Şimdi Ara

EPSON WORKFORCE PRO SERİSİ YAZICILAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
8
Favori
19.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Epson, WorkForce serisinin tanklı hali olan L15150 ve L15160 adında iki yeni model eklemiş sitesine:
    https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home/epson-l15160
  • NS_85 kullanıcısına yanıt
    L15160 ile C5790 modellerini özellikleri bakımından hızlıca bir karşılaştırdım. Hemen hemen aynı özellikler L15160'da da var hatta bazı özellikleri daha iyi gibi görünüyor ama garanti 150000/12 ay ise aylık baskı kapasitesi 12500 sayfa demektir, C5790'da bu değer 45000 ve bu kadar iyi teknik özelliklere sahip bir yazıcıyı neden Workforce Pro değil de L serisi yapmışlar diye düşündüm. Müsait bir zamanımda daha detaylı araştıracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 11 Şubat 2020; 14:21:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

L15160 ile C5790 modellerini özellikleri bakımından hızlıca bir karşılaştırdım. Hemen hemen aynı özellikler L15160'da da var hatta bazı özellikleri daha iyi gibi görünüyor ama garanti 150000/12 ay ise aylık baskı kapasitesi 12500 sayfa demektir, C5790'da bu değer 45000 ve bu kadar iyi teknik özelliklere sahip bir yazıcıyı neden Workforce Pro değil de L serisi yapmışlar diye düşündüm. Müsait bir zamanımda daha detaylı araştıracağım.
    Hocam bu L15150 ve L15160 bir satıcıdan duyduğum kadarıyla yaklaşık 15.000 TL olacakmış. Yurt dışı fiyatı 1.400 dolar seviyesinde. Hal böyleyken bunları almak hayal zaten.

Ben WF-5620'den sonra L6160 almıştım ama hem yavaşlığından hem de sesli çalışmasından memnun değilim. Bu yüzden ben de L6160'ı satıp C5790 almaya karar verdim. Yazılım ve kartuş siparişi için bekleyen kaç kişi var beraber sipariş verelim.

• NS_85 kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda alan arkadaşlar oldu, şu an benimle iletişime geçen yok. Almak isteyen olursa buraya yazsın.

L15150 ve L15160 modellerini o fiyata kimse almaz, C5790 hemen hemen aynı özelliklere sahip ve şu an yazılım ve kartuş dahil maliyeti 2500 TL bile değil. Ayrıca C5790 için aldığım kartuşların herbiri 320 militre mürekkep alıyor. Renk ve tasarım olarak da C5790 bence daha güzel.
  • Ben almayı düşünüyorum ama yakın zamanda olamayabilir fırsat bekliyorum
    Sizden ricam yazılım ya da kartuş almada avantaj var ise beni eklemeniz yada etiketlerseniz sevinirim haberim olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tosunpasa- T kullanıcısına yanıt
    Yazılım 5 kişilik alınca 70USD yerine 55 USD oluyor, kartuşlar da 27.25 USD 2 ve üzeri alımda %5 indirimli ama kargo en fazla 2 ürün için bedava. Yazıcı da en ucuz Hepsiburada'da 1748 TL, forumda 10 TL'na 100TL değerinde çek satılıyor. Maliyet 1658 TL oluyor.
    Daha uygun fiyat bulan arkadaşlar olursa paylaşsınlar.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Kartuşlarda en fazla 10 lira avantaj oluyor, onlarda toplu hareket edip birbirinizi beklemesek de olur ama yazılımda avantaj büyük. Ben kartuşu sipariş edeceğim, yazılım için beklemedeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Kartuşlarda en fazla 10 lira avantaj oluyor, onlarda toplu hareket edip birbirinizi beklemesek de olur ama yazılımda avantaj büyük. Ben kartuşu sipariş edeceğim, yazılım için beklemedeyim.
    Hocam 5 dolar 30 TL civarı genede siz bilirsiniz
    Bende beklemedeyim
    Yazılım için beni etiketlerseniz haberim olur
    Ayrıca murat hocam okursaniz eğer cevaplarsaniz sevinirim
    Ben yazılımı alsam bile makineyi almam daha sonraki zamanları bulabilir
    Müsait olma durumum ve fırsatını takip edecem
    Sizce şimdiden yazılımına dahil olmam mantıklı mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kartuştaki %5 indirim kartuş başına 27,25x0.05=1,3625 USD, yaklaşık 8,5 TL. Önemli bir fark değil ama aynı şehirde olanlar yine de ortak alabilirler çünkü 20-25 TL de gümrük ve vergiden alınıyor. Ya da yeni üyelere 2 USD kupon var. Maximum kart kamyasına katılanlara da 300 TL yurtdışı alışverişine 20 TL maxipuan var.

