Şimdi Ara

Epson L800 yazıcı hk. görüşler.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
9
Favori
53.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen l800 de yorulma kesinlikle olmuyor.
    parasını sonuna kadar hakeden bir yazıcı
  • Peki ev kullanıcısı için idael midir bu yazıcı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericbey

Peki ev kullanıcısı için idael midir bu yazıcı ?

Bence her kesimden kullanıcı için ideal bir yazıcıdır. Ama gerek fiyatı, gerek tarayıcısının olmaması bence ev kullanıcısının kullanım alanını kısıtlamaktadır. Ama yok ben evimde de profesyonel fotoğraf baskısı istiyorum, tarayıcı da benim için önemli değil diyor iseniz alabilirsiniz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciga75

quote:

Peki ev kullanıcısı için idael midir bu yazıcı ?

Bence her kesimden kullanıcı için ideal bir yazıcıdır. Ama gerek fiyatı, gerek tarayıcısının olmaması bence ev kullanıcısının kullanım alanını kısıtlamaktadır. Ama yok ben evimde de profesyonel fotoğraf baskısı istiyorum, tarayıcı da benim için önemli değil diyor iseniz alabilirsiniz....

Tarayıcı fotokopi olsun foto baskısı prof düzeyde değilde normal düzeyde olsun dersenizde L355 modelini öneririm.
  • L355 in fiyatı ne kadar acaba ?
  • quote:

L355 in fiyatı ne kadar acaba ?

vatanın %25 indiriminde 630-650 arası birşeye gelmesi gerekiyor.
  • ALLAH razı olsun çok yardımcı oldunuz ama herhalde L800 alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

quote:

Orijinalden alıntı: fotomehmet1

L800 baskıları çok harikadır arkadaşlar..met eden arkadaşlarımız gerçektende doğru diyorlar...

kesinlikle l800 bu konuda en iyilerden.

aynen
  • Epson L800 ü yaklaşık 3 hafta önce vatan bilgisayardan kampanyalı 575 liraya aldım. Fotoğraf baskılarından çok memnunum. Alışılmış 6 kartuşlu epson kalitesinde baskı vermekte, bu konuda L800 mürekkeplerinin orjinal claria(T801-806 serisi) kartuşlar içindekilerden bir farkı yok. Renk uyumluluğu, canlılığı çok iyi, solma dirençlerini ise daha deneme aşamasındayım fakat direk güneş ışığı, aşırı nemli ortam vb. sıradışı şartlara maruz bırakmadığınız sürece kesinlikle problem çıkartacağını düşünmüyorum(Kaliteli kağıt kullanıldığı takdirde tabiiki). Zaten forumda da bazı arkadaşlar bunun denemelerini yapmış ve olumlu görüş bildirmişlerdi.

Yazıcılarını çoğunlukla fotoğraf baskısında kullanacak, arada bir döküman baskısı alacak, tarayıcı ile işi kırk yılda bir olacak ev kullanıcıları için kesinlikle tavsiye ederim. Ticaret için kullananlar zaten tercih ediyorlar bu yazıcıyı. İsterseniz orjinal mürekkepleri bitince güvendiğiniz muadil mürekkebi koyup öyle de kullanabilirsiniz hazır fabrika çıkışlı tanklı sistem, dolum kartuşlarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Fakat orjinal mürekkeple bile oldukça ekonomik baskılar veriyor, kaliteli kağıtla baskı maliyeti(10x15) 25-30 kuruş civarı. Dışarıda bastırsam bu kalitedeki baskı için 40 kuruş vermem gerekiyor, daha ucuz basanların kalitesi beni tatmin etmiyor. Tabii yazıcının fiyatı emsallerine göre çok pahalı, o yüzden arada bir fotoğraf basan daha çok döküman baskısı alanlar, dolum kartuşlarıyla kullanabilecekleri diğer modelleri tercih etsinler hem tarayıcı, fotokopi, wifi gibi diğer fonksiyonları da olmuş olur.

• L800 lerin fiyatları çok artmış, ihtiyacı olan ve uygun bulan kaçırmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekoset

L800 lerin fiyatları çok artmış, ihtiyacı olan ve uygun bulan kaçırmasın.

Ben bir değişiklik göremedim, vatanbilgisayar fiyatı aynı %25 indirimde 575 e geliyor, değişik internet sitelerinde 500 e kadar inen fiyatlar mevcut. Acaba stoklar bitince yeni gelecek partilerde mi böyle bir durum olacak bilginiz var mı?
  • Tedarikçilerde görülen 2 farklı fiyat var. 318 €+kdv ve 286 €+kdv.Bir hafta önce 189€+kdv idi.
  • Şu anda internette ucuz fiyatta görülen çok firmada buna Vatan Bilgisayar'da dahil, stok yoktur büyük ihtimalle. Eski fiyatları görünüyordur. Distribütörlerde bile bu fiyatlar yok bu yazıcı şu anda. Yine de 575 TL civarı bulunan yer varsa alın hemen. Zira bu fiyatları artık bulmak çok zor olacak...
  • Vatan bilgisayarda birçok mağazada stokta görünüyor(güncel ise tabii), haftasonu indiriminde almak isteyenler değerlendirsin bence de zira yeni stoklar baya pahalı olacak o zaman. Yalnız bu fiyatların üstündeki rakamlar da bu yazıcı için çok fazla, çok fonksiyonlu olsa gene bir nebze. Satışlarının çok düşeceğini tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amlodis

