Şimdi Ara

EPSON WORKFORCE PRO SERİSİ YAZICILAR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
8
Favori
19.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat3807

Kartuştaki %5 indirim kartuş başına 27,25x0.05=1,3625 USD, yaklaşık 8,5 TL. Önemli bir fark değil ama aynı şehirde olanlar yine de ortak alabilirler çünkü 20-25 TL de gümrük ve vergiden alınıyor. Ya da yeni üyelere 2 USD kupon var. Maximum kart kamyasına katılanlara da 300 TL yurtdışı alışverişine 20 TL maxipuan var.

Yazılıma gelince, yazılımı çok önceden almayın çünkü aktif etmek için bir ay gibi bir süre veriliyor (süreyi net hatırlamıyorum).
    Yazılımı 5 kişi alırsa kişi başı KDV ile yaklaşık 110 TL kadar fark eder. Kartuş farkı belki çok önemli değil ama yazılım için bu farka değer bence.
    Mevcutta l3151 var ama bu makine çok hoşuma gitti. L3151 i elden çıkarıp 5790 almaya karar verdim. Yazılım için ben varım listeye ekleyin lütfen. Hocam benim sormak istediğim bu kartuşları tek sefer alıyoruz demi doldur boşalt yıllarca kullanabilirz. Ve yazılımı attık sonra bilgisayar yazıcının yazılımını güncellerse yazılım yok oluyor mu tekrardan mı almamız gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kartuşları bir sefer alıp, tekrar tekrar dolduruyorsunuz, bu da bir tank sayılır, hatta tanktan daha iyi çünkü her biri 320 ml mürekkep alıyor.

Yazılım da bir kere alınıyor, yazıcının Firmware güncellemesini kapatiyoruz, yanlışlıkla güncellenme bile yedekleme sayesinde kurtarabiliriz.

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Yazıcının firmware güncellemesini nasıl kapatıyoruz hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum

• omerkartalfb O kullanıcısına yanıt
    Epson Software Updater yazılımının ana penceresşnde sol altta otomatik güncelleme ayarları var, oradan ayarlıyorsunuz. Bu yazılım bilgisayarınızda yüklü değilse herhangi bir modelin internet sayfasından indirebilirsiniz.
  • Yazıcı içinden çıkan kartuşlar demoymuş, satmak da sıkıntı olur. Ben zaten pigment mürekkeple devam edeceğim için orijinal kartuşları da kullanacağım.

Yazıcıyı Premium Printer Toner mağazasından aldım, mürekkepleri de aynı yerden alacağım. Bir sorun çıktığında ürünün arkasında olacaklarını söylediler. (Daha önce WF-5620'de kafa sorunu yaşamıştım, yardımcı olmuşlardı)

Mürekkepleri 100 ml 4 renk set halinde 70 liraya satıyorlar. Baskı maliyeti 0.01 lira oluyor. DYE mürekkep kadar düşük maliyetli olmuyor ama L6160'a göre 3 kat daha uygun.

Bu arada kartuşu 5 gün önce aldım ama henüz kargoya verilmedi, inşallah daha da gecikmez.

Yazılım için ben de toplu almak isteyenler arasındayım, kartuşlar gelene kadar 5 kişi oluruz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 19 Şubat 2020; 18:15:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Yazıcı içinden çıkan kartuşlar demoymuş, satmak da sıkıntı olur. Ben zaten pigment mürekkeple devam edeceğim için orijinal kartuşları da kullanacağım.

Yazıcıyı Premium Printer Toner mağazasından aldım, mürekkepleri de aynı yerden alacağım. Bir sorun çıktığında ürünün arkasında olacaklarını söylediler. (Daha önce WF-5620'de kafa sorunu yaşamıştım, yardımcı olmuşlardı)

Mürekkepleri 100 ml 4 renk set halinde 70 liraya satıyorlar. Baskı maliyeti 0.01 lira oluyor. DYE mürekkep kadar düşük maliyetli olmuyor ama L6160'a göre 3 kat daha uygun.

Bu arada kartuşu 5 gün önce aldım ama henüz kargoya verilmedi, inşallah daha da gecikmez.

Yazılım için ben de toplu almak isteyenler arasındayım, kartuşlar gelene kadar 5 kişi oluruz umarım.
    Bilgi için tşkler almaya niyetli olanlardanım
    Yazılımın süresi olduğu için bekleyecem
    Kartuş avantajı için ayrıca tşkler
    Kampanya bekleyecem
    Daha mı pahalanir bilemem pişman olacak gibi hissediyorum ama beklemekten yanayım
    11.11 de 1360 TL ye almadigima o kadar pişmanım ki
    Gerçi imkanım yoktu
    Trendyol efsane indirimiyle parayı bitirtti
    Neyse bekleyelim bakalım nolcak

• NS_85 kullanıcısına yanıt
    Bende hepsiburadadan alacağım sanırım golgitek 1800 e satıyor çek alırsam 1710 a düşecek benim için yeterli. Ben l3151 i aldığımda orjinalleri kullandım bitince photoink aldım o mütekkeplerin özelliği de farklıydı ama sorun yaşamadım. Bunda da yaşamayacağıma inanıyorum. Yazıcıyla gelen kartuşlar bitince yazılım yapacağım hemen zaten çinden kartuşlar da 1 aya ancak gelir kanısındayım. Bilgi için teşekkürler.

tosunpasa- T kullanıcısına yanıt
    Benim sipariş ettiğim kartuşlar Çin'deki virüs salgınından dolayı kargo işlerinin aksaması sebebiyle halen kargoya verilememiş. Satıcı da tam bir tarih veremiyor.

