Şimdi Ara

Epson T103 ve T664 Farkı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Canon L3151 ve L3060 modellerini incelediğimde ikisi de aynı teknik özelliklere sahip. Tasarım hariç gördüğüm en büyük fark birinde T103 diğerinde T664 mürekkep kullanılması. Araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım. Bu mürekkepler arasında kalite farkı var mıdır?

• Canon yazmışsınız mesajda ama Epson olacak? Fark nedir, bende merak ediyorum.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Bende Epson L3060 var. Bir arkadaşımda da Epson L3150 var. Ona söyledim, bir karşılaştıracağız. Aynı belgeyi arkadaşım da yazdırınca sonuç hakkında bilgi veririm.

Ancak bunun haricinde yazıcıyı kendim incelediğimde L3150/3151'in daha küçük boyutlara sahip olup, daha az yer kapladığını gördüm. Bir de mürekkep doldurma sistemleri farklı. L3060'da mürekkeplerin yanlış tanka konmaması veya etrafa dökülmemesi için hiçbir koruma yok. Yanlışlıkla sarı mürekkep tankına rahatlıkla mavi dökebilirsiniz. Ancak L3150/3151'de bu mümkün değil çünkü her tankın dolum kısmı ile mürekkep şişesi arasında anahtar-kilit uyumu var ve şişe bu uyum sağlanınca mürekkep akıtmaya başlıyor. Başka türlü şişeyi ters çevirseniz bile mürekkep akmıyor.

• Fena bir hort olmuş.
    Olmuşken bildiklerimi yazayım.
    Yazıcılarda, temel olarak iki mürekkep türü var; canlı ve net renkler için boya bazlı mürekkepler ile suya-solmaya dayanıklılık için pigment bazlı olanlar.

T103 ile T664, aynı mürekkebe sahip, boya bazlı, ama dolum ağızları farklı. Zaten T664'ün ilk adı da T103'tü. Güncel model yerine eski modelin adını değiştirdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qzwxec -- 11 Nisan 2021; 2:34:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Canon yazmışsınız mesajda ama Epson olacak? Fark nedir, bende merak ediyorum.

Dönmeyi unutmuşum hocam. Kusura bakmayın. İki çıktıyı da inceledim. Hiç fark yok diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

Fena bir hort olmuş.
    Olmuşken bildiklerimi yazayım.
    Yazıcılarda, temel olarak iki mürekkep türü var; canlı ve net renkler için boya bazlı mürekkepler ile suya-solmaya dayanıklılık için pigment bazlı olanlar.

T103 ile T664, aynı mürekkebe sahip, boya bazlı, ama dolum ağızları farklı. Zaten T664'ün ilk adı da T103'tü. Güncel model yerine eski modelin adını değiştirdiler.

Aynen öyle hocam. İkisi de aynı kalitede ve renkte baskı verdi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.