Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Epson L850 ve Photoink Lustre Kağıt ile tab ettiğim fotoğrafları solma testi için camın önüne koydum bakalım ne kadar ömrü olacak?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün akşam L3151 aldım. Kurulum yaptım ama renkler çok soluk çıktı. Bi kaç gün önce oki C301dn lazer yazıcıdan aldığım renkli çıktı ile arasında dağlar kadar fark var. Halbuki benim bildiğim mürekkep püskürtmeli yazıcılarda renklerin daha canlı olması gerekir. Sonra 2 kağıdı kıyasladım, sanki oki de kullanılan kağıdın yüzeyi biraz daha parlaktı. Bugün eve gidince bu kağıtla da bi çıktı alacağım. Bakalım sonuç ne olacak.
    Araştırma ve tavsiye üzerine aldım , umarım pişman etmez.
    İlk baskılar soluk mu çıkar yoksa bilmediğim bi ayar mı var diye sizlerle paylaşmak istedim

• doctorfo kullanıcısına yanıt
    Piyasada uygun fiyata orjinal diye satılan mürekkeplerin tamamı sahte sanıyorum. Teknoloji mağazalarında orjinal olduğundan emin olabileceğimiz mürekkeplerin de adet fiyatı 60 TL nin üstünde gibi duruyor. Bu durumda maliyet çok arttığı için ben de muadil mürekkep almayı planlıyorum.

Photoink, premium ink veya başka muadil mürekkeplerden en iyisi(renk doğruluğu ve dayanıklılık) hangisi. Şu an L7160 için Premium INK in 106 ve 105 uyumlu 5 li mürekkep seti 83 TL. Neredeyse bir mürekkep fiyatına muadil ürünün setini alabiliyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle58 -- 3 Aralık 2019; 1:20:50 >
  • muadil murekkep tavsiyelerine ben de acigim.

ancak bu murekkepler makineye zarar verir mi diye dusunmeden edemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün Mehmet İstanbullu arkadaşım test amaçlı bana L850 için OCP mürekkep seti yolladı, en kısa zamanda test edeceğim ve sonuçlar iyi olursa hem sizi hem kendimi bu mürekkep derdinden kurtaracağım, arkadaşım Mehmet İstanbullu bu Alman markası OCP mürekkeplerini ithal edecek.

• eagle58 kullanıcısına yanıt
    Piyasada uygun fiyatlı satılan orjinallerde var. Bitmeyen kartuş vs. gibi firmalar Normal yazıcı paketlerini açıp mürekkebi ayrı yazıcıyı ayrı satıyorlar (yazıcının yanına Photoink mürekkep koyuyorlar). Çıkan mürekkepleride piyasaya göre daha uygun fiyattan satıyorlar. Ben birkaç tane aldım, orjinalle yan yana koydum ağırlıktan boyutlara kadar detaylı inceledim en ufa fark bile göremedim, dolayısıyla orjinal kanaatine vardım. Zaten piaysada bol bol photoin k mürekkeple satılan yazıcı var. Bu cihazların yanında gelen mürekkepleride içmediklerine göre satıyorlar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iron4233

Dün akşam L3151 aldım. Kurulum yaptım ama renkler çok soluk çıktı. Bi kaç gün önce oki C301dn lazer yazıcıdan aldığım renkli çıktı ile arasında dağlar kadar fark var. Halbuki benim bildiğim mürekkep püskürtmeli yazıcılarda renklerin daha canlı olması gerekir. Sonra 2 kağıdı kıyasladım, sanki oki de kullanılan kağıdın yüzeyi biraz daha parlaktı. Bugün eve gidince bu kağıtla da bi çıktı alacağım. Bakalım sonuç ne olacak.
    İlk baskılar soluk mu çıkar yoksa bilmediğim bi ayar mı var diye sizlerle paylaşmak istedim
    mürekkep püskürtmeli yazıcılar düz kağıtta lazer yazıcılara nazaran daha düşük baskı kalitesi sunarlar lazer makineler malumunuz toner tozu kullanır bu toz düz kağıdın yüzeyine yapışır ve parlak bir görünüm arzeder sizin kağıdın farklı olduğunuz düşünmenizde muhtemelen bu sebepten. mürekkep püskürtmeli cihazlarda en iyi baskıyı inkjet fotoğraf kağıdı türlerinde alırsınız. Elbette günlük rutin baskılarınızı bu kağıtlara almanın bir mantığı yok ama özel fotoğraflarınızı yada düz kağıttan daha gösterişli baskılar almak icap ettiğinde bu kağıtlarla gerçekten üst düzey baskı alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Piyasada uygun fiyatlı satılan orjinallerde var. Bitmeyen kartuş vs. gibi firmalar Normal yazıcı paketlerini açıp mürekkebi ayrı yazıcıyı ayrı satıyorlar (yazıcının yanına Photoink mürekkep koyuyorlar). Çıkan mürekkepleride piyasaya göre daha uygun fiyattan satıyorlar. Ben birkaç tane aldım, orjinalle yan yana koydum ağırlıktan boyutlara kadar detaylı inceledim en ufa fark bile göremedim, dolayısıyla orjinal kanaatine vardım. Zaten piaysada bol bol photoin k mürekkeple satılan yazıcı var. Bu cihazların yanında gelen mürekkepleride içmediklerine göre satıyorlar diye düşünüyorum.
    Photoink mürekkep ile yazıcının yanında çıkan orjinaller arasında ne fark var ki ?

