Şimdi Ara

ERZURUM'DA DİZEL ARAÇLAR ÇALIŞMIYOR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
25.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yatırım düşünen arkadaşlara Erzurum ve diğer doğu illerimize kaloriferli otopark yapıp işletmelerini öneriyorum.

Bir de ılık suyla oto yıkama, don almış araçları çözme vb gibi kısmi ilgili işlere girerlerse paraya başka bir şey derler artık:)

Bu bölgelerde oturup bu durumlara maruz kalan arkadaşlara Allah'tan kolaylıklar diliyorum.

İşiniz zor gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 8 Şubat 2012; 17:03:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Yatırım düşünen arkadaşlara Erzurum ve diğer doğu illerimize kaloriferli otopark yapıp işletmelerini öneriyorum.

Bir de ılık suyla oto yıkama, don almış araçları çözme vb gibi kısmi ilgili işlere girerlerse paraya başka bir şey derler artık:)

Bu bölgelerde oturup bu durumlara maruz kalan arkadaşlara Allah'tan kolaylıklar diliyorum.

İşiniz zor gerçekten.

Ahhğh ahhğh biraz param olsa ilk düşündüğüm yatırım bu

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Yatırım düşünen arkadaşlara Erzurum ve diğer doğu illerimize kaloriferli otopark yapıp işletmelerini öneriyorum.

İşiniz zor gerçekten.

honda civic erzurumda satış rekoru kırar
    sadece benzinli motorla satılıyor

• mazotun donması araçtan değil mazottan.
    katkılı mazot kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

mazotun donması araçtan değil mazottan.
    katkılı mazot kullanın.

gazyağı eklense nasıl bir etkisi olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

mazotun donması araçtan değil mazottan.
    katkılı mazot kullanın.

gazyağı eklense nasıl bir etkisi olur acaba?

bikaç hafta önce de benim mazot filtrem dondu;araca taksici arkadaşların tavsiyesi
    ile enjektör temizleyici ile birlikte gazyagı koydum biraz çalıstırdım tekleyen araç düzeldi.
    servise gittiğimde ise filtrede donan mazot yogurt gibi bir hal almıstı..

yalnız usta keşke gazyagı koymasaydın da tekleye tekleye de olsa gelseydin dedi.
    buarada enjektör ve filtre temizleyici katkı maddelerini de fazla kullanmamamı önerdi
  • -44 derecede depoyuda ısıtsanız karteride ısıtsanız olmuyormuş

1.dk da aracı çalıştırıyor,2.40 tan sonrasını izleyin:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zoom-Zoom -- 9 Şubat 2012; 23:00:22 >
  • Erzurumluyum (mekan Sanayi :) ) pederde 2007 kango 1.5 DCİ, var. Amcamda Opel Combo 2003 ve bir komşuda Partner var. Hepsi dizel. Hiç biri soğuğa herhangi bir önlem al(a)mıyor..
    Soğuklarda Partner nadiren çalışır. Combo kontağı açıp bir kaç kez çalıştırmadan kapatılarak çalışır. Fakat Kango denen teneke parçası bu güne kadar ikinci kontağa gerek duymadı. (peder çok temiz kullanır tüm bakımlar serviste) bence dizel Erzurumda sorun değil Leon 1.4 2012 TSİ falan da kullanan var fakat şikayet eden kimse yok. Erzurumda Ticari araçalar çok tutuluyor dizel çok. şimdi de sivastayım çoğu dizel, sorun yok. Anladığım kadarıyla bazı araçlarda kronik. Aynı araçları kullananların şikayeti ortak...
  • erzurumdayım. şehrin biraz dışında bölge araştırmanın arkasındayım. benim kaldığım sitede dizel fiesta, gp, ceed, getz gibi araçlar var. bu kış hepsi çalıştı. hiç kalan olmadı. belki 3-4 marşa kaldılar ama çalıştılar. hele bi arkadaşın kia ceed'i var araba -30, -40 larda 1 hafta çalışmadı 2. marşta aldı.
  • depoda mazot donuyorsa bagajda piknik tüpünden modfiyelenmiş pürmüz bulundurmak gerek. :DDD o karda kışta mazot donması çok kötü. allah kolaylık versin.
  • Erzurumluyum, mazot dondurma vakasi birebir yasamadim ama çok gördüm.
    Guneş dogmadan hemen öncesi en kötü zaman. Erzurumda yaşasam muhtemelen benzinli araç alirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

rusya gibi soğuk ülkelerde araçların park yerlerinde prizler vardır bu prize araç bağlanır depodaki küçük bir ısıtıcıyı besler bu sayede depodaki mazot donmaz.