Ben daha önce WF-5620 yazıcımın baskı kafasını farklı türde mürekkepleri art arda kullandığım için bozdum. Bu makinelerin kafası en son 150 euroydu. Eğer DYE mürekkep kullanacaksanız, yarısı dolu demo kartuşları kullanıp da makineyi riske atmayın bence.

@tosunpasa-

Rica ederim. Yazılımı da bir arkadaşın bahsettiği gibi vergisiz alırsak çok daha avantajlı olacak.

Dolar böyle sürekli artıyorken bir daha kasım fiyatlarını görmemiz imkansız. Daha 3 gün geçmedi 80 lira arttı fiyat
  • Yazıcı fiyatı giderek yükseldi gerçekten, bizim burdaki paylaşımlarımız aleyhimize işliyor sanırım, Epson satışlar arttıkça fiyatları da artırıyor galiba. Ben Ağustos ayında 1280 TL'na almıştım. Şimdi Gittigidiyor'da fiyat değişmezse %5 indirim geldiğinde 1690TL fiyat ve 75TL bonus fırsatını bekliyorum.

Daha önce 2 takım kartuş almıştım, 1 ay gibi bir sürede gelmişti, acelem olmadığı için acil ihtiyacı olan arkadaşlara gönderdim. 20 Ocak'ta 2 takım daha sipariş vermiştim, yeni yıl tatili, virüs salgını vs. derken daha kargoya verilmedi. En son iletişime geçtiğimde uçakların kalkmadığını, gemiyle göndereceklerini söylediler. Ben de acelem olmadığı için iptal etmedim.

Satıcı firma yetkilileri bana da yazıcıyla gelen kartuşların çok yazdırmayacağını söylediler, zaten içinde fazla mürekkep yok.

Stumm isimli arkadaş dye ve pigment mürekkepleri karıştırdığında sorun yaşamadığını yazdı. Aslında ben de ilk yazıcım olan M200'de
    farkında olmadan aynı şeyi yapmıştım ve sorun çıkmamıştı. Fakat C5790'daki baskı kafası farklı ve daha pahalı olduğu için kimseyi riske atmak istemedim, forumda daha önce mürekkep karışması nedeniyle yazıcı kafasında sorun yaşadığını belirtenler oldu.

• EPSON WORKFORCE PRO SERİSİ YAZICILAR
    Arkadaşlar 1609 e düştü şansıma görüp aldım. Umarım satıcı sıkıntısızdır.

murat3807 M kullanıcısına yanıt
    tosunpasa- T kullanıcısına yanıt
    Benim aldığım satıcı, sıkıntısız ve güvenilir. 100 liralık çekle 1500 civarına gelir. Çok iyi fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 19 Şubat 2020; 22:45:6 >
  • NS_85 kullanıcısına yanıt
    Ben de baktım ama 100 liralık çek bitmiş sanırım, göremedim.

Bu satıcı da bildiğim satıcılardan, sorun çıkarmazlar, sürekli Epson ürünleri satan bier firma.
  • Ben çeksiz aldım bir anlık heyecanla:) murat üstadım şimdi yazıcı gelince ben dayanamam kurar kullanmaya başlarım kendimi biliyorum. Çinden kargolar da geç gelecek anladığım kadarıyla. Kartuşlar gelene kadar tavsiye edebileceğiniz photoinkle aynı özelliğe sahip muadil kartuş varmıdır? Yoksa kurmadan beklemeli miyim cihazı. Teşekkürler öneriniz için.

Pigment mi?
    İyi ki bir anlık heyecanla almışsınız. Hepsiburada fiyatı hemen artırmış, 1.696,50 TL olmuş
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Photoink claria kullanacağım sizin önerdiğinizden o dye sanırım. Bende dye istiyorum o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkartalfb -- 19 Şubat 2020; 23:14:44 >
    Photoink'e ben sordum sattıkları muadil kartuş pigmentmiş, yazıcının orijinalleri pigment olduğu için muadillerde pigment uyumlu olması gerekir, dye olan da söylemez bence.

Muadil de alsanız 1 set fiyatı 600-700 TL tutar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Şubat 2020; 23:21:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

https://forum.donanimhaber.com/hepsiburada-bilgisayar-kategorisi-1000-100-n11-125-10-trendyol-50-15--141922771
    https://forum.donanimhaber.com/migros-sanal-market-kodlar-ucak-biletinde-25-indirim-biletix--129880471

Bir sorun isterseniz bu konuların sahiplerine.
    Teşekkür ederim, indirimli hesabı buldum ama fiyat arttı bu arada, alamadık.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.