Şimdi Ara

erkeklere özel lazer epilasyon (57. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.351
Cevap
211
Favori
409.764
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    düzeltme: işlem epidermis değil alt bölümü dermis içerisinde yapılıyormuş fakat çok detaylı bilgiye sahip değilim. o yüzden kadir hocamın bilgi birikimi ve yönlendirmesine güvenerek fazla araştırmıyorum. hepimizin izlerinin en yakın zamanda geçmesini diliyorum :)
  • sırt için ücret nedir kaç seansta bitme garantisi veriyorsunuz?
  • ulvi1976 kullanıcısına yanıt
    Sayın ulvi1976 iğneli epilasyonda 3 turda bitme garantisi veriliyor. Eğer 3 tur sonrası çıkan olursa işlemler avuç içi gibi olana kadar ücretsiz olarak yapılacağına dair yazılı olarak garanti verilmektedir. Lazer epilasyonu kastediyorsanız onunda bitmeyeceğine dair yazılı garanti verebilirim zira lazerle asla sıfırlama olmaz. Sadece kısmen azalma ve incelme sağlanabilir. İğnelide ise avuç içi gibi yapılabilir. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onetuerss O kullanıcısına yanıt
    Sayın onetuerss güveninize layık olmak gurur verici. Bilgi doğrudur işlem dermis içerisinde gerçekleştiriliyor. Kıl kökleri dermis ile subkutan doku bileşkesine kadar uzanım göstermekte. İğne girişi direk kıl folikülü içerisine olduğu için yanık bu bölgede oluşmakta. Bu hasarlı doku derinliğine göre 3 ile 6 ay arasında bazen çok derin bölgeye girmek gerekirse 2 ile 3 ay daha uzun sürelerde tamamen atılmakta. Yanık hasarı bölgede folikül ile sınırlı kalmazda etraf dokuda da ağır hasar oluşturursa doku tamir süreci bu hasarı tam olarak düzeltemez ve izlerin oluşmasına neden olabilir. İzler cilt üzerinde renk değişikliği gibi değil de krater şeklinde oluşur. Renk tonu farklılığı şeklinde oluşan işlem sonrası heyecan yaratan durumlar tamamen geçicidir. İşlemden 2 veya 3 ay sonra güneşlenme sonrası renk dalgalanmasının azladığını ve sonrasında da kaybolduğunu göreceksiniz. Şimdiye kadar kurumumda kalıcı bir iz ile hiç karşılaşmadım. Ama bu bir risktir ve gözardı etmemek gerekir. Bu nedenle kurumumda işinde profesyonel olmayan kimseyi çalştırmıyorum zira risk acemi bir elde neredeyse kaçınılmazdır. Bu nedenle iğneli işlemi düşünen arkadaşların işlem yapacak kişinin tecrübesini özellikle sorgulamasını öneririm. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

• Merhabalar. Benim sorunum biraz farklı. Kellik sorunum olduğu dönem minoxil kullandım 1 sene kadar. Sonrası vücudumda kıllanma arttı ancak sonuç olarak hala kelim

Asıl sorunum bu durumdan sonra penis üzerinde aşırı kıllanma mevcut ve canımı aşırı sıkıyor. Bunun için bir çalışma varmıdır? Çözüm nedir veya çözüm uygulandığı takdirde sıkıntı oluşur mu? Bir de ücret bilgisi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 30 Mart 2017; 11:24:7 >
  • hakaniko kullanıcısına yanıt
    Sayın hakaniko minoxil kullanımında önerilen dozun üstüne çıkıldığında cilt yüzeyinden emilen ilaç sistemik dolaşıma geçerek diğer bölgelerdeki ayva tüylerinin de kalınlaşmasına neden olabilir. İlacın kesilmesini takiben 6 ay içerisinde vücuttaki kıllarda gerileme bekleriz ancak bazen kalıcıda olabilir. Vücut için bu gerilemeyen kıllara yönelik lazer veya iğneli epilasyon tercih edilebilir. Lazer ile zaten yazılarımda da belirrtiğim gibi sınırlı bir etkinlik elde edilebilir. İğneli epilasyon ise %100 etkinliğe sahiptir. Ancak genital bölgede enfeksiyon riski çok yüksek olduğu için ben kurumumda uygulamıyorum. Zira kaş yapayım derken göz çıkartmanın anlamı yok. Genital bölgede lazer öneriyorum. Hep söylediğim gibi genital bölge uygulamalarını da sadece bölge anatomisine hakim bir hekim tarafından yapılması olası komlikasyonlar açısından olmazsa olmaz. Komplikasyon olarak bu bölge melanin pigmentinden zengin bir bölge olduğu için daha koyu renklidir ve buda yanıklara neden olabilir. Ayrıca sperm kanallarında ısı hasarı oluşturmamak için çok iyi korunması gerekir. Genelde bu bölgede acemiler çalılma yapmadığı için bilsirilen bir sperm kanalı hasarı yok ancak riski mevcuttur. Hasar kanalda striktür denilen darlıklar oluşturacağı için sperm taşınımında bozukluklara ve en kötü noktada kısırlığa yol açabilir. Dediğim gibi bu güne kadar böyle bir vaka hiç yok ama teorik olarak risk mevcut. İşleminizi bizde yaptırmayı düşünürseniz seans ücreti 100 tl dir. Yok oraya gelemem derseniz kesinlikle diyod makinelerle ve hastane içi bir kurumda profesyonel biri tarafından yapılmasını öneririm. Alex ile asla işleme girmeyin. Başarı olarak da bu bölgede %60 etki ideal bir başarıdır. Yanlız aktif minoxil kullanıyorsanız önce 6 ay kadar ara verip sonra işlem ihtiyacını değerlendirmeniz daha doğru olur. Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 30 Mart 2017; 12:39:11 >
  • naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevap için teşekkürler. son 3-4 yıldır hiç minoxil kullanmadım. Durumu düşüneceğim. İşlem öncesinde de uygun bir zamanda uğrayabilirim. Teşekkürler.
  • Konu açılalı 2 sene oldu. anadolu yakasında hala şube açmadınız mı ? çok uzak avcılar :D ben atatürk havalimanına gitmemek için yurt dışına ckmıyorum :D
  • hakaniko kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. O halde görüşmek üzere diyorum:)

