Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar eco l3151 kullanan var mı öneriyor musunuz?
  • Epson l3151 aldım. Epson iprint uygulamasi ile yazıciya telefondan yazdiracaklarimi gönderiyorum. Fakat Word dosyasını gönderdiğim pdf ye çevirip yazdırmak istiyor. Kabul etmezsem de yazdırmiyor. Telefondan Word dosyası yazdirilmiyor mu. Yoksa ben mi beceremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askinmutlu -- 9 Aralık 2019; 14:22:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Dostlar eco l3151 kullanan var mı öneriyor musunuz?
    ben yeni satın aldım l3151.

tarayıcısını kullandım,birkaç sayfa yazı yazdırdım sonuçlardan memnunum açıkcası.fotoğraf henüz bastırmadım.

genel olarak güzel cihaz bence.mürekkep doldurma işlemi çok pratik ve kolay.

yazıcıdan ne beklediğinzle alakalı memnuniyet dereceniz değişebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 9 Aralık 2019; 21:49:55 >
  • Merhaba arkadaşlar. Ben renkli kaliteli A3 baskı ve fotoğraf baskisi alabilecegimiz kaliteli çok sorun cikarmayacak ve aynı zamanda ekonomik olan makine tavsiyesi edebilirmisiniz? Kendim Epson l382 modelini kullanıyorum baskı kalitesi fotoğraf kağıdına fotoğraflarda normal ama ben biraz daha iyisi olsun istiyorum.

• Arkadaşlar haftada 1500 sayfa çıktı alabileceğim dublex baskı özelliği olan bir yazıcı arıyorum. Açıkçası gönlüm brother 910 modelinden yanaydı. Bu foruma bakana kadar kararlıydım. Adminin çıktı sayılarını görünce buraya da bir bakayım dedim. Yorumlar da etkiledi doğrusu...

Renkli çıktıdan kastım fotoğraf değildir. Öğretmenim öğrencilerime test, deneme sınavı çekip dağıtacağım. aylık 6000 sayfa iş yükü olacak. Dublex baskı özellikle istiyorum.

Önerileriniz benim için önemli...
  • furkana4646 F kullanıcısına yanıt
    L 7180

• reyha kullanıcısına yanıt
    Epson WF-C5790 modelini tereddütsüz tavsiye ederim. Forumda bu yazıcılarla ilgili konum var, orada yeterli bilgi bulabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/epson-workforce-pro-serisi-yazicilar-1000-sayfa-renkli-cikti-icin-murekkep-maliyeti-sadece-3-tl--140391906

Bu yazıcıyı ben de kullanıyorum. Genellikle iki sayfayı kağıdın bir yüzüne yazdırıyorum ve dakikada 14-15 sayfa renkli çıktı alıyorum. Sayfa doluluğuna göre çıktı sayısı artabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 10 Aralık 2019; 13:13:6 >
  • İmpulse fotokopi kağıdı saat 15:00 a kadar 64.90 TL, 75 TL de bonus kazanma fırsatı.
    https://www.hepsiburada.com/impulse-a4-fotokopi-kagidi-80-gr-5-li-kutu-2500-adet-p-HBV00000HRQKS
    Bu kadar çok baskıda çift taraflı basması yetmez, bu işi hızlı yapması gerekir. dolan kartuşlarla uğraşırım diyorsanız Epson WF-C5790 tam size göre.

Bu yazıcının eski modeli olan WF-5620 kullanıyordum, şimdi L6160 kullanıyorum. Hız ve işlevsellik açısından WF serisi çok önde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar. Çift taraflı baskı ve çift taraflı tarama özelliği olan yazıcı tavsiyesi olan var mı?
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    @murat3807
    epson wf-c5790 cihazı aldık diyelim. mürekkep orijinal mi kullanıyoruz. Yoksa önerdiğiniz muadil mürekkepler mi var.

Arıca bir tereddüdümü dile getireyim. yıllar önce epson 4525 yazıcı almıştım. kartuşluydu o bursa merkezli mürekkepler kullandım garanti süresince 2 defa kafa değişti ardından makinem öldü. toplamda 9 bin civarı çıktı alabilmiştim. Mürekkep üreticileri de kendini yeniliyor mu acaba
    Bu yazıcının orijinal mürekkepleri pigment mürekkep. Piyasada marka olarak az sayıda pigment mürekkep var ve bunların kalitesinden emin değilim. Yine bu yazıcılarda PrecisionCore™ Baskı Kafası var ve bu kafa daha hassas. Burada dikkat edilmesi gereken nokta farklı türdeki mürekkeplerin karıştırılmaması. Kafaya zarar veren de bu zaten.

