Şimdi Ara

Erdoğan'dan Suriyelilere vatandaşlık açıklaması (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
4
Favori
11.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thsndrn

kuduran solcu görünce acayip zevk alıyorum

Olay sag sol by parti su parti meselesi degil kardesim. Kendi ulkende azinlik olunca da gulersin. Alt dairede 12 kisilik bi suriyeli aile var anne baba haric gerisi cocuk ve anne en fazla 30 yasinda. Nasil bir seri uretim yapiyorlar sen dusun artik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adam kesinlikle testis geçiyor olmalı. Böyle bir saçmalık olamaz. Hadi bunda da referanduma gitsin hadi bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • la bunu bilmeyen mi vardı oy için vatandaşlık olayının geleceğini herkes biliyodu zaten sadece yavaştan resmileşiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrübe17

Akp ye oy verme dönemi artık bitti. Yeter amk

Su olayda kesinlikle partici degil mantikli olmak gerek bu olay parti veya sag sol meselesi degil dedigim gibi hocam. Bu adamlarin nasil uredigi ortada. Bizimse ureme hizimiz gittikce dusuyor basbakanin cogu aciklamasini begenmem insanlar elestiriyor ama 4 cocuk konusunda cok hakli. Meydanlarda bosuna yirtinmiyor. Olay sadece nufusun yaslanmasindan ibaret degil Toplumda arap ve kurt nufusu artarken turk nufusu geriliyor maalesef bu aci bir gercek. Dedigim gibi olay siyasal veya su , bu partinin meselesi olmaktan cikmis durumda. Kendi ulkemizde azinlik olmamiz sozkonusu.

• Mülteciler yardıma muhtaç arkadaşlar, onlar bizim için allah'ın misafiri ve ülkemiz olarak onlara her iyi şartı sağlamak bizim dini vecibemizdir. Buarada olmaz diye vs. atıp tutanları anlayamıyorum.

Aynı dini paylaştığımız can yoldaşlarımız ile aynı kimliği paylaşmak neden size zor geldi? Utanmalısınız.

Allah'ın izni ile din kardeşlerimiz burada yaşayacaklar, burada çalışacak paralarını kazanacaklar, türk milleti olarak onlara kucak açacağız ve oy kullanacaklar. Seçilecek ve seçecekler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 4 Temmuz 2016; 0:17:22 >
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Bana biraz abartılıyo gibi geliyo. Hem daha ortada nasıl bi süreç işlenecek belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: thsndrn

Bana biraz abartılıyo gibi geliyo. Hem daha ortada nasıl bi süreç işlenecek belli değil.

Simdilik abartiliyor olabilir ama ilerde gerceklesmeyecegi de kesin degil hocam. Erdogan meydanlarda 4 cocuk isterken herkes elestiriyordu erdoganin belki savundugum tek dusuncesiydi. Sirf turkiyedeki nufus yaslandigi icin degil asil sebep ulkedeki kurt ve arap nufusunun turk nufusundan hizli artmasi. Bu hizla giderse kendi ulkemizde azinlik olmamiz hayal degil cunku adamlat hamambocegi gibi uruyor bunu kimse inkar edemez. Particiligi birakmak gerek bu konuda gerekirse akp li vekillerle gorusulup halkin kararina birakilmasi en dogrusudur. Evet yardim ediyoruz insani olarak evet okullarimizda burslu okuturoyruz ama vatandaslik boyutu farkli. Suan hukumet hdp den sikayrt ederken bir hdp daha cikabilir. Bunu da gectim ulkeye giren suriyelilerin buyuk kismi kurt kokenli araplar. İleride bunlarin hdp veya pkk yi desteklemeyecegi ne malum is bulamadiginda veya evsiz barksiz kaldiginda? Bunlarin hepsi ihtimaller ama imkansiz degil onlemi simdi almak en dogrusu.

