Şimdi Ara

Er Çıkarsa Bedelli Askerliğe Çevirtmek (REHBER) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
198
Cevap
16
Favori
66.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. grupsunuz yani. 22/23 Kasım sevk tarihine kadar bedelli ücretini yatırmanız lazım. Bedelliye çevirtmişsiniz, imkanınız varsa, ne kadar önce yatırırsanız o kadar iyi olur bence.

Er Çıkarsa Bedelli Askerliğe Çevirtmek (REHBER)
  • Yahu bu devletin düzgün çalışan herhangi bir kurumu var mı? Defalarca sordum ben bu durumu. Hem de iki askerlik şubesine sordum. "Asker öğretmenlik çıkmazsa bedelliye başvurabilir miyim?" dedim. Kesinlikle başvuramayacağım söylendi. Peşin peşin 40 bin lira ödedim o riski almamak için. Asker öğretmenlik çıksaydı 40 bin lira cebimde kalacaktı. Derdi ne bu insanların? Bilmiyorum demek bu kadar mı zor?
  • hocam, ben de aynı durum 25 ekimdi bedelliye çevirttim bundan sonra ocakta er çıkma ihtilamiz yok değil mi ?

• brktmr B kullanıcısına yanıt

"Asker öğretmenlik" nedir bilmiyorum ama er yada subay çıksaydınız bedelli askerliğe çevirtebilirdiniz. Belki dediğiniz şeyin başvurusu yapılınca çevrilemiyormuştur.

• jonnnnrüü J kullanıcısına yanıt

- Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri sayfasında "Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor." yazıyor,

- Askerlik Durum Belgesi Sorgulama sayfasında "...31/12/2021 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR." yazıyorsa sorun yoktur.

Bedelli askerlik sınıflandırma sonucu ile celp ve sevk dönemleri Ocak ayında açıklanacak. 2022'nin belirtilen ayında er olarak 1 ay bedelli askerlik yapıp geleceğiz.

• XanthiN kullanıcısına yanıt

Öğretmenliğin yedek subaylığı gibi düşün hocam. Aynı şey. Yedek subaylık tercihi ile aynı sayfada yapılıyor. Klasik yurdum insanının cahilliği. Bana bedelli istiyorsam ne yedek subaylık ne de asker öğretmenlik tercihinde bulunamayacağım bilgisi verildi.

• inşallah dediğiniz gibidir iptal olmaz…

• brktmr B kullanıcısına yanıt

Yasalari okursaniz eger siniflandirildiysaniz ve tecilinizde kalmadiysa olmuyor diyor belki ondan demislerdir.

• AAT.BH kullanıcısına yanıt

Konu sahibi bir şekilde yapmış hocam. Demek ki mümkünatı varmış. Bunu bilmek benim değil, sözde askerlik şubesindeki sözde çalışanların sorumluluğu. Ben onların verdiği bilgiyi doğru kabul ettiğim için belki de asker öğretmenlik çıkacağı halde gittim peşin peşin 40 bin lira harcamış oldum. Kalkınmada öncelikli bölgede çalıştığım için asker öğretmenlik çıksaydı muhtemelen okulum dahi değişmeyecekti ve 40 bin lira cebimde kalacaktı.

• 1. grupların sevk tarihi (25/26 Ekim) geçti, yeni güne girdik. Er sınıflandırma sonucu sayfası vs. bir değişiklik olacak mı takipteyim.

• İyi akşamlar hocam ben şubat celbinde gitmek için tecilimi bozdurmayı düşünüyorum diş hekimiyim yedek subay olarak mı yaparım bi bilgisi olan yazabilir mi?

Benimde sevk tarihim 20-21 Aralık, Bedelli ücretini yatırdım, tecilim 31 Aralık tarihine ertelendi ama er sınıflandırma sonucum hala duruyor.

Sende herhangi bir düzelme olursa bilgi verirsen çok sevinirim.

• HLTMRL H kullanıcısına yanıt

Diş hekimi olarak yedek subaylığa başvurup çıkmayan, er olarak sınıflandırılan birisi ile görüşmüştüm. Bedelliye çevirteceğim diyordu, ne yaptı bilmiyorum.

Yani "mühendisim, avukatım, diş hekimiyim vs. kesin yedek subaylık çıkar" gibi bir durum söz konusu değil.

Hocam hangi celb döneminde gitmek için başvurmuştu biliyor musunuz?
  • HLTMRL H kullanıcısına yanıt

Şu anki, yani Kasım celbi.

Durumunuzda bir değişiklik oldu mu hocam

• Harun.4646 H kullanıcısına yanıt

1. grupların sevk tarihi (25/26 Ekim) geçti, 27 Ekimdeyiz. Er sınıflandırma sonucu sayfası ve diğer bütün sayfalar halen aynı, bir değişiklik olmadı. İletişimde olduğum öbür arkadaşlarımda da durum aynıymış.

• En yakın hangi celple gideriz tahmininiz var mıdır?

• jonnnnrüü J kullanıcısına yanıt
    En yakın şubat celbi var hocam

Er Sınıflandırma sayfanızda herhangi bir değişiklik var mı?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.