Yazılıma gelince, yazılımı çok önceden almayın çünkü aktif etmek için bir ay gibi bir süre veriliyor (süreyi net hatırlamıyorum).
    Yazılımı 5 kişi alırsa kişi başı KDV ile yaklaşık 110 TL kadar fark eder. Kartuş farkı belki çok önemli değil ama yazılım için bu farka değer bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 13 Şubat 2020; 13:33:38 >
  • Arkadaşlar tekrar merhaba çinden kartuş verenler var ise ayın 15'inden sonra gönderim ypaacaklarmış çin yeni yılıymış
    yazılım alan arkadaşlar taxfree yapmayı unutmayın edevlet alacağınız vergi levhanuz ile kdv yi geri ödüyorlar.

Bu yazıcılardaki firmwareyi başka bir makinaya nasıl kopyalabiliriz acaba ? Bu şekilde olursa eğer 1 yazıcı firmwaresi ile herkes ücret ödemeden çalıştırabilir.
  • stumm kullanıcısına yanıt
    @stumm

KDV yi nasıl geri alıyoruz hocam, biraz daha detaylı açıklar mısınız?
  • mail adresinizi verirseniz konuşmaları mail olarak size yönlendirebilirim.
  • AliExpress'ten kartuşları almak isteyen arkadaşlar, uzun zamandır kullanmadığınız bir hesabınız varsa giriş yaptığınızda 4 dolar üzeri harcamaya 3 dolarlık kupon tanımlıyor ve kartuş seti 24.25 dolara geliyor.

Kuponu tanımlamak için hesabınıza giriş yapın ve ana sayfaya gelin. Ardından aşağıdaki resimde kırmızı ile gösterdiğim yerden dili İngilizce (English) yapın ve yeşille gösterdiğim yere tıklayıp girin. Açılan sayfada 3 dolarlık kupon tanımlama butonuna tıklayın.

EPSON WORKFORCE PRO SERİSİ YAZICILAR

• quote:

AliExpress'ten kartuşları almak isteyen arkadaşlar, uzun zamandır kullanmadığınız bir hesabınız varsa giriş yaptığınızda 4 dolar üzeri harcamaya 3 dolarlık kupon tanımlıyor ve kartuş seti 24.25 dolara geliyor.

Kuponu tanımlamak için hesabınıza giriş yapın ve ana sayfaya gelin. Ardından aşağıdaki resimde kırmızı ile gösterdiğim yerden dili İngilizce (English) yapın ve yeşille gösterdiğim yere tıklayıp girin. Açılan sayfada 3 dolarlık kupon tanımlama butonuna tıklayın.

Bilgi için çok tşkler
    Acaba vergisi ne kadar cikarki

25*6,10 desen 150 civarları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Vergisi 20-25 TL demişti Murat hocam. Ben satın aldım az önce, 149.24 TL ödedim kartuş setine.

Öderken para birimi TL yapınca TL olarak çekti karttan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 14 Şubat 2020; 22:19:16 >
  • quote:

Vergisi 20-25 TL demişti Murat hocam. Ben satın aldım az önce, 149.24 TL ödedim kartuş setine.

Öderken para birimi TL yapınca TL olarak çekti karttan.
    Sanırsam bu kartuşu almadan olmuyor
    Orjinalinin yerine takmamiz gerekiyor

Evet, bu kartuşu orijinalin yerine takıyoruz, ardından çipsiz çalıştırmak için yazılım satın alıyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet, bu kartuşu orijinalin yerine takıyoruz, ardından çipsiz çalıştırmak için yazılım satın alıyoruz.
    Acaba orjinal kartuşları ne oluyor atsan atılmaz satsan satılır mı ki😂

Ben de orijinal mürekkepleri satsam mı kullansam mı kararsızım.

Bu arada yazıcı Hepsiburada'da 1719 TL'ye düştü. 100 liralık çekle yaklaşık 1630 liraya mâl oluyor. Ben 2 gün önce 100 liralık çekle 1648+10 liraya almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 17 Şubat 2020; 1:36:53 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.