Şimdi Ara

Er Çıkarsa Bedelli Askerliğe Çevirtmek (REHBER) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
198
Cevap
16
Favori
66.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba, Sınıflandırmanız yani gideceğiniz yer ve tarih belli olduktan sonra erteleme hakkınız olmasa da bedelliye başvurabiliyor musunuz? Bakaya kalmadığımızı varsayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polene Alerjisi Olan Arı kullanıcısına yanıt

Bakaya kalmadıktan ve asker kaçağı olmadıktan sonra her türlü bedelliye çevirebiliyorsunuz. Bana verilen bilgi bu şekilde. 3-4 ayrı askerlik şubesini arayıp sormuştum. Bir de siz kendi askerlik şubenize sorun derim.

Benim tecilim 25 yada 26 Ekim gibi doluyordu, üniversite mezuniyetinden sonra +2 yıl eklenmiş hali bu, yani gidip erteletme hakkım yoktu. Ağustos'ta Kasım celbi için başvurdum, 22 Ekim'de yerler açıklandı, er çıktı, aynı gün bedelliye çevirdim. Tecil sürem 31 Aralığa yani sene sonuna uzadı, şimdi bedelli yerleri açıklanınca da 12 Mayıs'a yani bedelli sevk tarihime uzadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 29 Ocak 2022; 16:37:10 >
  • Merhabalar, Kasım 2021 tecili bozdurdum 28 ocak 2022 de er olarak sınıflandırıldım. Normalde tecilim 10 ocakta bitiyordu yedek subay çıkar diye bekledim çıkmadı, şimdi tecil tarihim geçtiği için bedelliye çevirme imkanım olmuyor mu. Sonuçta bakaya kalmadan tecilimi bozdurmuştum o sistem nasıl işliyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim yoksa 6 ay izmarit toplucaz 30 yaşında

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Konuya göre sanırım sevk tarihine kadar bedelliye çevirebiliyorsunuz https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?module=after-renderer-for-new-editor&url=https://www.turkiye.gov.tr/msb-asal-askerlik-hizmet-tercih-islemleri

Askerlik hizmet tercih işlemleri sayfasından kontrol edin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zutano -- 31 Ocak 2022; 15:28:31 >
  • abzkvby A kullanıcısına yanıt
    Benimde 31 marta er sınıflandırılmıştım. Nisanda antepte olacaktım bedelliye çevirmek için şubeye gittim 3 şubata kadar ödeme yapman lazım dediler dün ödedim. Bilgin olsun hocam şubeye bir sor bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu konu olmasa şu an bakaya geziyordum. Bilgilendiren başlık sahibi arkadaştan allah razı olsun. 28 ocakta cuma sevk edildim 3 şubatta teslim olmam gerekiyordu, 1 Şubat pazartesi hemen şubeye gidip bedelliye çevirdim aynı gün içinde parayı da yatırdım. Şu an bedelli gözüküyor.

• leofender95 kullanıcısına yanıt

İşine yaradığına sevindim.  

• Hocam merhaba, 10 gün sonra falan tecilim doluyor. Celp dönemimi kendim seçebiliyor muyum ? Şuan gitmem zor.
    Bir de bu er i bedelliye çevirmemiz için ilk başta hizmet tercihini astsubay vs seçmemiz gerekiyor mu ?

• Eyvallah. Allah razı olsun

• Selamün aleyküm hocam askerlik tecil tarihim 1 Mayıs 2022 de bitiyor asker öğretmenliğe başvuru yapacağım ne zaman yoklama yapmam gerekiyor tecil tarihi geçmeden sağlık yoklaması yapmam mi gerek ve tercihi ne zaman yapmam gerek (Ağustos da siniflandirilmam için ) asker öğretmenlik çıkmaz ise bedelliye çevirmen için Mayıs 1 den önce sağlık ve tercihi halletmem mi gerekiyor

• saitamaKr S kullanıcısına yanıt

Ağustos celp duyurusu henüz yayınlanmadı. Aşağıdaki linkte sanırım mayıs ayı içinde çıkacaktır. Muhtemelen 31 mayıs, Ağustos celbi için sınır tarih olacaktır. Şimdiden yoklama işlemlerine başlayabilirsiniz.