• IOserI I kullanıcısına yanıt
    Sayın IOserl maalesef karşıda bir yerimiz hala yok zira avrupa yakasındaki kurumlara zor yetişiyorum. Mesafe konusunda size hak vermemek elde değil çünkü istanbul trafiği malum. Ancak şunu da söylemeden edemeyeceğim il dışından gelenler var iken hakkaten çok uzağız demekte onlara haksızlık diye düşünüyorum:))) o bağlamda hadi bi gayret demek istiyorum:)) bu ara çok sevdiğim bir laf no pain no gain... yol çileside pain sayılır elbet :) saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

Ben Kadıköy'de oturuyorum 28 yıldır sadece 4 kere taksime geçtim çok uzak geliyor bana deniz aşırı ülke oluyor. :D 2 sene daha beklerim. Belki o zamana açarsınız :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IOserI I kullanıcısına yanıt
    İnşallah diyelim o zaman

• Bugün ayak parmak kılları için işlem yaptırdım.Kadir bey yoktu başka bir bayan yaptı, Kadir beye sorum bu kremi sabah akşam mı kullanıyoruz?

İlerleyen günlerde duruma göre detaylı sonuçları yazabilirim arkadaşlar.

• BadN0t B kullanıcısına yanıt
    Krem 3 gün süreyle sabah akşam sürülecek. Bir dahaki seansınızı benimde kurumda olduğum bir güne ayarlıcaz. O zaman uzun uzun sohbet imkanıda buluruz inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: naturel erkek epilasyon

Krem 3 gün süreyle sabah akşam sürülecek. Bir dahaki seansınızı benimde kurumda olduğum bir güne ayarlıcaz. O zaman uzun uzun sohbet imkanıda buluruz inşallah.

Teşekkürler hocam, sonrakinde görüşürüz inşallah.

• konuyu görünce yazayım dedim, kadınları bilmem ama erkeklerde kıllar bitmiyor, 2 ay sonra hiçbir cacık olmamış gibi çıkıyor. 15seansda ense bölgesi bitmedi, bitmeyecek de,,,envai çeşit makine ,merkez denedim, değişen birşey yok. 2 ay tertemiz, sonra başlıyor hafiften çıkmaya, gitmezsem lazere 2.hafta sanki hiç lazere gitmemiş gibi geri geliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVATANSEVER -- 1 Nisan 2017; 22:46:29 >
  • theVATANSEVER kullanıcısına yanıt
    Sayın thevatansever erkekte lazerle kılların tamamen bitmesi maalesef birçok faktörden ötürü mümkün değil. Bu nedenle tamamen bitmesini istiyorsanız iğneli epilasyon yaptırmanız gerekir. Lazeri kişisel bakım gibi görmek gerek. Yılda 2 veya 3 kez tüm seanslar bittikten sonra elde edilen görünümü korumak için hayat boyu lazer devam ettirilmeli. Aksi takdirde kalan kıllar testesteron etkisiyle zamanla kalınlaşacaktır. Başarısızlığın sebebi kılların erkeklerde kadınlara göre daha derin yerleşimli olması ve lazer teknolojilerinin ancak 5 mm derinliğe kadar deriye girebilmesidir. Ancak ışık yoğunluğu derine indikçe azalacağından etkinlik 2 3 mm deki kıllarda en çok olurken daha deride yerleşenlerde az olacaktır. Derin yerleşimli kıllarda ancak zayıflama elde edilirken bu zayıflayan kıllarda testesteron nedeniyle zamanla eski haline dönecektir. Bu nedenle lazer radikal sonuçlar elde edemediğimiz bir yöntem. İğneli epilasyonda ise kıl derinliği rengi hormonal durum cinsiyet gibi etkenlerin hiç önemi yok. %100 başarıya sahip bir yöntemdir. Eğer tamamen kurtulmak istiyorsanız iğneli epilasyon yaptırmanızı tavsiye ederim. Saygılarıma