Kanada'da okurken araçların kaputundan sarkan prizleri görünce kendi kendime "bunlar ne lan" diye sormuştum. Daha sonra anladım -38 derecede arabaları nasıl çalıştırdıklarını

bende gördüm ilk başta prizleri dedimki içimden adamlar işi götürmüşler elektrikli araçlar baya yaygınlaşmış sonra bir baktım lan dedim içimden 5 araç elektrikli 10 araç elektrikli tamamda hepsimi elektrikli olur sonradan jeton düştü

• Aracın önünü rüzgar almıcak şekilde park etmek faydalı olabilir.Geçenlerde Bursa da karlı hava bayağı bir soğuktu arabayı bayır yukarı park ettik (Dizel) rüzgar esen yön aracın hem ön camı iyice buz tutmuş hemde zor çalışmıştı daha sonra duvara yakın park ettik camda donmadı arabada kolay çlıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

Kızdırma bujisi değişimi gelmiş. -20ye kadar tek marş her zaman. Araba ne?

Muratcım iyi de şu an -29 civarı aracı 11 bucukta gece olmadan çalıştırdım 12 bucukta kargom gelcekti bi araçla..Çıktım geri araç donmuş...Mazot filtresine mazot gelmiyor..Kızdırma bujim ne yapsın...Nasıl çözerim donunu onu düşünüyorum şimdi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo

aralık15-şubar 15 arası,
    dışarda kalan dizel araçları çalıştırmanın mümkünü yok.
    hiç bir katkı maddesi yada hiç bir yöntem işe yaramıyor.
    sadece kapalı garaj işe yarıyor.

4 litre gazyağı katmama rağmen dondu kesinlikle haklısın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

Kızdırma bujisi değişimi gelmiş. -20ye kadar tek marş her zaman. Araba ne?

Muratcım iyi de şu an -29 civarı aracı 11 bucukta gece olmadan çalıştırdım 12 bucukta kargom gelcekti bi araçla..Çıktım geri araç donmuş...Mazot filtresine mazot gelmiyor..Kızdırma bujim ne yapsın...Nasıl çözerim donunu onu düşünüyorum şimdi....

Sibiryada elektirikli battaniye kullanıyorlardı. Kaputun altına, motorun üzerine adamlar elektirikli battaniye atıyorlar sürekli ısıtıyor. Eğer ortam müsaitse ve bu elektirikli battaniyenin tabiri caizse sanayi tipi, sağlamını bulabilirseniz kullanın derim. Tabi neresi donuyor onu çözmek lazım. Depodaki mazot mu donuyor yoksa borularda ki mi. Borudaki donuyorsa, borunun hangi kısmı donuyor? Motor kısmındaki yer donuyorsa battaniye çözümü işe yarar.

• evet dizeller artık su koymaya başladı :) benzinlilerde sıkıntı yok çok şükür :)
  • donma olayı depodan değil de yakıt filtresinden olabilir.sivas da bizim arabanın da çalışmadığı zamanlar oluyordu. Sıcak şu ile mazot filtresini iyice isitiyor ondan sonra çalıştırıyordük. Yine termos ile sıcak su yanımızda oluyordu. Aracı parkettigin yerde önemli. Mesela hafif de olsa rüzgar var ise araba daha beter oluyordu. Bu arada bizim bu şekilde calıstırırken özellikle modeli düsük lpg li araçlar calısmıyordu. Cogu aküyü de büitiriyordu. Tecrübesi olanlar eger imkan varsa sabah araca binmiyor öglen gelip araçlarını alıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah kolaylık versin,geçen sene Afyonda iki gün üstüste -30 dereceye dayandı sabahına araçlar dondu öğlen -18düşünce çalıştırabilmiştik tabi takviye yardımıyla
  • Oranın tecrübelileri ile konuşun onlar bu işi nasıl çözmüşler..

Benim tanıdığım erzurumlular mazota bi miktar gaz yağı karıştırıyorlar..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.