Şimdi Ara

Erasmus Staj hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • konunun yeri burası mı bilmiyorum ama başka yer bulamadım, yanlış yerdeyse kusura bakmayın.

konuya gelince, bir önceki dönem erasmus öğrenim harekliliğimi tamamlayıp türkiyeye birkaç gün önce döndüm ve tekrar yabancı dil sınavına başvurdum fakat bu sefer erasmus stajı yapmak istiyorum. staj yeri aramaya şimdiden başladım ama bana uygun olan bulamıyorum, acaba önerileriniz var mı bu konu hakkında?

makine mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim

• Hocam ne yaptınız buldunuzmu staj yerini ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • başvurduğum okullar hep stajyer almıyoruz dedi, şirketler ise 2 aylık stajyere hiç sıcak bakmıyor. En son İtalya'da bir yer ile konuştum ama onlar da hibe alıp almayacağımı sordular şimdi sınav sonucunu bekliyorum. Gerçekten staj yeri bulmak çok zor.
  • Konuyu güncelleyelim, Erasmus hibesini kazandım ve İtalya'daki fabrikada staj işlemleri başladı, bugün learning agreement doldurdum, ilerde ihtiyacı olan arkadaşlar konuya yazabilir yada pm atabilir elimden geldiğimce yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Me Up When I Care -- 10 Mayıs 2017; 23:38:41 >
  • Hocam vaktiniz varsa kabul almadan öncesi ve sonrasını hafta hafta şeklinde paylaşma şansınız var mı?
  • Wake Me Up When I Care kullanıcısına yanıt
    Hocam detayları pm atar mısınız ? Nasıl buldunuz falan ? Ben bir türlü bulamadım bölüm E&E müh Çukurova

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açtığım tarihten beri belki de 200'den fazla yere başvuru gönderdim, düzgün hazırlanmış bir cv ve cover letter eşliğinde, çoğundan cevap gelmedi, gelenler ise stajyer ihtiyacımız yok yada isteklerimize uymuyorsunuz tarzında cevaplardı. Mart ortasındaydı sınav yani 1buçuk ay boyunca aramaya devam ettim. Başvuruları internette aratınca kariyernet tarzı siteler buluyorsunuz Avrupa'da ilan koyan, bu sitelerden yaptım, birkaç tanesine erasmusinternorg'dan birkaç tanesine ise şirketlerin direk sitelerine girip career kısmından başvuru yaptım. Okullar için ise beni ilgilendiren bölümün -makine mühendisliği- sitesinde research kısmından projelerine baktım ve ilgimi çeken projelerin başındaki kişilere mail attım. En son Polonya'da bir okuldan ve İtalya'dan olumlu dönüş aldım, fabrikada staj yapmayı uygun gördüğüm için İtalya'yı tercih ettim, hibe sonuçları açıklandı ve şimdi işlemlere başladım, 3 aydan fazla geçmiş başvurulara başlayalı.

Ayrıca benim okulum hibe başvurusu için kabul mektubu istiyordu, duyduğuma göre bazı okullar istemiyormuş, stemiyorsa biraz daha fazla zaman kazandırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Me Up When I Care -- 11 Mayıs 2017; 10:23:38 >

• Ben de birsürü başvuru yaptım indeed ve linkedin den ama dönen olmadı.

Tebrik ederim özel bir taktik var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.