Hdp ve pkk olayı farklı bi durum hocam.. Adamları tvlere çıkartıp Türkiyenin partisi diye lanse ettiler kürtlerde doğal olarak hdpye yanaştı.. Çözüm sürecinin bitmesinden sonra gerçek yüzlerini herkes gördü.. Şuan bi seçim olsa hdp diye bi parti kalmaz.. Yani olay kürt olayı değildi hiç bi zaman.. Fikrimi sorarsan bi yanım gitmelerini bi yanım kalmalarını istiyor. Suriyeli diyip küçümsememek lazım steve jobsta suriyeli bir göçmendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: neS aY miyilkraF

Millet size turk demiyor. Diyenide gormedim. Ona bakarsan macarlarda turk mogullarda. Bu turkluk olayini anlamadim. Gelen hecen turk olmus
    Ne olursan ol insan ol. Ister turk ister bulgar isterse arab ol ne fark eder ? Insan olamadikca turk olsan ne yazar ???

Yav he he.

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

quote:

Orijinalden alıntı: cankal

Ellerim kopsun ki ben bu adama bir kere oy verdim 2009 ellerim kopsun . Türkleri azınlık yaptın yazıklar olsun sana yazıklar . REFARANDUM YAP BAKALIM NE ÇIKIYOR . BU MİLLET SANA NE CEVAP VERCEK.VERDİĞİM OY HARAM ZIKKIM OLSUN . VATANLARINI TERK EDİP KAÇANLARINDA ALLAH BELASINI VERSİN.

Millet gene tıpış tıpış oy atar hocam sen boşuna strese sokma kendini bu ülkeye her şey müstehaktır

Ne diyeyim hocam haykırıyorum isyanımı yazıklar olsun valla çok zoruma gitti akp li yandaş lardan tık ses yok baksana konuda bile gözükmüyorlar.Artık yeteeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr valla yeter Gebersemde kurtulsam vatan bu kadar ucuz mu ? sorarım sizlere ucuz mu ya ülkeyi mahvetti millet de lider diye oy veriyor . Yazıklar oslun HERKEZE DİYORUM DONANIM HABER ÜYELERİ MİSAFİRLERİ BU MSJI GÖRSÜN OKUSUN . BİZ BU TOPRAKLARI SAVAŞARAK ALDIK . KİM BİZLE SAVAŞTIYSA KARDEŞİMİZDİR ANAMIZDIR BACIMIZDIR AİLEMİZDİR . AMA SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERMEK İHANETTTİR .KURTULUŞ SAVAŞINDA SAVAŞMAYAN HİÇ KİMSE BU ÜLKENİN VATANDAŞI OLAMAZZZZZZZZ . KABUL ETMİYORUM .BUNUN İÇİN BENİ YARGILICAKLARSA 20 YIL VERSİNLER YATARIM YAZIKLAR OLSUN . ÇOK ZORUMA GİDİYOR YA YEMİNLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE MEHMEDİMİN KEMİKLERİ AH ASKERİM BE KEMİKLERİ SIZLIYOR . ŞEHİTLER VERDİK BU ÜLKE İÇİN ON BİN EVLETLARIMIZ ÖLDÜ ŞEHİT OLDU . BUNUN İÇİN Mİ LAAAAAAAAAAAAAAAN SÖYLEYİN LAAAAAAAAN BUNUN İÇİN Mİ . AKP YALAKALARI KONUŞUN LAAAAAAN SÖYLEYİN DEYİN Kİ BANA POLİSİNİZİ GÖNDERİN BUNLARI DEDİM DİYE İSTERSENİZ ASIIIIIIIN BENİ BUNLAR GERÇEKLER EYYYYYYYY HALK EYYYYYYYY HALK

EDİT : GEBERSEMDE KURTULSAM

• Vatandasligi verin. Askerligi, vergileri, ucretli saglik hizmetini gorunce kendi ulkelerine kacarlar

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herakles_Kratos -- 27 Mayıs 2018; 21:28:58 >
  • Suriyelilere vatandaslik verilsin iki gun sonra kendi orgutlerini kurup bagimsizlik isterler. Tipki osmanlida yaptiklari gibi.

