Şimdi Ara

Erkek bebek için isim önerisi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
2
Favori
25.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki

Erkek bebek için isim önerisi

(En Son Oy Tarihi: 3.7.2020)
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çınar koy hocam ben çok seviyorum birde Tuğşad ismini seviyorum

• 2 ay sorna oğlum olacak...adı MAHİR olacak...

Erim ismini koyma ne koyarsan koy bence...Mahir'i bir düşün derim
  • Akın olabilir sevdiğim bir isimdir.

Bu arada adı ne olursa olsun; sağlıklı, mutlu bir yaşantısı olsun inşallah.

Vatanına milletine hayırlı bir birey olarak yaşasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Hata Bükücü -- 14 Aralık 2017; 23:17:20 >
  • 4 isim de berbat
  • Vatancan

Eftal

• vonaleee kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun analı babalı büyüsün inşallah

• Son Hata Bükücü kullanıcısına yanıt
    İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.

• Öncelikle allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin inşallah kutlarım..Sen sadece anketi ciddiye al mesajları salla negatif be dalga geçilenleri hatta hayasız ve adice yazılanları hemen mesajımın üstündeki gibi..!

Bana da çok laf ettiler oğlumun ismi hakkında ben gene içime sineni koydum (çağan) iyi ki de koymuşum diyorum şuan 3,5 yaşında..inşallah en yakın zamanda bu duyguyu tatman dileğimle..

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

Talu yu felan eleyin hocam, her kayıtta 2-3 kere adını tekrarlamak zorunda kalmasın cocuk. Yazım yanlışları gırla olur. Modern arıyorsanız, Batu koyun. Ezel koyun. Ateş koyun. Kız olursa Azad koyun.

Azad erkek ismidir.

• srdrpeker kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Evladınız sağlıkla mutlulukla büyüsün inşallah. Tabiki bu forumda her yaş grubundan, her kültürden, her zeka seviyesinde insan olduğunu bilerek konu açtım. Dolayısıyla her mesajı ciddiye almıyorum dediğiniz gibi.

• Gavur isimleri derken ? Listedeki isimler Türkçe kökenli.
    Biraz araştırırsan Recep ve Tayyip isminin Arapça kökenli olduğunu görürsün.
    Türkçe bir isim koymayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PyRRhiC -- 15 Aralık 2017; 10:19:3 >
  • Dağhan koy kardeşim
  • Mustafa. Hem peygamberimizin isimlerinden biri hem de Başbuğ Atatürk'ün ismi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle allah analı, babalı büyütsün.
    Bizde de var iki tane.

Bizde 10 ar tane isim yazdık hanımla başladık elemeye son 4 isim kaldı. Birisi sizin beğenmediğiniz ve size göre sıradan, bayağı, pespaye, amiyane, banal bir isim. Diğeri de popüler ama yine bilinen anlamlı idi...
    İkisini de koyduk çok uzun değil ikisi de ilerde istediğini kullanabilir.

Ama Allah aşkına tapir pamir, tapir, atlas nedir yaa. Bakın anlamlarını geçtim gidin sosyete veterinerine kayıtlarını açsın. millet kedisine köpeğine kuşuna koyuyor bunları.

İsim verirken unutmayın siz o ismi bir bebeğe vermiyorsunuz. Hep bebek kalmayacak. Tatlı isimlerle bebeğinizi sevdiğinizi düşünmeniz normal hassas olan herkes aynısını yapıyor.

Mustafa, Doruk, Baran, Murat, Fatih... birtek bana mı güzel geliyor bunlar :)
  • he yav he H kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Allah hepimizin evlatlarına sağlıklı uzun ömürler versin. Öncelikle hiçbir ismi sizin tabirinizle "sıradan, bayağı, pespaye, amiyane, banal bir isim" yada "millet kedisine köpeğine kuşuna" koyduğu isimler olarak nitelendirmedim. insanların ilgisini çeken,güzel gelen şeyler farklıdır. Siz farklı bir rengi seversiniz ben farklı,siz farklı takımı tutarsınız ben farklı,siz farklı yemeği seversiniz ben farklı... Siz "Mustafa, Doruk, Baran, Murat, Fatih" gibi isimleri seversiniz ben farklı.
    Forumda sizin gibi bir sürü arkadaşın değerli fikirlerini almak için bir konu açtım. Fikirlerinizi söylediniz, benimde size cevap vermem tavsiyelerinize uyacağım anlamına gelmez sanırım.Son karar benimdir.
    Konuda isimleri beğenen de var beğenmeyen de normaldir. Sadece beni kendi fikrinize ikna etme çabanızı anlayamıyorum. Yeryüzüne gelen ilk insan siz olsaydınız,yeryüzünde Adem ile Havva'dan farklı bir isim olmazdı diye düşünmeye başladım.

• Üzeyir koy. Bunlardan daha iyidir.
  • Arapça kökenli olması ve içerdiği anlam benim kriterlerime uymuyor. Öneriniz için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Arapça kökenli olması ve içerdiği anlam benim kriterlerime uymuyor. Öneriniz için teşekkürler.

Ciddi değildim. Senin bileceğin şey tabi ama bunlardan birini koyarsan çocuğun psikolojisi bozulur. İstersen en iyi özel okullara gönder her türlü dalga geçilir. Geçilmeyecek gibi de değil atlas dışındakiler kulağa çok saçma geliyor.
  • Ayaz,teoman,bulut,mutlu,meriç.

Allah analı babalı büyütsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 15 Aralık 2017; 12:58:49 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.