Şimdi Ara

EPSON YAZICI RESET PROGRAMALRI (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
30
Favori
212.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Program çalıştı, benim yazıcı yedekte beklediği için(kurulu değil) henüz deneme imkanım olmadı, çok değerli bir paylaşım oldu,teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 24 Ekim 2018; 22:47:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

detaylı araştırınca ve Tecpro ile iletişime geçerek konu hakkında detay bilgi istedim

ped konusu maalesef sayfa sayısı ile alakası olmayan bir durum olduğunu....
    Ne kadar çok fazla kafa bakımı vs yaptırılınca, kanallarda bulunan mürekkebin bu ped kutusuna aktarılması ile olan bir olay olduğunu belirttiler.. yani ben her 10 sayfada 1 temizlik yaptırdı isem 11. temizlikte bile bu durumun oluşma ihtimali yüksek olabiliyormuş....

l386 tank tip bir yazıcı olması.. ortamda fazla miktarda iplik tüyü olması, günlük de 100 civarında (bazı günler 150 sayfa) lık baskılar alınması sebebi ile kısa sürede bu sonuç ortaya çıkıyor maalesef.

EVET;
    tank tipi yazıcılar hem birim maliyet açısından oldukça ekonomik hemde kullanım süresi veya birim sayfa süreçleri itibari ile
    ve hangi marka olursa olsun bu sorun karşımıza çıkacak.
    bazı marka ve modellerde ped değişimini youtube da gördüm.. maalesef L386 da bu kadar kolay olmadığını ve her tarafımın mürekkep olma riski sebebi ile TecPro firmasına gönderdim.. kendileri 15 gün içerisinde teslim edebileceklerini bildirince.....

iş orda ister istemez kopuyor

selamlar

Alıntıları Göster
    Doğru, ped dolumu doğrudan sayfa sayısı ile ilgili bir durum değil. Yazıcının kendini rutin olarak kafa temizlemeye aldığını ve bazen de benim kafa temizleme yaptırdığımı hesaba katarak ortalama 20000 baskı diyorum. Mürekkep temizleme ve kafa temizleme ne kadar çoksa ped de o kadar çabuk dolar bu doğru ama 4 farklı yazıcımda toplam 385000 çıktı almanın tecrübesiyle söyleyebilirim ki o kadar da çabuk dolmaz. Mesela ben bazen yazıcıyı günde 8-10 saat çalıştırırım, haliyle 5-10 kez de kafa temizleme olur ama yine de 20000 çıktı civarında ped dolu uyarısı alırım.

Ped değişimine gelince, yazıcının altında bir ped ünitesi var, bir kutu içinde pedler var, tek vida ile sökülüp takılıyor. İki adet kullan at eldivenle işimi rahatça hallediyorum, pedleri çöpe atıp, kutuyu lavaboda yıkıyorum, kağıt havluyla kurulayıp ped yerine mürekkep tutucu bir malzeme koyuyorum. Eldivenleri çöpe atıp, kutuyu yerine vidalıyorum. Dikkatli biri bir damla mürekkep bile bulaştırmadan da bu işi yapabilir.

L386 ped ünütesinin yerini ve nasıl söküldüğünü şurada anlatmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/epson-orijinal-tankli-yazici-kullananlar-kulubu--126686416-3

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

lutfen deneyin

http://dosya.co/f24wj6fup1x5/RESET_L382-386-486_yildo.rar.html

antivurusu devre dısı bırakmayı unutmayın.

Alıntıları Göster
    cok sagolun sımdı ındırıyorum.pedı de yıksdım kurutuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahane06

cok sagolun sımdı ındırıyorum.pedı de yıksdım kurutuyorum.

Alıntıları Göster
    programı arkadas crackledi calıstıgı soyledi. siz de deneyip geri bildirimde bulunursanız sevinirim.
  • quote:

programı arkadas crackledi calıstıgı soyledi. siz de deneyip geri bildirimde bulunursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Son aşamaya kadar geliyorum en check ve iniatilize yazan yerlere tıklayınca yazıcı ile bağlantı kurulmuyor uyarısı alıyorum😔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu şekilde hata alıyorum son aşamada

EPSON YAZICI RESET PROGRAMALRI

• Altlı üstlü kırmızı ışık yaniyor

EPSON YAZICI RESET PROGRAMALRI.

• Acaba program çalıştırırken yazıcı kapalı mı olmali

• bahane06 B kullanıcısına yanıt
    Yazıcı açık olmalı, ayrıca bilgisayara USB ile bağlamalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Yazıcı açık olmalı, ayrıca bilgisayara USB ile bağlamalısınız.
    Hepsini yaptım.ama çalışmıyor malesef

• quote:

Bu şekilde hata alıyorum son aşamada

uyumlu değil galiba demek ki. bildiginiz program varsa crack yaptırabiliriz.
  • quote:

uyumlu değil galiba demek ki. bildiginiz program varsa crack yaptırabiliriz.

Alıntıları Göster
    https://m.n11.com/epson-l386-icin-pad-reset-yazilimi-waste-ink-pad-hata-cozumu-P174175101

Ben bu konulardan çok anlamıyorum ama dün padleri yıkayıp kuruttum bir hevesle programı yükledim ve saatlerce uğraşmama rağmen olmadı.en son n11 de bunu buldum.75 TL imiş.alacaktim ,2 gün daha bekleyip olmadı mecbur sipariş vereceğim.cocuklar odevsiz kaldi

Bu yazılımla tek kullanımlık kod gönderiyorlar almanızı önermem. Şu adresten aynı fiyata sınırsız kullanım hakkı olan programı satın alabilirsiniz. (Almadan önce satıcıyla görüşüp sınırsız olup olmadığını sorun yine de.)
    https://www.1u1k.com/reset-epson-l386-epson-waste-ink-ped-resetter.html

Burada paylaşılan programı ben de sizin gibi açtım ama kurulu bir yazıcım olmadığı için deneme fırsatım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 31 Ekim 2018; 22:9:38 >
    Destination: EURO/CIS Hangi seçeneği denediniz?

Bir de ebay da Destination: ECC versiyonu var. Acaba hangi yazılım oluyor. Ona göre sipariş verilebilir. 5.50 dolar
  • Bütün seçenekleri denedik ve maalesef olmadı. Bir bilgisayar uyarı goturdum

• Kardeşin hayırlı akşamlar.
    Epson PX 660 mürekkep pedler dolu hatası veriyor.
    resetlemem için yardımcı olurmusunuz. teşekkürler
  • quote:

Bütün seçenekleri denedik ve maalesef olmadı. Bir bilgisayar uyarı goturdum
    http://dosya.co/a9oqldv5evvb/L382_L386_L486_EURO_Y%C4%B0LD0_FULL.rar.html

bunu da bir dener misiniz ? antivurusu devre dısı bırakıp load dosyasından programı acıp ok deyin.
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    program çalıştı dikkat antivirüs devre dışı olmalı teşekkürler
  • quote:

http://dosya.co/a9oqldv5evvb/L382_L386_L486_EURO_Y%C4%B0LD0_FULL.rar.html

bunu da bir dener misiniz ? antivurusu devre dısı bırakıp load dosyasından programı acıp ok deyin.

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim çalıştı ve hatayı sildim

• quote:

Bütün seçenekleri denedik ve maalesef olmadı. Bir bilgisayar uyarı goturdum
    uyumluluk modunu windows xp servis pack3 olarak seçmişmiydiniz bağlanamaa sorunu genelde bu şekilde aşılıyor en garanti win7 pc de bu yöntemle çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.