Şimdi Ara

Erdoğan gitse benim hayatımda ne değişecek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 19:29:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • -Başta selo belki ilerde apo olmak üzere pkk'lılar serbest kalacak.
    -Ne kadar darbeci,fetöcü,vatan haini katil terörist varsa serbest kalacak.
    -Elinde Türk bayrağıyla bu teröristleri bastıran etrafındaki sıradan vatandaşlar hapse atılacak,hayatı karartılacak.
    -Yapılmış,yapılacak ne kadar yatırım varsa durdurulacak,atıl hale getirilecek.
    -Köprüler yıkılacak,Trt satılacak,Tika kapatılacak.
    -Bankalara borç takmış ne kadar kişi varsa borçlarını sen ödeyeceksin.
    -Enflasyon,faiz yine eskisi gibi %30,40,50,60 diye fahiş rakamlara çıkacak.
    -Şanlı Tsk yaptığı operasyonlardan ötürü darbeye uğrayacak , başarıyla operasyon yapan paşaların hepsi görevden alınıp yerlerine eskisi gibi bir arpra boyu yol alamayan tek derdi,tek düşmanı türban olan sahte kahraman şarlatanlar getirilecek.

vs. vs. say sayabildiğin kadar.Hepsi muhalefetin vaatleri...
  • Yıllarca oy kullanmadım, çünkü oyum benim için çok değerliydi. Oy kullanmadığım yıllarda sistem aynı, partiler aynı, adaylar aynıydı. Mevcut sistem içerisindeki hiçbir parti ve hiçbir aday benim isteklerimi dikkate almadığından, ben de oyumu onlarla paylaşmak yerine, mevcut sistem içerisinde birbirinden farksız olanlardan herhangi birinin beni yönetmesine bu şekilde tepki veriyordum.

Bu durum AKP ile değişti. Çünkü AKP mevcut sistem içerisindeki bir parti olmaktan çıkıp, sistemi değiştirmek ve tek parti/tek adam düzenine geçmek için kendisine yol çizdi. AKP ve Erdoğan'dan önce, her lideri eleştirebilir, kendinizi tutamayıp ağır sözler de söyleyebilirdiniz.

Bu durum da AKP ile değişti. Darbe girişimi ile ilgili istihbara toplaması gereken MİT, bunun yerine Erdoğan'ın rakiplerinin mitinglerini takip edip, Erdoğan'a rapor verir oldu. Teröristleri yakalaması gereken Emniyet, Twitter'dan muhalif avlar oldu. Ülkeyi koruması gereken TSK, Erdoğan'ın kapıkulu oldu. Tecavüzcüleri aklayan meclis, kukla tiyatrosu oldu. Hırsızları, yolsuzları, katilleri cezalandırması gereken yargı, Erdoğan'ı eleştirenlere ceza yağdırmak dışında hiçbir iş yapmaz oldu.

AKP'ye bu da yetmedi, Wikipedia'yı yani dünyanın en büyük açık kaynaklı bilgi ağına erişimi engelledi. Bakın, terör sayfası değil, muhaliflerin sayfası değil, kumar hiç değil; bilgi edinme kaynağı...

Bugün Erdoğan hakkında kurduğumuz her cümleyi iki kere düşünmek zorundayız. Bunu yapmayan gazetecileri alenen işten attıran Erdoğan, gazeteci olmayanları da gözaltına aldırıyor. İşte ben bu yüzden oy kullanıyorum ve üzerime düşeni yapıyorum. Bu seçimde Muharrem İnce'ye oy vereceğim ve eğer ki bugünlerin hesabını sormaz ve dibine kadar bozulmuş sistemi düzeltmek için mitinglerdeki kadar enerji harcamaz da kulağının üzerine yatarsa, o zaman dönüp Erdoğan'a oy veririm ve benden fanatik AKP'li göremezsiniz.

• Paypal gelecek, wiki açılacak, imgur tekrar aramızda olacak, akk’den kurtulacağız vsvs. Bütün olumlu şeyleri hayatımızdan kaldıran bir partiden kurtulmuş olacağız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rte gitmezse afganistanda yasayacaksin.