Op.Dr.Kadir Aksu

Hocam anlamadım neden göz altı çevresine cımbız uygulanmaz ?
    Eğer hep makine kullansak bu sefer kalınlaşacak. Kökleri siyah siyah görünecek....
    Öyleyse genetik saç dökülmesi olan birinde de dediğiniz yöntem faydalı olablir mi ?

Şuan modern tıp şöyle diyor, sarımsak kökleri yakıp hücreleride öldüre "bilir". Henüz daha saça net çözüm bile bulabilmiş değiller gerçi.
  • yasakbölge kullanıcısına yanıt
    Sayın yasakbölge saç dökülmesi olayı çok farklı bir takım kıl ile hormonal etkileşimin sonucudur. Normalde androjen hormonların etkisiyle dermal papilla denen kıl köküne doğru olan hücre göçü özellikle frontal bölge denen saçlı deri ön hattında bulunan kıl köklerinde genetik olarak ters işleyen bir mekanizmaya dönüşür. Bu ters mekanizmayı algılayan vücut savunma sistemleri bu hücreleri yok etmek için saldırıya geçer ve kılı oluşturan ama androjenik hormonlara ters yanıt veren hücreleri öldürür. Buda saç kayıplarına yol açar. Yani saç kaybını engellemeniz imkansızdır. Sadece geciktirebilirsiniz. Gelelim sarımsak konusuna. Sarımsak bölgede yakıcı etkiye bağlı enflamasyon denen tahrişe neden olarak bölgede tamir sürecinin hızlanmasına ki burda damarlanma artışı, bölgeye kan akımının hızlandırılması ve hücre tamir sürecinin başlatılmasına neden olur. Bu da lokal kellik olan alanda uykuya geçmiş olan kıl köklerini uyararak yeniden çıkmasına neden olur. Yani yoktan kıl varetmez sadece uyuyan kılları uyandırır. Yanlıl olan kanı ölen kıllarıda geri getireceğidir ki bu mümkün değil. Tabiki de tıpta sarımsak kullanılmıyor. Düşük derişimli asitler bu iş için kullanılan ürünler. Sarımsak geleneksel tıbbın materyalidir. Jilet yapılan araştırmalarda kıl artışında en yüksek %80 lerde olmak üzere etkisiz olarak bildirilmiştir ancak dikkat edilmesi gereken husus bu araştırma avrupa ırklarında yapılmış ve %20 de arttırdığı gözlenmiş. Artış nedeni de jiletin epidermiste yarattığı tahrişe bağlı doku tamir sürecini tetiklemesi ve bölgede kanlanma artışına neden olmasıdır. Şimdi doğu ırklarına yönelik bir araştırma olmadığı için bizde nasıl etki eder bilimsel olarak söylemek imkansız ancak kişisel gözlemlerimizde bunun daha yüksek bir oranda pozitif etki ettiğini söyleyebilirim. Evet kiminde etkisiz olacaktır ancak bunu önceden bilmek imkansız olduğu için kimi riske atalım kimi atmayalım söylemek zor. Her sigara içen kanser olmaz ama biz kanser riski var diye sigaraya onay vermiyoruz. Neden çünkü kimde kanser gelişecek kimde gelişmeyecek bilemeyiz. O nedenle herkeste gelişebilir diye söylüyoruz. Gerçi sigaranın diğer zararlarını da hesaba katınca zaten içilmemesi gerekir ama en çok kullandığımız caydırıcı kelime kanser. Jilette işte böyle. Risk varsa kimseye kullan diyemem. Makine ciltte jilete ağdaya cımbıza ve ipe nazaran çok daha az tahriş edici özelliktedir. O nedenle makine ile almak daha az riske neden olur. Aslında uzun lafın kısası eğer bu tip bir sorununuz var ve çözüm arıyorsanız jiletle ağdayla makineyle uğraşmaktansa iğneli epilasyonla kurtulmak en kesin çözüm:)) Hem kafa yormazsınız hemde sefasını sürersiniz. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.