Ben şu ana kadar 6 farklı Epson yazıcıda, Photoink Claria mürekkeplerle 500000 civarında çıktı aldım ve kafayla ilgili bir sorun yaşamadım. Bu yüzden WF-C5790'ı kurarken de bu mürekkepleri kullandım, yazıcıyla gelen mürekkepleri kullanmadım. Şu ana kadar WF-C5790 ile 12500 çıktı aldım soru yok. Bunlar benim tecrübelerim ama burada kimseye garanti veremem, sonuçta firmanın yetkilisi değilim, satışını da yapmıyorum, teknik olarak da uzmanı değilim, sadece kullanıcıyım.

Eğer orijinal Epson pigment mürekkep kullanmak isterseniz şu videonun sahibiyle iletişime geçin, videonun sonunda whatsapp numarası var.
    https://www.youtube.com/watch?v=fxGpmmZU0Yw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 11 Aralık 2019; 13:58:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Bu kadar çok baskıda çift taraflı basması yetmez, bu işi hızlı yapması gerekir. dolan kartuşlarla uğraşırım diyorsanız Epson WF-C5790 tam size göre.

Bu yazıcının eski modeli olan WF-5620 kullanıyordum, şimdi L6160 kullanıyorum. Hız ve işlevsellik açısından WF serisi çok önde.
    Dolan kartuş ama eski kartuşlar gibi değil, tanktan bir farkı yok, herbiri 320 mililitre kapasiteye sahip. Tahminime göre bir kere doldurunca 75000-100000 sayfa yazdırılabilir.

Bu sistemin tanklı versiyonunu da Türkiye'de 1250 TL'den satmaya başladılar. (Yan sanayi)

Hem görsellik hem de stabil çalışma açısından ben kartuşlı sistemi tercih ettim. Aliexpress'ten alınca maliyet yarıdan da aşağıya düştü. Yazılım+kartuşlar şuan yaklaşık 100 dolar (vergi dahil).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 11 Aralık 2019; 13:52:16 >
  • biyolojiogretmeni B kullanıcısına yanıt
    Çift taraflı tarama özelliği bildiğim kadarıyla L serisinde yok. Buradaki mesajlarda bahsettiğimiz WF-C5790 modelinde var. Bu yazıcı hakkında ayrıntılı bilgi için şu konuya bakabilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/epson-workforce-pro-serisi-yazicilar-1000-sayfa-renkli-cikti-icin-murekkep-maliyeti-sadece-3-tl--140391906
  • vatan bilgisayar da Epson L3160 indirime girmiş 949 TL 13-15 aralık tarihleri arası https://www.vatanbilgisayar.com/epson-l3160-ecotank-fotokopi-tarayici-wifi-murekkep-tankli-yazici-c11ch42403.html

şansıma bonus karta taksit yokmuş, umarım medya merket veya teknosa da indirim yapar bu iki firmada bonus kart taksit uygulaması var.
  • Hocam 3151 mi 3160 mı hangisi daha iyidir bende faydalanmak istiyorum bu kampanyadan

• Mstf.hmsr M kullanıcısına yanıt
    Lütfen cevap verirseniz sevinirim 3151 ile 3160 arasında ne gibi bir fark vardır lcd ekran dışında. Hangisi daha kullanışlı ve iyidir ? 3160 indirime girmiş 959 tl . Almalımıyım yoksa 3151 mi almalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mstf.hmsr -- 13 Aralık 2019; 23:12:13 >
    L3160 modelinde airprint desteği de var.
  • kağıtları nereden temin ediyorsunuz?
    double a veya navigator kağıt almam gerekiyor ama ankarada satan biryer bulamadım. İnternetten sipariş verdim bu sefer de kağıtlar hasar görmüş kargodan teslim almadan iade ettim. tavsite ettiğiniz site var mı ?
    Ben 2 hafta önce indirimdeyken tercihimi 3160’ tan yana yapmıştım. 3160 modeli 100 tl daha pahalıydı bu arada. Aradaki fark küçük bir ekran ve AirPrint özelliği. Ben bu AirPrint özelliğini çok kullanışlı bulmadım şahsen. Fotoğraf yazdırdım bu özellikle ama çok beğenmedim. Belki ben beceremedim bilemiyorum. Aynı fotoğrafı bilgisayar üzerinden yazdırdığımda ise gayet güzel bir çıktı vardı. Küçük ekran özelliği ise hoşuma gitti. Benim gibi acemilere yardımı oluyor. Bu arada gördüğüm kadarıyla ikisinin fiyatı da 959 tl şu anda. Bu durumda zaten düşünecek bir şey yok, mutlaka 3160 tercih edilmeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.