Şimdi Ara

Erdoğan:Bu devletin sınırlarını kabul etmiş değiliz. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
4.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reyiz başkan olmak istiyor, onun için bu tür söylemlere artık çokça başvuracak sanırım. Yeni bir olay bekliyorum ben. Başkanlığı garantileyecek bir olay.
  • Başkanlık öncesi , muhafazakar ve milliyetçi geleneksel tayfaya gaz vermekten başka birşey değil...

Sen 6 ay Suriye üzerinde tek uçak ucuramadin... Rus, İngiliz, Amerikan petrol şirketlerinin malı olan Ortadoğu dan toprak koparacak..

İyi güldük akşam akşam. Hadi uyku vakti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdoğan’ın çevresindeki ‘Erdoğan ve ülke düşmanları’

19/10/2016 22:43

PrintPocketPinterestGoogle+TumblrWhatsAppTwitterTelegramFacebook5,740

levent gultekin kelleLEVENT GÜLTEKİN

acikcenk@gmail.com / @acikcenk

Kapalı kapılar ardında, ikili sohbetlerinde Erdoğan’a deli muamelesi çekenler, kamuoyu önünde Erdoğan’a methiyeler düzüyor.

Eş-dost ortamlarında Erdoğan’ın yaptıklarının, söylediklerinin, uyguladığı politikaların ülkeyi felakete sürüklediğini iddia edenler, ekranlarda Erdoğan’ı göklere çıkarıyor.

Sadece gizli saklı, eş dost sohbetlerinde de değil, dış dünyayla irtibatlı bazı çevrelere de “Aman bu adamı biz de kontrol edemiyoruz. Yoksa onun dediklerine katılmıyoruz” diyerek hem o çevrelerde Erdoğan’a nefreti daha da körüklüyorlar hem de kendilerini sorumluluktan kurtarmaya çalışıyorlar. Onların kapalı kapılar ardında söylediklerini açıktan, kamuoyu önünde söyleyenlere ise ‘Erdoğan düşmanı’ yaftası vuruyorlar.

Bir kişiden, üç kişiden, beş kişiden bahsetmiyorum.

Milletvekilleri, bakanlar, belediye başkanları, bürokratlar, Erdoğan’a yakın gazeteciler… Herkes her şeyin farkında.

Sırf koltuklarını koruyabilmek için, gidişatın felaket olduğunu gördükleri halde böyle davranıyorlar.

İsimleri vererek polemik yaratmak istemiyorum.

Amacım bu insanları deşifre etmek, gammazlamak değil, Erdoğan’ın yakınındaki insanların, kişisel çıkarları uğruna ona ve ülkeye nasıl bir kötülük yaptıklarına dikkat çekmek.

Bu amaçla birkaç örnek vermek istiyorum.

Sosyal medyada bir mesaj gördüm. Mealen şöyleydi: Üst akıl, Reis’i yok etmek için defalarca hamle yaptı. Yeni bir hamle ekonomik alanda olacak. Reis’e ve ülkeye sahip çıkalım.

Bu mesajı yazan kişi Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerden biri.

Yazdıklarına, söylediklerine kendi inansa, “Yanlış düşünüyorsun, mesele öyle değil” deyip geçebiliriz. Fakat kendisi inanmadığı halde böyle mesajlar atmaktan geri durmuyor.

Bu arkadaşın mesajını görünce, bir sohbetimizde bana söylediği şu cümleyi hatırladım: “Sen ‘Erdoğan yanlış yapıyor’ diye eleştiriyorsun ama yanılıyorsun. Erdoğan yanlış yapmıyor, bilerek ülkeyi bölmeye çalışıyor. Bence Erdoğan başka bir odak için çalışıyor.”

Sadece bu değil. Geçtiğimiz günlerde, şu anda bakanlık yapan birinin kapalı bir ortamda Erdoğan için “İyice delirdi. Artık hiçbirimizi dinlemiyor. Hiçbirimiz ulaşamıyoruz” dediğini duydum.

