Şimdi Ara

erkek genital bölge lazer epilasyon varmı? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
3
Favori
111.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 29
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 65 gün 8 saat 14 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • zinco19 (11 mesaj) ceylinmb (6 mesaj) ferhatdenizz (4 mesaj) primogen (3 mesaj) Mutlu Dal (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (38 mesaj) Mobil (4 mesaj) Tablet (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar remington IPL6000F modelini çıkarmış Unisex için fiyatı da iyi 4-5 sene gider boşuna ayda 300lira vermeyin derim, önceki modeli çöptü ama bu modeli çok iyi
  • evet beyler lazer düşünenler var mı
  • zinco19 z kullanıcısına yanıt
    Evet, ben düşünüyorum. Hatta bu konuda araştırma da yaptım. Gördüğüm kadarı ile erkek genital bölgede işlem yapan merkez sayısı az, hatta bacakta işlem yapmayan yerle bile karşılaştım. :) İlginç ama gerçek maalesef...

Tüm vücut lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Görüştüğüm dürüst sayılabilecek merkezlerden birisi bana bu işin bazı risklerinden bahsetti. Analiz için gittiğimde görüştüğüm uzman beni inceledi ve her bölgedeki kılların aynı yapıda olmadığını, bu nedenle de her bölgede olumlu sonuç alınamayacağını söyledi. Hatta bazı bölgelerde kıl yapısının ince olması nedeni ile lazer epilasyonun zararı olabileceğini (kılları kalınlaştırabileceğini ve hatta çoğaltabileceğini) bile söyledi. Böyle bölgeler için iğneli epilasyonun (kendileri yapmadıkları halde..!) doğru işlem olduğunu belirtti.

İğneli epilasyon için de başka bir merkez ile görüştüm. Lazer epilasyon işlemlerinden sonra kalan kıllar için yardımcı olabileceklerini söylediler (prensip olarak genital bölge hariç).

Bu konularla ilgili çeşitli kaynaklarda, çeşitli bilgiler mevcut. Açıkçası şimdi kafam biraz karışık. Neye ve kime göre hareket edeceğimi şaşırdım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgarin_oglu78 -- 29 Haziran 2014; 18:25:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarin_oglu78

Evet, ben düşünüyorum. Hatta bu konuda araştırma da yaptım. Gördüğüm kadarı ile erkek genital bölgede işlem yapan merkez sayısı az, hatta bacakta işlem yapmayan yerle bile karşılaştım. :) İlginç ama gerçek maalesef...

Tüm vücut lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Görüştüğüm dürüst sayılabilecek merkezlerden birisi bana bu işin bazı risklerinden bahsetti. Analiz için gittiğimde görüştüğüm uzman beni inceledi ve her bölgedeki kılların aynı yapıda olmadığını, bu nedenle de her bölgede olumlu sonuç alınamayacağını söyledi. Hatta bazı bölgelerde kıl yapısının ince olması nedeni ile lazer epilasyonun zararı olabileceğini (kılları kalınlaştırabileceğini ve hatta çoğaltabileceğini) bile söyledi. Böyle bölgeler için iğneli epilasyonun (kendileri yapmadıkları halde..!) doğru işlem olduğunu belirtti.

İğneli epilasyon için de başka bir merkez ile görüştüm. Lazer epilasyon işlemlerinden sonra kalan kıllar için yardımcı olabileceklerini söylediler (prensip olarak genital bölge hariç).

Bu konularla ilgili çeşitli kaynaklarda, çeşitli bilgiler mevcut. Açıkçası şimdi kafam biraz karışık. Neye ve kime göre hareket edeceğimi şaşırdım...

lazer, epilasyon falan yapıpta ne yapacaksınız genital bölgedeki ve kasıklardaki kılları falan anlamıyorum. yani kız gibi tamaman pasparlak pürüssüz, kılsız bir cildiniz mi olmasını istiyorsunuz? uzayınca genital bölge için söylüyorum jilet alıp kesersin sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asım2

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarin_oglu78

lazer, epilasyon falan yapıpta ne yapacaksınız genital bölgedeki ve kasıklardaki kılları falan anlamıyorum. yani kız gibi tamaman pasparlak pürüssüz, kılsız bir cildiniz mi olmasını istiyorsunuz? uzayınca genital bölge için söylüyorum jilet alıp kesersin sonuçta.

Olayı "kız gibi" mantığıyla ele almak yanlış. Çünkü jilet, tüy dökücü, ağda, epilasyon, lazer epilasyon vs. bunların hepsi ne için? Uzayan kılları temizlemek için... Yani hepsinin asıl amacı temizlik ve hijyen... Eğer temizlik ve hijyen için düzenli olarak bu istenmeyen kılları temizleyeceksek o halde kökünden kurtulup sürekli olarak uğraşmaktan kurtulabiliriz (kız gibi değil, insan gibi...).

Kızlar yapıyor diye yapmayacaksak, o halde yapmamamız gereken daha çok şeyleri burada sıralayabiliriz...
    Herkesin kendi tercihi tabi ki. İsteyen yaptırır, istemeyen 200.000 yıl önceki özüne uygun şekilde yaşar...
  • kimseyi zorla lazer epilasyon yaptırın diyen yok.
    burda paylaşımda bulunmamızdaki amaç bilgi ve deneyimlerimizden yararlanarak
    doğru merkez ve cihazı bulmak
    paylaşımda bulunan arkadaşların konuyu sabote etmemelerini
    rica ediyorum.
  • Yaptıran var mı peki? Erkekler için genital bolge yapılan yerleri cok zor bulursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kıl dönmesi nedeniyle yaptıranlar oluyor
  • Lazer epilasyon yaptırmak isteyen arkadaşlar tavsiye ederim.ben iyiki yaptirmisim diyorum. Çok büyük rahatlik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Memnun kaldığınız yerler varsa, tavsiyenizi duymak isterim istanbul için.

• Ben de şimdi düşünmeye başladım. Var mıdır giden forumdan?

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.