Afganistanda yasamak istersen birsey diyemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer gençsen ve eğitim arıyorsan oyunu öğretmene yani İnce'ye vereceksin. Eğitimin düzelmesini kim sağlayabilir, öğretmen birisi mi, yoksa diploması bile şaibeli biri mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaypcnet

-Başta selo belki ilerde apo olmak üzere pkk'lılar serbest kalacak.
    -Ne kadar darbeci,fetöcü,vatan haini katil terörist varsa serbest kalacak.
    -Elinde Türk bayrağıyla bu teröristleri bastıran etrafındaki sıradan vatandaşlar hapse atılacak,hayatı karartılacak.
    -Yapılmış,yapılacak ne kadar yatırım varsa durdurulacak,atıl hale getirilecek.
    -Köprüler yıkılacak,Trt satılacak,Tika kapatılacak.
    -Bankalara borç takmış ne kadar kişi varsa borçlarını sen ödeyeceksin.
    -Enflasyon,faiz yine eskisi gibi %30,40,50,60 diye fahiş rakamlara çıkacak.
    -Şanlı Tsk yaptığı operasyonlardan ötürü darbeye uğrayacak , başarıyla operasyon yapan paşaların hepsi görevden alınıp yerlerine eskisi gibi bir arpra boyu yol alamayan tek derdi,tek düşmanı türban olan sahte kahraman şarlatanlar getirilecek.

vs. vs. say sayabildiğin kadar.Hepsi muhalefetin vaatleri...
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 13:0:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Her Allah'ın günü höykürme duymayacaksın. O, onu yaptı, bu bunu yaptı diye bağıracak. Sen ne yaptin dayı deyince de hop hapse... Yetmez mi? Bacak arama da bakan olmayacak.

• Boş ver sen oy kullanma napacaksın oy kullanıp taaa gideceksin sabah sabah oy kullanmaya işin mi yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdoğana da, İnce yede oy vermek için de vermemek içinde o kadar çok neden var ki.

• Dayicilik kalkcak mi :) ne zaman kalkmis ki simdi kalksin benim kac tane arkadasim belediyede masa basi ise dayicilikla girdi bunlar chp belediyesi nereye kalkiyo o ruya dayicilik akpden chp el degistirir en fazla olcagi o digerleri icin bisey diyemem

• [A]narchy kullanıcısına yanıt
    kibris uzerindeki bir bankadan hesap ac onun uzerinden paypal kullanabiliyorsun :) hesap acmak icin illa kibrasa gitmen mi gerekiyor onu bilmiyorum iste benim arkadas orda okuyodu almisti suan hala aktif kullaniyor

Bu arada guney kibris yani nasil acilir hic bir fikrim yok belki oraya gitmen gerekiyor olabilir

Bir kac farkli yontemi daha var mesela yabanci bir ulkeden sanal para kart alip o ulkenin paypalina tanitip parani bu sekildede kullanabilirsin paypal adresin karti satin aldigin ulke urun teslim adresin turkiye olucak sadice biraz arastir bulursun ya:) cokda zor degil aslinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs09gs09 -- 19 Haziran 2018; 9:59:13 >
  • Erdoğan geldiğinde hayatında ne değişti diye düşünmeye başla o zaman kendi kendini ikna edersin zaten.
  • Hicbirşey değişmeyecek demek isterdim de değişecek kardeşim şöyle diyeyim öncelikle ben oy kullanmayacağım bir partiye de bağlı değilim affedersin de pkk ile koyun koyuna olup onun sözcülüğünü yapıyorsa ince ona oy verme ki yapıyor demirtas a özgürlük istiyor iyi partide saadet te demirtad efendi heykelini dikecekmis apocunun bir zamanlar akp de pkk ile birlikteydi ben hicbirini desteklemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

kibris uzerindeki bir bankadan hesap ac onun uzerinden paypal kullanabiliyorsun :) hesap acmak icin illa kibrasa gitmen mi gerekiyor onu bilmiyorum iste benim arkadas orda okuyodu almisti suan hala aktif kullaniyor

Bu arada guney kibris yani nasil acilir hic bir fikrim yok belki oraya gitmen gerekiyor olabilir

Bir kac farkli yontemi daha var mesela yabanci bir ulkeden sanal para kart alip o ulkenin paypalina tanitip parani bu sekildede kullanabilirsin paypal adresin karti satin aldigin ulke urun teslim adresin turkiye olucak sadice biraz arastir bulursun ya:) cokda zor degil aslinda
    Güzel fikirler.

Kısacası Güney Kıbrıs Rum cumhuriyeti üzerinden arkadaşın tam da pek bilmediği yolları araştırarak belki başarırsınız için Erdoğan’la devam.

Yasakların kalkması ve rahat rahat bir tıkla paypal’ınızı imgurunuzu açabilmeniz için ise tamam- İnce’yle devam. Hiç de zor değil aslında.

Bir de tabi aynı kişilerin devamı halinde gelecek olan milyonlarca Afgan kardeşlerimizden Afganistan üzerinden de hesap açılabilir belki. O da bayağı kolay olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Bırak burdaki ergenlerin siyasi gorüşlerinide muhalefet neyi vaad ediyor "eskiye donecez. " Bknz 90 lı yıllar. Aç araştır. Yüzde 120 enflasyon. İşkenceler daha karakollarda başlıyor. Hastanelerde kuyruklar. Doktorlar vatandaşa köpek kadar bile değer vermiyor.