Gazeteciler, bakanlar, bürokratlar arasında benim bildiğim böyle onlarcası var. Erdoğan’ın etrafı onun yanlış yaptığını, politikalarının ülkeyi felakete sürüklediğini bildiği halde böyle değilmiş gibi davranan insanlarla çevrili. Darbeye ilk dakikalarda sesiz kalarak, ortalıktan kaybolarak destek vermiş AKP’lilerin çokluğuna bakarak durumun vahametini daha iyi anlarsınız.

Tekrar edeyim, mesele bunların kim oldukları değil. İsimlerinin deşifre edilmesi de değil. Erdoğan’ın çevresinde nasıl insanlar bulunduğu bilinsin diye yazdım bu örnekleri.

Bu korkunç, ikircikli tablo, uygulanan politikalarda giderek daha da su yüzüne çıkmaya başladı.

Mesela Musul meselesinde yaşadıklarımız.

Erdoğan sabah akşam Irak’a meydan okuyor. Irak başbakanına ağza alınmayacak hakaretler ediyor. Erdoğan’ın Irak için söylediği asarız, keseriz, yakarız, yıkarız havasındaki tehdit içerikli cümleleri hepimiz duyduk.

Erdoğan bunları söylerken dışişlerinden bir heyet Irak’a gitti. Arayı düzeltmek, işleri yoluna koymak için günlerdir dil döküyorlar. Açıklamalara bakılırsa Irak geri adım atmıyor.

Diğer taraftan Erdoğan, Musul için B ve C planlarından bahsederken genelkurmay başkanı ABD’de koalisyona katılmak, Erdoğan’ın tehditleri sonucunda oluşan gerginliği azaltmak için temaslarda bulunuyor. Bu temaslar sonucunda Türkiye’nin Musul operasyonuna hava desteği sağlayabileceği haberleri geldi.

Uygulanan bu politikalardaki ikircikli durumu, hamasetle veyahut “Erdoğan iç kamuoyunu yönlendirme amacıyla rol yapıyor” diyerek geçiştiremeyiz. Durum bundan daha vahim bir boyutta.

Tatsız bir konu, yazıyı fazla uzatmak istemiyorum.

Erdoğan’a gerçekten gönül vermiş, onun yaptıklarına inanan bir kesim var.

Ne yazık ki onlara Erdoğan’ın çevresindeki, ne olup bittiğinin farkında olan insanların, Erdoğan’a ve ülkeye yaptıkları kötülüğü anlatamıyoruz.

Bu insanların kapalı kapılar ardında söylediğini, bizler açıktan söylediğimizde ‘Erdoğan düşmanı’ veyahut ‘ülke düşmanı’ damgası yiyoruz.

Gerçekte, Erdoğan ve ülke düşmanları bunlar.

Kendi çıkarları uğruna bir ülkenin felakete sürüklenmesine göz göre göre ortak oluyorlar. Erdoğan’ın yanlış yaptığını bildikleri halde “Yanlış yapıyorsun” demiyorlar. Kabul edilmesi en zor şey de, kapalı kapılar ardında ‘deli muamelesi’ çektikleri birini ülkeye başkan yapmak için canla başla çalışıyorlar

Hakikaten akıl almaz bir durum.

Böyle davrananlara şunu demek istiyorum: Koltuklarınızı korumak için hem Erdoğan’ı hem de ülkeyi bir felakete sürüklüyorsunuz.

Felakete sürüklenmiş bir ülkede o koltukların size ne faydası olacak?

Ülke olmadıktan sonra, siz nasıl var olacaksınız ki?

• Ulan Almanya bile Türkiyeye bu kadar düşman değil . Şu yorumlara bak

• quote:

Orijinalden alıntı: Matrixx7

Erdoğan:Bu devletin sınırlarını kabul etmiş değiliz.

