Şimdi Ara

Erkekler Kulübü Fikri? - Kadınlarla İletişim ve Yaşam Becerileri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Burada da sıkça karşılaştığım bir durum var. Erkekler olarak kadınlara ve hayata karşı bazı yaşam becerilerinden eksiğiz. Nasıl davranmamız gerektiğini çözemiyoruz ve bize yol gösteren bir yakınımız olmayınca da burası gibi ortamlardan medet umuyoruz.

Bazen iyi tavsiyelerle karşılaşırken bazen de kötü şeylerle hatta alaylarla karşılaşıyoruz.

Yıllar önce ben de aynı dertlerden müzdarip bir şekilde yaşadım ve bu yaşıma gelene kadar kadınlar va hayat meseleleridnen çektim.

Doğru bir ortamda doğru paylaşımların yapılmasını çok değerli buluyorum. Bu sebeple düzenli olarak haftasonu belirli bir gün belirli bir saatte Ankara'da ortak kara vereceğimiz bir yerde 10-12 kişilik bir grupla toplantılar yapalım ve erkekliğe dair bir atölye yapalım istiyorum.

Aklı başında bir grupla, katılanların gerçek bir kişisel gelişim sağlayacağını düşünüyorum. Bir nevi grup terapisi gibi düşünebilirsiniz. Ama tamamen kadınlar ve erkeklere dair hayat becerileri üzerine.

Siz ne dersiniz bu konuda arkadaşlar güzel olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snowor -- 18 Şubat 2017; 21:45:19 >

• Hayat becerileri üzerine Kocaeli'de buluşmalarımız olsa katılırım da, o kadar ne konuşacağız hocam, artı olarak dhden her şeyi bekle ama buluşmak diyince bişey bekleme :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuşacak şey çok hocam yeter ki bir araya gelsek :) Ama hiç kimseden ses seda yok şimdilik
  • bulussakta degisen bisey olmayacak oyuzden en iyisi aci yoldan kesfetmek durumu bin nasihat bir musibet durumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

bulussakta degisen bisey olmayacak oyuzden en iyisi aci yoldan kesfetmek durumu bin nasihat bir musibet durumu

Değişen kişilere şahit oldugum icin böyle bir fırsatı görmelerini isterim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah Tanrı Evren Uçan Spagetti Canavarı seni diğer insanları değiştir diye yaratsaydı zaten onlara yapışık doğardın. Senin tek mesüliyetin kendinsin başkalarıyla uğraşmak zaman kaybından başka birşey olmaz kendini geliştir birşeyler elde et elde ettiklerini görünce onlar kendi çıkarları için senin yaptığını yapsınlar. Toplum böyle gelişir başka yolu yoktur. Kendini de yırtsan başkasını ona gelişmenin ne kadar güzel birşey olduğunu anlatarak değiştiremezsin önce babayı alacak sonra babayı almayanları kıskanacak adam olacak,dünyanın düzeni budur. Başkaları için kafa yorma bedelini ödersin. Hak etmediği yere zorla getirdiğin herkes seni beğenmeyip sana zarar verecek, başına hak ettiği için kötü birşey gelmesini engellediğin herkes cezasını çekmediği için kötü yaşamaya devam edecek. Kendinle ilgilen başkasının işine burnunu sokma. Yada sok daha da kötüye gittiğini görünce evrenin dediğine gelirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stoa

Allah Tanrı Evren Uçan Spagetti Canavarı seni diğer insanları değiştir diye yaratsaydı zaten onlara yapışık doğardın. Senin tek mesüliyetin kendinsin başkalarıyla uğraşmak zaman kaybından başka birşey olmaz kendini geliştir birşeyler elde et elde ettiklerini görünce onlar kendi çıkarları için senin yaptığını yapsınlar. Toplum böyle gelişir başka yolu yoktur. Kendini de yırtsan başkasını ona gelişmenin ne kadar güzel birşey olduğunu anlatarak değiştiremezsin önce babayı alacak sonra babayı almayanları kıskanacak adam olacak,dünyanın düzeni budur. Başkaları için kafa yorma bedelini ödersin. Hak etmediği yere zorla getirdiğin herkes seni beğenmeyip sana zarar verecek, başına hak ettiği için kötü birşey gelmesini engellediğin herkes cezasını çekmediği için kötü yaşamaya devam edecek. Kendinle ilgilen başkasının işine burnunu sokma. Yada sok daha da kötüye gittiğini görünce evrenin dediğine gelirsin.