Vatan bilgisayarda birçok mağazada stokta görünüyor(güncel ise tabii), haftasonu indiriminde almak isteyenler değerlendirsin bence de zira yeni stoklar baya pahalı olacak o zaman. Yalnız bu fiyatların üstündeki rakamlar da bu yazıcı için çok fazla, çok fonksiyonlu olsa gene bir nebze. Satışlarının çok düşeceğini tahmin ediyorum.

İnternt mağazasında birkaç gündür stok yok gösteriyor, resimdeki gibi...
     Epson L800 yazıcı hk. görüşler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolankartus.com.tr -- 14 Mayıs 2013; 14:21:17 >

• Fotoğrafçıların rağbet ettiği bir model, malum yazın onların sezonu açılır.Yaz aylarında düşmesi gereken fiyat bunda çoşmuş.Demekki yazıcının piyasada kabul edildiğine karar vermişler.Vermişler çoşkuyu.Mürekkebine de zam yakındır.O zamanda muadil -uyumlu mürekkepler coşar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciga75

quote:

Orijinalden alıntı: amlodis

Vatan bilgisayarda birçok mağazada stokta görünüyor(güncel ise tabii), haftasonu indiriminde almak isteyenler değerlendirsin bence de zira yeni stoklar baya pahalı olacak o zaman. Yalnız bu fiyatların üstündeki rakamlar da bu yazıcı için çok fazla, çok fonksiyonlu olsa gene bir nebze. Satışlarının çok düşeceğini tahmin ediyorum.

İnternt mağazasında birkaç gündür stok yok gösteriyor, resimdeki gibi...
     Epson L800 yazıcı hk. görüşler..

Dostum internet mağazasının stoğunda yok haklısın ama benim bahsettiğim fiziksel mağazaları ki resmini verdiğin sayfanın alt tarafında stokta bulunan mağazalar diye bir bölüm var, orada yazıyor hangi mağazalarında olduğu. Tabi bunlar ne kadar güncel bilmiyorum ama genellikle doğru çıkıyor keza ben de alırken buraya bakıp ona göre gitmiştim mağazaya ve vardı. Almayı düşünenler telefonla sorup ona göre giderlerse daha garanti olur özellikle büyük şehirlerde bu önemli boşuna yol katetmemiş olurlar.

• Dediğinizi anladım ama indirimleri de sadece internet mağazasına özel yapıyorlar diye biliyorum ben. Yani fiziksel mağazaya gittiğiniz zaman kredi kartı ile alsanız bile indirim geçerli olmuyor. En azından bana bir kaç defasında öyle söylemişlerdi. Fakat birde Vatan Bilgisayar'ın esnaf mantığı ilkesi de var. Bir keresinde pazarlık ile indirim aldığımı bile biliyorum. Yine de almak isteyenler fiziksel mağazalarda şanslarını denesinler. Belli olmaz...
  • epson canon resetleme yazılımalrın dan dolayı kimsenin yazıcı sı çöp olmaz veya herhan gibi zarar gelmez program sadece yazıcı içindeki epprom bilgilerini sıfırlıyor her hangibi yazlım yüklemesi yapmıyor bu yazıcının cöp olması olayı sadece lazer yazıcılarda var onu da çözdük artık o şekilde yanlış yazlımdan dolayı arıza yapmış ve flas silinmiş çıhazların anakartını tamir ediyoruz
  • bu arlar farkı bi işle uğraştığım için yazlımlara fazla zaman ayıramadım en yakın sürede yeni cıkan cihazların yazlımı yüklemesini yaparız yanlız bazı model yazıcıların 2 yazılımı var biliyorsunuz epson atık kutulu yazıcıları var bu yazıcılar hem box hatası hemde ink pad hatası veriyor box resetlme cihazı ile retleniyor inpad ise program la birde bu programlr daha avntajlı cihaza kafa temizlemesi yani inkcarge yaptırarak baskı kaflarını özel slisyonal acıla biliyor wic bunu yapmaz baskı kafanız tıkalı wic 10 dolar verdini 15 kere temizleme yaptınız hadi bi 10 usd daha verin

l800 p50 ile hemen hemen aynı teknoloji p50 yazıcı ben l800 yaparak kartuş suz bi şekilde çalış tıra bili yorum sx125 l200 sx130 l300 yapa biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartusbankasi -- 14 Mayıs 2013; 16:19:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.