Az karizma görün

• Saray soytarısı detected

• 3. Dünya savaşı çıkmadan kimse toprak moprak genişletemez. Ona da az kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Musul, Kerkük, kırcaali, Kıbrıs, Ege adalarının tamamını alak

kardeş nereyi alıyorsanız alın da kırcaaliyi rahat bırakın senede 2 hafta huzur bulabildiğim tek yer.

• Yürü be uzun adam.

• Vatan hainlerine inat Sevr antlaşmasını geri kazanacağız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep mi bizim topraklar üzerinde söz söylenecek... Biraz da biz başka topraklar üzerinde oynayalım. Başka toprak dediğime bakmayın 100 yıl önce tillahı bizimdi yani..

Milli yemin , her Türk gencinin bilmesi ve unutmaması gereken bir kavram.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Az karizma görün

• BU SINIRI KABUL ETMİYORSAN:

BU SINIRA RAZISIN DEMEKTİR:

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Az karizma görün

Biri karizma mı dedi?

• la şunu ciddiye almayın

aktrollerin IQ seviyesi tek haneli rakamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Allah'ın izniyle tekrar eski sınırlarımıza ulaşacağız.

hangi oyun, kesin hile yapmışsındır.

• Erdoğan dediyse, bizim karşı mı olmamız gerekiyordu? Hadi arkadaşlar, ABD'ye AB'ye mesaj atalım Erdoğan'ın bu hırsını abilerimiz bastırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 23 Ekim 2016; 13:01:06 >
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Ulan ben atacaktım ya

Neyse atayım içimde kalmasın

Reis-i Cumhur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 23 Ekim 2016; 13:17:55 >

• osmanlıdan nefret eden türk nasıl olur anlamak zor. istanbulu da osmanlı feth etti çıkalım o zaman oradan. osmanlıdan nefret eden adam bursada izmirde istanbulda yaşayamaz sizin kafanıza göre. oraları türk otağı yapan osmanlı. atatürkü yetiştiren köylü bir çocukken paşa yapan dil öğreten yurt dışına "nasıl neden"'i öğrensin diye gönderen büyüten osmanlı. atatürkün cumhuriyeti kurması osmanlıdan nefret ettiği anlamına gelmez. savaş kaybetti diye osmanlıya mı düşman olacaksınız? en başta oraları feth eden de osmanlıydı. siz sadece kazananın mı yanındasınız?

Atatürk yozlamış ve çürümeye yüz tutmuş osmanlı yönetimini eleştiriyordu. Ama osmanlıdan nefret etmiyordu. Osmanlıyı eski günlerine geri getirmek istiyordu. Sen mesela şu anki yönetimi eleştiriyorsun ama Türkiye'den nefret mi ediyorsun? Türklerden nefret mi ediyorsun? Eleştirmek karşı olmak demek değildir. Sen eleştirirken daha iyisini istiyorsun bu devlet için. Atatürk de aynı şekildeydi.

Anlayın şunu artık Atatürk bir Osmanlıydı. Biz de osmanlıyız. Ben türküm onlar kürt ya da suriyeli demenin kime ne faydası var? Osmanlı düşmanı olmanın size ne faydası var? Tarihimizden ders çıkarmak için tartışalım ama dedene nefret beslemenin kime ne faydası var?

tamam size göre herşeyi yanlış biliyorum. peki şunu söyleyin kurtuluş savaşında musul ve kerkük var mıydı yok muydu? Hani atatürkün çizdiği sınırlarda var mıydı yok muydu? Atatürkün çizdiği misaki milli haritasını paylaşayım.

bu harita atatürkün isteğiydi. siz buna karşı mı çıkıyorsunuz şimdi atatürkü savunduğunuzu söyleyerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61gün -- 23 Ekim 2016; 15:21:02 >

• Selanik, Musul, Kerkük, Batum, Telafar, Üsküp, Kırım... Buralarda hala bizden bir şeyler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8CA3A7969 -- 23 Ekim 2016; 15:23:43 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.