• erdem baskı m. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Bilgi için

• Biri orjinal mütekkep, diğeri muadil mürekkep. Teknik farkı bilemiyorum görsel olarak muadil mürekkep biraz daha akışkan, orjinal mürekkep daha kıvamlı ve bulunduğu kabın duvarlarına daha iyi tutunuyor. Muadil kullanırken olurda yazıcı kafası tıkanır vs. Arızalınırsa cihazınız garanti dışı kalır. Bildiğim farklar bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 4 Aralık 2019; 9:24:58 >
  • L382 yazıcım son zamanlarda ne kadar kafa temizleme de yapsam silik yazıyor arkadaşlar. Mürekkepleri hep orijinal kullandım. Yazıcı 65binde. Acaba neden böyle oluyor.?

Resimdeki gibi yazıyor kafa temizleme yapınca da düzelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: burinyo35

L382 yazıcım son zamanlarda ne kadar kafa temizleme de yapsam silik yazıyor arkadaşlar. Mürekkepleri hep orijinal kullandım. Yazıcı 65binde. Acaba neden böyle oluyor.?

Püskürtme denetimi nasıl çıkıyor? Hava yapmış olabilir bir ihtimal, yani yazdırma kafası üzerinde bulunan bekleme hazneleri boşalmış olabilir. Hem deneme açısından, hemde belki geçici bir çözüm olarak Epson yazıcı ayarlarındaki kalite ayarından yüksek kaliteye getirip yazdırabilir misiniz? Birde püskürtme denetimi yazdırıp paylaşırsanız sorun daha netleşebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 5 Aralık 2019; 11:6:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iron4233

Dün akşam L3151 aldım. Kurulum yaptım ama renkler çok soluk çıktı. Bi kaç gün önce oki C301dn lazer yazıcıdan aldığım renkli çıktı ile arasında dağlar kadar fark var. Halbuki benim bildiğim mürekkep püskürtmeli yazıcılarda renklerin daha canlı olması gerekir. Sonra 2 kağıdı kıyasladım, sanki oki de kullanılan kağıdın yüzeyi biraz daha parlaktı. Bugün eve gidince bu kağıtla da bi çıktı alacağım. Bakalım sonuç ne olacak.
    yazdırırken kalite ayarı var. o da çok etkiliyor çıktının kalitesini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burinyo35

L382 yazıcım son zamanlarda ne kadar kafa temizleme de yapsam silik yazıyor arkadaşlar. Mürekkepleri hep orijinal kullandım. Yazıcı 65binde. Acaba neden böyle oluyor.?

Mürekkebin dolu olduğundan eminseniz (en düşük tanktaki çizginin üstünde olmalı), tanktaki tıpalar açıkken kafa temizleme yaptırın. Eğer hava yapmışsa zaten baloncuklar göze çarpar. Kafa temizleme sonrası Püskürtme denetimini kontrol edip gerekirse 1-2 kez daha tekrarlayın, düzelme yoksa 12 saat kadar bekleyip tekrar kontrol edin.

• selam dostlar. profesyonel olmayan ayda 60 sayfa renksiz 30-50 tane de renkli (anılık fotoğraf) çıkarmak için yazıcı arıyorum. öneriniz var mıdır?
  • 3kere kafa temizleme yaptım sorun şimdilik geçti çok teşekkür ederim arkadaşlar.

• burinyo35 B kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen hava yapmış. Kafa temizlemeleri yaparken tıpada açarsanız dahada rahat olur hi. Olmuyorsa mürekkep temizleme yaptırın. 8-10ml gibi ciddi bir miktar çöpe atılıyor ama hava yapınca kesin çözüm tabi bunu yaparken tıpaları açın hatta diğer renkleride açın ki onlarda da sıkıntı varsa rahatlasın. Hiç mürekkebim gitmesin derseniz Başka bir yöntem daha var biraz beceri istiyor kafanının üst kısmını sökmeniz gerekiyor şırıngayla mürekkep çektirip tanka geri dolduruyorsunuz. Sorunun düzelmesine sevindim.

• tonythetonguc kullanıcısına yanıt
    Hocam mürekkep temizleme deyince tüm mürekkebi boşaltıyor sanıyordum ben. Okul bitsin kafaları söküp temizlicem. Şimdi bozarsam falan mağdur olmamak için açmıyorum.

• Herkese iyi forumlar. L3151 yazıcı kullanıyorum . Bazen aldığım çıktılar üzerinde birbirine paralel düz beyaz çizgiler oluyor. Bazen diyorum çünkü renkli ve en yüksek kalitede çıktı aldığımda sorun yok denecek kadar az. Denetim sayfası yazdırdım , sonuç yukarıdaki gibi. Çözüm için fikri olan varsa yardımcı olabilir mi acaba? Teşekkürler.

• sterkasur kullanıcısına yanıt
    Kafa temizleme işlemi yaptıracaksınız. Eğer yazıcıyı düzenli kullanıyorsanız sorununuz düzelir.
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.