https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyurular

Aşağıdaki videolardan yoklama başvurusu ve hizmet tercihi nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=s3o3D6bfUwg&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=n1nhU5kyJcQ&feature=youtu.be

Bedelliye çevirme işini, ağustos sınıflandırma sonuçları açıklandıktan sonra (tahminim 19 ağustos olur) duruma göre yaparsınız. Konunun ilk mesajında gerekli açıklama var.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim tercihimi 15 mayıstan sonra yapacağım o zaman

• Merhaba iyi günler ben şu an aday öğretmenim ve 15 haziranda tecilim doluyor. (2 yıl eklenmiş hali). Aday öğretmen olarak tecilimi uzatmadım daha. Asker öğretmenliğe başvurmak istiyorum ama çıkmazsa bedelliye çevirmek istiyorum. Asker öğretmenlik için başvuralar mayısta bşlanıyo diye söylenmişti. Bu durumda benim tecilim dolana kadar asker öğretmenlik çıkmazsa bedelliye çevirme şansım olur mu?

• Merhabalar hocam. Benimde bir kaç sorum olacaktı.
    Şimdi bende 31.12.2023 tarihine kadar tecilliyim. Bazı sağlık sorunlarımdan dolayı askerlikten muaf olabilme durumum var. (çürük)
    Şimdi olaki işlemlerimi başlattım, ama çürük raporu alamadım. Haliyle 6 ay olarak yapmam gerekiyor. Sevk tarihine göre seninde yaptığın gibi bu durumu bedelli askerlik olarak çevirebilirim değil mi?

• 6 ay er olarak yapamam diyorsanız yedek subay/astsubaylığı hiç düşünmeyin bile. Yedek astsubay olarak terhis olmuş biri olarak diyorum bunu. Yedek subay/astsubay olarak giderseniz üzerinize sorumlulukta almış olacaksınız. Askerin yani yükümlü er'in hiç sorumluluğu yok. Keşke er olarak gelseydim, bizim gibi sorumluluğu yok diyen asteğmen, asçavuşta görmüştüm askerde. bedelli parasını kafadan çıkardıysanız, 6 ay yapamam diyorsanız son dakikaya bırakmayın işinizi. gidin basın paranızı bedelli yapın.

• Merhaba arkadaşlar.

Bende yedek subaylık için başvurdum fakat bugün sınıflandırmam yapıldı ama er olarak.

Hemen E-devlete girip askerlik hizmet tercihimi bedelli olarak değiştirdim ve 2 ay içinde parayı yatırmam gerektiği yazıyor.

Ek olarak ekim ayının 10'un da sevkim tarihim yani kaçak veya bakaya değilim. Bedelli olarak değiştirmeme rağmen hala sınıflandırmam gözüküyor.

Askerlik şubeye gitmeme gerek var mı yoksa parayı yatırınca o sınıflandırma kendisi iptal olur mu?

Konuyu açan ve ayrıntılı bilgi veren arkadaşa çok teşekkür ederim.

• anticor kullanıcısına yanıt

Hocam bende aynı durumdayım. Bu gün sınıflandırmam er olarak yapıldı ve sevkime 2 ay var yani kaçak değilim.

E-devletten sizin bahsettiğiniz gibi güncellemi yaptım ve askerlik şubeye gideceğim.

Sizin er sınıflandırması hemen kalktı mı?

• zagorkoc Z kullanıcısına yanıt

Yok hemen kalkmadı. Ama hemen ücreti yatırıp bedelliye çevirin.

• Merhaba benim askerlik yeri açıklandı er olarak bugün bedelliye çevirttim ama pertremde hala bedelli müracaat olarak gözükmüyor,

Askerlik durum belgesinde hangi tariha kadar tecilli olması gerekiyor

• onuur10 O kullanıcısına yanıt

Bedelli ücretini yatırdıysanız sisteme düşmesi 1 gün sürebilir. İlk etapta askerlik durum belgesinde 31.12.2022ye kadar ilişiği yoktur'a dönüyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.