Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence sorun kağıt veya ayarlardan ziyade cihazın sürücüsü ile gelen renk profilindeki sorunlar veya baskı kafasının vasatlığı. Daha önce HP ve Canon kullandım böyle mürekkep püskürtmeli ama bu denli bariz renk sapması olmadı hiçbir çıktıda orjinal kartuş kullanıyor iken.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Olabilir .
    Kağıda göre farkli baskı yapıyor. Mesela sadece foto paper diye Bir seçeneği işaretledim aşırı hızlı aşırı baştan savma ve açık renk fotoğraf baskısı verdi.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt

Evet hocam L3251 miş , ben yanlış yazmışım . kupon gelirse yarın almayı düşünüyorum ancak son 30 dk içinde yazılanlar fotoğraf baskısı filan kafamı karıştırdı açıkçası .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 11 Ekim 2021; 0:44:39 >
  • Sevenhillli S kullanıcısına yanıt
    3151 için durum bu. 3251 için durum değişmiş olabilir mi bilemeyiz.

• Arkadaslar daha almadim L3251 ama ben yada biz alana kadar kurdan dolayida zam gelebilir mi acaba bilemiyorum . Yarin oglen alayimmi diye dusunuyorum bilemiyorum walla fotograf baskisi kotumu cok ? Mesela vesikalik resim cikarab var mi hic

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevenhillli S kullanıcısına yanıt

Ben L7160 kullanıyorum çok memnunum. Eğer fotoğrafçıysanız L3251 olmaz diye düşünüyorum.

• Selamlar epsoncular. 2 sorunum var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1- Son birkaç seferdir kağıt tam köşesinde fazla mürekkeple (siyah) geliyor. Yazdıkça azalarak bitiyor. Neden olabilir acaba? Yazımda ve kalitede sorun yok.

2- Yazdırdığım fotolar hep soldu. Direkt olarak güneş ışığına maruz kalmıyor. Ama sürekli dışarıda sonıçta. Sorun ne acaba?

• merhaba arkadaşlar ..epson l 4160 modelli yazıcım bir süredir ara ara şu hata mesajını veriyor . "“yazdırma ayarlarınızda seçilen kağıdı yükleyin” . bazen ilk sayfada bazen yazdırmaya başladıktan birkaç sayfa sonra , yazdırdığım sayfanın arkasını çevirmiyor , bir yüzünü yazıyor ve sayfayı çıkartıp yazdırma işlemini sonlandırıyor . tabi yazıcıdan ses gelmeyince bir bakıyorum ki yukarıdaki hata mesajı . problemime yardımcı olursanız sevinirm .

not : genelde , kağıtları tutan yeri şöyle bir oynatıp tekrar yazdıra basıyorum , devam ediyor ,fakat nerede tekrar aynı hatayı vereceği belli olmuyor .

• L3151 ile muhtelif marka fotoğraf kağıtlarına aldığım baskıların bi kısmı maalesef zamanla soluyor. Keşke bunun yerine biraz daha koyup 8xx serisi falan alsaydım.

• A4 formunda tavsiye ettiğiniz fotoğraf kağıdı varsa hangi marka arkadaşlar? Renk ve mürekkep dağıtması ve solma yapmayacak cinsten. Fiyatı da nispeten uygun olursa amenna.

• extra34 E kullanıcısına yanıt
    Hocam L3151 ile Rovi marka fotoğraf kağının verdiği çıktı ve renk kalitesi/uyumundan memnun musunuz? Rovi'nin hangi çeşidi sizdeki? Link verme şansınız var mı? Teşekkür ederim.

Not: Şunu buldum ama emin olamadım:
    https://urun.n11.com/fotograf-kagitlari/rovi-premium-parlak-fotograf-kagidi-300gsm-50yp-a4-P183418915

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 16 Ekim 2021; 19:15:9 >
  • Merhaba arkadaşlar. Epson M2170 için muadil pigment mürekkep önerebilir misiniz?

10x15 kağıda göre A4 kağıtta daha parlak fotoğraflar alıyorsunuz.

10x15 boyutunda alanın az oluşu fotoğrafin koyu olmasını A4 kağıdının geniş olması fotoğrafın daha parlak ve açık renk olmasını sağladığını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 17 Ekim 2021; 17:33:20 >

Rovi kağıtlar gerçekten güzel. A4 silky kağıt almıştım mesela poster basımı için. Gerçekten çok güzel böyle kumaş gibi dokusu var. Keza diğer küçük kağıtlar da çok iyi. Everyday serisi tam çöp yalnız zaten o konuda da iddiaları yok. Ben onu çoluk çocuk heveslendiğinde öylesine basmak için aldım. Ama premium serisi vs çok güzel.

Gel gelelim yazıcı buna çok uygun değil bence. Açıkta duran baskılar soluyor. Fotoğraf yazıcısı değil bu malum. Keşke o zamanlar para biriktirip 8xx 7xx serisi falan alsaymışım diyorum.

• @extra34 Rovi Premium deneyeyim hocam o zaman bende. Siz Rovi ile baskı alırken kağıt türünü hangisi seçiyorsunuz?

@trakyAli-1986 eyvallah hocam.

Hangi yazıcıdan çıktı alırsanız alın, albümde korunmadan güneş, ışık alan resimler solurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt

Hocam fotoğrafçıdan aldığımız baskılarda hiçbirşey olmuyor. Ayrıca solan fotoğraflar direkt olarak güneş ışığına maruz kalmıyordu.

ben de rovi kağıda cıktı almıstım dogrudan gunes almayan buzdolabı uzerine korumasız sekilde koymustum fotografı 1-2 yıla soldu.

diger yanda 10 yıllık fotografcı fotografı vardı. onda herhangi bir sorun yok. yani yazıcı ile fotograf baskısı alıyım hatıra kalsın mantıklı değil.

• mondschein66 M kullanıcısına yanıt

Benimkiler 1 yıl anca dayandı maalesef. Ikeadan aldığım kolaj tipi çerçeveye yerleştirdiklerimde sorun olmadı yalnız (ikea çerçevelerinde fotoğrafın önünde saydam plastik oluyor).

• Selamlar, M2170 satın almış bulunmaktayım. Altta linkini verdiğim bakım kutusu resetleyici alttaki çipi nereye takıyoruz veya neyle değiştiriyoruz? Bu iş basit bir iş mi, ben yapabilir miyim yoksa yazıcı işleriyle uğraşan birine mi gitmeliyim?

https://www.hepsiburada.com/renksan-epson-t04d1-l6190-l6171-m2170-m3150-m3170-et275-atik-kutusu-cip-p-HBCV00000ARBOK

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.