Devlet olarak bırak ABD yi diğer minik devletlerin bile kölesi durumunda. IMF nin kapısında dilencilik. Ulkeyi rezil ruspa etmek. Vs vs buraya 2 sayfa dolusu şey yazılabilir. Bakma sen burdaki ergenlerin hayal dunyadinda yasadiklarına. Çocuklar RTE den başka iktidar gormemislerki nerden bilsinler. yukaridaki mesajlarda saçmaliklarla dolu. Hele bir tanesi RTE giderse kamu kurumlarında dayicilik kalkacak falan yazmiş. Gulmekten kırıldım yeminle.

Neyse şimdi bu mesaja elli tane saçma sapan cevap gelecek. Hayal elemi deki engin bilgili gençlerimizden. Takmıyorum sizi simdiden soyliyim.
    Belki 51 ci cevaptır, saçma sapan olup olmadığına sen karar ver

- Şu an enflasyon rahat %30, şayet politikada değişikilik olmazsa %120 leri göreceğiz
    - Karakoldaki işkencenin yerini AKP lilerin işkenceleri almış, RTE hakkında olumsuz karikatür çizilemiyor, mizah dergileri kapadıldı sanatta bilimde teknolojide resmen mağara dönemini yaşıyorsun.
    - Hastanede doğru diyorsun kuyruk yok, artık millet evde bekliyor randevu sistemi ile, diş dolgusu için bile aylarca bekleyebilirsin.
    - Devlet şu an için ABD ve diğer minik devletlerin kölesi durumunda pek bir değişen şey yok. Türkiye dün itibari ile borçlarının ülkeler ile dağılımı aşağıdaki resimde mevcuttur.Cidden reis borçlar konusunda 16 yılda çok şey değiştirmiş, minik devletlerin kölesi olma konusunda çıta Lüksemburga kadar gelmiş. Yani sizin iddia ettiğinizin aksine 16 yılda pek birşey değişmemiş.

Erdoğan gitse benim hayatımda ne değişecek?

- Kamu kuruluşlarında haklısın davıcılık bitti, daha öncede fetoculuk vardı şimdi AKPcilik var. Belediye başkanı sözde müslüman olan kişi bak bakalım nasıl kul hakkı yiyor. Bir AKP seçmeni olarak buna nasıl vicdanınız el veriyor ? Gözünüzü iktidar hırsı bürüdüğü için olabilir mi ? Buyurun detaylı şekilde okuyun

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/8-kisi-gelmedi-1-kisi-de-elendi-baskanin-kizi-akademisyen-olarak-atandi-2365530/

Görüldüğü üzere 90 lardan pek bir farkımız yok.

• Başlık super olmuş...kısaca muhalefet hayatımda ne değiştirebilecek.yada en katacak...yada hukmet giderse ne kaybederim yada ne kazanırım?

Bu konuda ciddden seviyeli,akılcı ve mantıklı bir uslupla tartısılmalı..
    -ilk olarak eleştiri yaparken alternatifi ile eleştiri yapılmalı..
    mesela A işlemci yerine b yi alsaydın cunku bu daha hızlı gibi.
    -kişleri,kurumları yargılamamalı,amaç dogruyu ve iyiyi bulmak olmalı..
    -Toptancılık yapılmamalı yani bozuk saat bile gunde iki kez dogruyu gosterir.
    hiç kimsenin her yaptıgı her soylediği yanlış olmadığı gibi her yaptıgı soylediğide dogru olmayabilir.
    -Kişilerden ziyade icraatler yani yapılanlar ve yapılamayanlar tartısılmalı.
    -klişelerden, demgojiden,sloganlardan ve gereksiz aptalca espirilerden uzak durulmalı..
    -on yargılar,tahminler bir kriter değildir..bunlarlada karar verilmez...mumkunsu delil li konusulmalı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 19 Haziran 2018; 10:38:30 >
  • Hey allahım nasıl zihniyetler var bu ülkede böyle resmen beyin fakiriyiz millet olarak. Sorduğu soruya bak . Ülkenin geleceği için oy vereceğiz. Sen istemez misin rahat bir yaşamı?

• Artiz hem oy atma hemde tayyip giderse hayatimda ne değişecek de. Şok kafanı tekrar ağaç kovuğuna çıkarma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahhsan

Artiz hem oy atma hemde tayyip giderse hayatimda ne değişecek de. Şok kafanı tekrar ağaç kovuğuna çıkarma.
    İnsan gibi bir şey sordum. İnce başkan olsa Norveç mi olacağız?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.