili bolum .

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

-11 derecede donmaya başlıyor diye hatırlıyorum. Shell'in kataloğundan.

Evet aynen, göstergede -12 derece gösterirken 1.4hdi peugeot 307 ile eurodizel kullanmama rağmen çok düşük devirlerde gaza hiç yüklenmeden stop ederek-tekrar çalıştırarak zar zor gidebiliyordum. Daha soğuk havalar için başka çözümler gerek.
  • Arkadaslar bu sorun beni bir hayli rahatsiz etti . Vatandas devletin onayi ile acilmis ve denetlenen bir istasyondan mazot aliyor , ayni ulke icerisinde kullanan vatandasin aracinda mazot donuyor . Bir saattir arastirma yapiyorum motorin veya akaryakitlar icin bir standart var mi diye ama bulamadim. Sonra " Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü " sayfasi karsima cikti. Turkiye'de satilan motorin veya akaryakit standartlari hakkinda vakti olan bir arkadasimiz bilgi alabilir mi?
    " Alo 175 sorun yada bilgi icin " hatti mevcut . Yurtdisinda oldugum icin arayamadim.
  • Biz dedik dizel kışın iyi değil diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

Videoyu yeni çekmiştim buyrun çalışıyor ama soğuk yakıtı ve motor yağını çok etkiliyor

araç gerçekten çok zorlanıyor.hele motor çalışırken bir süre yağ lambasının da yanması çok kötü.motorunuz çabuk aşınabilir.size tavsiyem mutlaka 5w40-0w40 yağ kullanmanız ve marşa basmadan önce bir iki kez kızdırma yapmanızdır.kontağı açıp kapatarak yani.tek marşa zorlamayın bence yazık arabaya.bir de aracı çalıştırmadan önce bir iki kere marşa basıp "gıv gıv" yaptırıp bırakın.böylelikle karterdeki yağ silindirlere çalıştırmadan önce ulaşır ve aşınmayı en aza indirmiş olursunuz.İyi sürüşler...

• hdi motor bi abimde var aracin filtre ve depoda isitma sistemi var o yuzden pek problem olmuyor..bizim cordobaya koymamislar..bide isin kotu tarafi donan boruyu cozunce artik akude marsi basmaya yeter enerji kalmiyor..mecbur aktarma..sabah 5 bucukta indim depodan mazot mwngal komur aldim.demirden kapali garqja itelediydik araci girdim verdim mangalin gozune..verdimi tepesine mazotu harlandi..arac cozuldu.aktarmaylada calistirdim...yanliz omrimde gormedigim tum hata lambalarinin otuusunu gordm..yag lambasimi dersiniz.direksyon isareti opc cart curt...bu arada depom fullken 4 lt gazyagi kattim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

Sanayicileriniz yatiyor anlasilan bu sorun antp veya kayseride olsaydi mutlaka birsey yaparlardi

Sanayici mi var ki yatsın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

araç gerçekten çok zorlanıyor.hele motor çalışırken bir süre yağ lambasının da yanması çok kötü.motorunuz çabuk aşınabilir.size tavsiyem mutlaka 5w40-0w40 yağ kullanmanız ve marşa basmadan önce bir iki kez kızdırma yapmanızdır.kontağı açıp kapatarak yani.tek marşa zorlamayın bence yazık arabaya.bir de aracı çalıştırmadan önce bir iki kere marşa basıp "gıv gıv" yaptırıp bırakın.böylelikle karterdeki yağ silindirlere çalıştırmadan önce ulaşır ve aşınmayı en aza indirmiş olursunuz.İyi sürüşler...

Bilgi için teşekkürler, evet haklısınız ben kaputun altında yazıyor diye sürekli selenia 5w 40 yağ kullanıyorum daha ince yağlar kışın daha rahat olur şu anki yağım -30 dereceye kadar dayanıklı

Hava -25 ve üstü olunca birkaç kez kontak açıp kapatıyorum

Bayiler katkılı mazot kullanıyorlar fakat oranları düşük oluyor -15 lerde özelliğini yitiren mazot donabilir bu yüzden depoya katkı şart ama gazyağı koyulmamalı

Gaz yağı yüksek yanma düşük derecede donma özelliği bulunuyor olsa bile enjektörlere çok zararı var yanarken aşırı bir is bırakıyor tabi bu gazyağının kalitesine göre değişir ama Türkiye'de açıkta satılan gazyağı kaç numara ve kalitesi nedir bunlar tartışmalı olduğundan hazır karışımlardan kullanmakta yarar var

Benim kullandığım katkı wynn's ice proof -26 dereceye kadar tamamen akışkan bir mazot -30 larda pompa akışı nispeten yavaşta olsa sorun yaşatmıyor

50 Litrelik

• hiç siz kar tanesinin yere düşüp, sonrada yerde tutunamayıp başka yere savruldugunu gördünüzmü ? ben gördüm. erzurumda uni okumuş biri olarak onuda gördüm - 32 yide gördüm. Allah bidaha düşürmesin.
  • quote:

Videoyu yeni çekmiştim buyrun çalışıyor ama soğuk yakıtı ve motor yağını çok etkiliyor

araçtaki motor yağı nedir ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

Bilgi için teşekkürler, evet haklısınız ben kaputun altında yazıyor diye sürekli selenia 5w 40 yağ kullanıyorum daha ince yağlar kışın daha rahat olur şu anki yağım -30 dereceye kadar dayanıklı

Hava -25 ve üstü olunca birkaç kez kontak açıp kapatıyorum

Bayiler katkılı mazot kullanıyorlar fakat oranları düşük oluyor -15 lerde özelliğini yitiren mazot donabilir bu yüzden depoya katkı şart ama gazyağı koyulmamalı

Gaz yağı yüksek yanma düşük derecede donma özelliği bulunuyor olsa bile enjektörlere çok zararı var yanarken aşırı bir is bırakıyor tabi bu gazyağının kalitesine göre değişir ama Türkiye'de açıkta satılan gazyağı kaç numara ve kalitesi nedir bunlar tartışmalı olduğundan hazır karışımlardan kullanmakta yarar var

Benim kullandığım katkı wynn's ice proof -26 dereceye kadar tamamen akışkan bir mazot -30 larda pompa akışı nispeten yavaşta olsa sorun yaşatmıyor

50 Litrelik

pardon şimdi gördüm , yağ kalın seçilmiş.
    Mobil 1 0w30 ilk çalıştırmadaki metalik sesin çıkma süresini kısaltacaktır. Yağınızı yazı beklemeden değiştirin.
    Daha şubat var önünüzde bu şekilde aracın ömrünü kısaltırsınız

• bende mobil 1 esp 5w 30 var..ama 40 sn kontK cevirmek zorunda kqldigim icin yag gosterhesi yaniyor...birde o mazot kakilqrinin icinde %90gazyagi var diye biliyorum

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.