Şimdi Ara

Epson L3151 Açık Renklerin Pembemsi Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epson L3151 modelli yazıcıyı 6 aydır kullanmaktayım. İlk aldığımdan bu yana 1600 sayfaya yakın renkli ve renksiz çıktı aldım. Son 3 gündür renkli çiktilarda açık renkler pembemsi olmaya başladı. Püskürtme denetimi yaptım sadece mavi renk çıkmıyor. Kafa temizlemesini 2 defa yaptım ama sonuç değişmedi. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lgmsn012 -- 30 Kasım 2020; 23:37:18 >

• Mürekkep denetimi desenine göre yazıcınız hava yapmış.

Tanktaki tıpalar açıkken ve kapalı iken ayrı ayrı kafa temizleme işlemi yaptırıp her defasında deseni kontrol edin. Birkaç denemede düzelmiyorsa 10-12 saat ara verip deseni kontrol edin. Düzelmediyse yeniden birkaç deneme yapın.

Eliniz yatkınsa videoda gösterildiği gibi hava almayı da deneyebilirsiniz.

Epson L3050 Damper Havası Alma Manuels bölüm 586 4K UHD - YouTube

• teşekkürler gündüz dediklerinizi yapacağım yine olmadı yetkili servise götürürüm. videoda izledim elim yatkın ama hassas cihazlar yanlış bir yere dokunuruz sıkıntı olmasın garantisi varken servise götürmek daha mantıklı geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lgmsn012

teşekkürler gündüz dediklerinizi yapacağım yine olmadı yetkili servise götürürüm. videoda izledim elim yatkın ama hassas cihazlar yanlış bir yere dokunuruz sıkıntı olmasın garantisi varken servise götürmek daha mantıklı geliyor.

Merhaba, aynı sorun bende de var. Bende sadece siyah ve pembe yazıyor. Mavi ve sarı yok. Püskürtme denetiminde hiç görünmüyordu. 3 kez, 10'ar dk arayla kafa temizleme yaptım fakat çok çok az mavi noktalar bıraktı belirli belirsiz.

Güçlü temizleme yapsam mi bilemedim.

Siz sorunu cozebildiniz mi? Ne yaptınız?

Videodaki işlemi de yapabileceğine inanıyorum ama garanti mevcut, garanti dışı bırakmayalım durup dururken. zaten 6 ay oldu alalı. Mürekkepler de siyah yarıdan fazla, diğer renkler de %75 den fazla. Yeni dolum yapmadığım için yine de hava yapmış olabilir mi acaba?

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msunlu -- 25 Aralık 2020; 20:51:50 >

• msunlu kullanıcısına yanıt
    murat3807 M kullanıcısına yanıt

@murat3807 hocam güçlü temizleme yapayım mı, mürekkepler en az siyah, o da %50'den fazla, toplam çıktı 500 siyah, 300 renkli.

Hava alma işlemi yapsam garanti dışı kalır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

Merhaba, aynı sorun bende de var. Bende sadece siyah ve pembe yazıyor. Mavi ve sarı yok. Püskürtme denetiminde hiç görünmüyordu. 3 kez, 10'ar dk arayla kafa temizleme yaptım fakat çok çok az mavi noktalar bıraktı belirli belirsiz.

Güçlü temizleme yapsam mi bilemedim.

Siz sorunu cozebildiniz mi? Ne yaptınız?

Videodaki işlemi de yapabileceğine inanıyorum ama garanti mevcut, garanti dışı bırakmayalım durup dururken. zaten 6 ay oldu alalı. Mürekkepler de siyah yarıdan fazla, diğer renkler de %75 den fazla. Yeni dolum yapmadığım için yine de hava yapmış olabilir mi acaba?

İyi günler.

Alıntıları Göster

Cevabı yine ben vereyim, aynı sorunu yaşayan olursa;

Servisle görüştüm, kaç kez kafa temizliği yaptığımı sordu. (Kafa temizliği 3 kez yapın, kafa temizliğinden 12 saat sonra püskürtme denetim çıktısı alın, duzelmediyse tekrar).

Güçlü temizleme yapmam gerektiğini, muhtemelen düzeleceğini, düzelmezse servise goturmemi söyledi.

Güçlü temizlik yaklaşık 10 dk sürdü. Mürekkepler 1/3'ten fazla olmalı deniyor fakat bende sadece siyah mürekkepten yaklaşık 1/4, 1/5 oranında düşme oldu, onun dışında üç renkten ufak miktar azalma oldu olmadı gibi.

Sonrasında sorun çözüldü, beklemeye gerek yok, anında çıktı alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msunlu -- 4 Ocak 2021; 13:17:11 >

• msunlu kullanıcısına yanıt

Bu cevap günü geldiğinde lazım olabilir. Teşekkürler.

• extra34 E kullanıcısına yanıt

Güçlü temizleme önermedim çünkü güçlü temizleme nedeniyle bakım kutusundaki pedler çok kısa bir süre sonra dolar. Bu sefer bakım kutusunu resetlemek ve pedleri değiştirmek gerekir. Bu sorunu seyrek de olsa yine yaşayaksınız ve her seferinde bu şekilde bir çözüm hem zahmetli hem maliyetli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 4 Ocak 2021; 22:14:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.