Ha ne olur. Boyle bir sey olsa bile, ulkenin yarisi onlari destekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Mülteciler yardıma muhtaç arkadaşlar, onlar bizim için allah'ın misafiri ve ülkemiz olarak onlara her iyi şartı sağlamak bizim dini vecibemizdir. Buarada olmaz diye vs. atıp tutanları anlayamıyorum.

Aynı dini paylaştığımız can yoldaşlarımız ile aynı kimliği paylaşmak neden size zor geldi? Utanmalısınız.

Allah'ın izni ile din kardeşlerimiz burada yaşayacaklar, burada çalışacak paralarını kazanacaklar, türk milleti olarak onlara kucak açacağız ve oy kullanacaklar. Seçilecek ve seçecekler..

1 yada 2 yıl önceki durum bak Arapların kardeşlerine; S.Arabistan,BAE,Katar,Kuveyt Yemen,Umman ne kadar mülteci almış? SIFIR. Belki kafandaki o şeyi düşünmek için kullanırsın. Din kardeşiliği ya da hümanistlik geç bunları , eğer devletin ve milletinin çıkarları söz konusuysa kendini düşünürsün başkalarını değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pembekedi -- 4 Temmuz 2016; 2:16:20 >

• Böyle bir şey yaparsa çok yanlış yapar. Başkanlık için 3 milyon oy alırım düşüncesindeyse eğer, 3 milyon oydan daha fazlasını kaybeder. Her ne kadar bilinçsiz çoğunluk da olsa aklı başında ve "milli" duygularla hareket edecek olan çok fazla akpli tanıyorum. Kendi bacağına sıkar.

• karar vermek gerçekten zor. bir yanda insan bunları çoluk çocuk sokaklarda görünce inanılmaz üzülüyor, bir yandan da böyle bir olayda mevcut vatandaşların rıskı da bölüşülmüş olacak.keşke bu olaylar hiç başlarına gelmeseydi ama iş bu hale geldikten sonra böyle bir konuda referandum yapılsa ne oy atardım kararsızım gerçekten.
    Nasil yani? Tayyip ulkede farkli irklarin cogalmasini mi istiyor.. Guzel bi noktaya degindiniz de ben aciklik getiremedim kendime

• bugün kardeşimin telefonunu yurtdışından gelirken el çabukluğu ile suriyeli çaldı.
    51 yaşında metrokentte oturuyor. her şeyi tespit edildi.

bilgi verelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Mülteciler yardıma muhtaç arkadaşlar, onlar bizim için allah'ın misafiri ve ülkemiz olarak onlara her iyi şartı sağlamak bizim dini vecibemizdir. Buarada olmaz diye vs. atıp tutanları anlayamıyorum.

Din diye birşey yok, ne grliyorsa bu ülkenin başına dinden geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: neS aY miyilkraF

Hm ok.

Birbirimize karşı kin ve nefreti bilgi ile aşabiliriz!

Boş boş haybiyeden atanlara aldanmayın. Sen de aldanma. Bilgisizlik büyük acı verir. Gerçekleri öğrenmek için okumak gerek. Geçen yıl okuduğum ve göç konusunda uzman olduğuna inandığım Murat Erdoğan'ın Türkiye'deki Suriyeliler - Toplumsal Kabul ve Uyum kitabını, bu konuda ahkam kesecek herkesin okumasını tavsiye ederim. Bu konuya ırkçılık ve vatan millet sakarya safsataları ile bakamayız. Acı gerçeklerle yüzleşmezsek, daha sonra çok büyük sorunlarla baş etmek zorunda kalırız. Çağımız vatan millet sakarya edebiyatı çağı değil. Anlayana tabi!

[simage]Türkiye'deki Suriyeliler - Toplumsal Kabul ve Uyum[/simage]

Adamların ülkesini karıştıran da senin taptığın adam, tır tır silah gönderen de Ben sosyalistim ben de mi ırkçıyım ulan, o çocuklar memleketlerini terketmek istemiyor zaten orda eğitim görmek istiyor emin ol. Ama sen ve taptığın insanların kirli çıkarları, şeref yoksunlukları yüzünden sefalet içinde sınır sınır geziyorlar. Bir de gelmiş millete humanistlik taslıyor akpli.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.