Söylediğiniz çok iyi anlıyorum. Çok ince bir noktaya dokunduğunuzun da farkındayım.

Benim bu konuda tek dileğim rol model bulamamış kişilere bir şans vermektir.

• Alfa erkeklik üzerine çalışmalar olabilir.

Ben yıllar önce tamamıyla pısırık ve utangaç biri olmama rağmen bunların üzerine sürekli giderek bunları yendim.

Böyle çalışmaların bir çok insanın bana kalırsa ihtiyacı var. Ben tek başıma yendim ama grupla daha iyi olur gibi.

Iyi düşünce ama burada tutmaz gibi.

• Güzel bir düşünce. Eskişehir'de yaşıyorum iş sebebi ile. Belki bir haftasonu yeterli sayıyı bulursanız tecrübelerimi zevkle paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kancaaa

Alfa erkeklik üzerine çalışmalar olabilir.

Ben yıllar önce tamamıyla pısırık ve utangaç biri olmama rağmen bunların üzerine sürekli giderek bunları yendim.

Böyle çalışmaların bir çok insanın bana kalırsa ihtiyacı var. Ben tek başıma yendim ama grupla daha iyi olur gibi.

Iyi düşünce ama burada tutmaz gibi.

Ben de tek başıma ilerledim ve tek başına ilerlemek her zaman daha zordur siz de bunu çok iyi bir şekilde görmüşsünüzdür. İnsanoğlu modelleyerek öğrenir.

Eğer küçükken bize bu konuda rol model olacak birileri olsaydı çok daha farklı olabilirdi bunu biliyorum.

Böyle şeylerin kıymetini yaşayan bilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snowor -- 21 Şubat 2017; 14:12:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmert02

Güzel bir düşünce. Eskişehir'de yaşıyorum iş sebebi ile. Belki bir haftasonu yeterli sayıyı bulursanız tecrübelerimi zevkle paylaşırım.

Katılırsanız ne kadar güzel olur :)
  • İyide dh başlı başına zaten erkek kulübü gibi konuda tutmamış anlaşılan neyse sizin işinize karışmayayım
  • İstanbul da ise bende gelebilirim:

• utanıyorum sizden

• quote:

Orijinalden alıntı: Bagimli Adam

İstanbul da ise bende gelebilirim:

Ankara'dayim hocam ben. Ankara'da İstanbul gibi kalabalık ve potansiyel yok gibi gözüküyor ama maalesef.

• Olsa iyi olabilirdi

• Hocam bunu burdan x şehirde toplanıp yapmak zor.. Whatsapp grubu falan olursa katılım olabilir whatsapp grubuna bende gelmek isterim.

• Birkac gun basariyorum ozguvenli olmayi basariyorum ise yariyor ama bilincaltim pelt olmus tekrar su yuzune cikiyor ve yaptigim onca sey yerle bir oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

Hocam bunu burdan x şehirde toplanıp yapmak zor.. Whatsapp grubu falan olursa katılım olabilir whatsapp grubuna bende gelmek isterim.

Hocam tavsiyeniz icin teşekkür ederim. Yuzyuze olmayan her platformda devamlılık sıkıntıya giriyor insanlar tartışıyorlar veya başka bir sey oluyor.

Tek çözüm küçük ve samimi bir grup kurmak bu yüzden.

• Bence iki ana şehir çevresi belirlensin. Mesela Ankara ve İstanbul. Bu iki şehirde de toplayıcı(düzenleyici) bir kişi olsun. Aynı gün toplanılsın ve sohbet edilebilecek bir mekana gidilsin. Whatsapp,facetime üzerinden görüntülü konuşma yapılabilir iki şehir arasında. Ama ilk önce iki farklı şehirdeki kişiler kendi aralarında sohbetlerde bulunsun. Benim kendi düşüncelerim bu yönde. Ankara da toplanma kararı alınsa istanbuldaki,kocaelindeki adam nasıl gelecek. Yakın çevreden başlanılırsa toplanma işleri gün geçtikçe büyüyebilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.