Şimdi Ara

EPSON L 800 mürekkep olduğu halde yazmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
6.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • L 800 yazıcım var tanklı bir yazıcı 6 renkli siyah renk dolu olduğu halde almış olduğum çıktılarda siyah renk çıkmıyor.ayarlarına baktım ama pek bişide bulamadım bilgisi olan varsa cok memnun olurum

• Yapay Zekanın Yanıtı

EPSON L 800 Yazıcınız Mürekkep Olmasına Rağmen Yazmıyorsa

Epson L 800 yazıcınızda mürekkep olduğu halde yazmıyorsa, bu sorunu gidermek için uygulayabileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır:

• Yazıcınızın güç aldığından emin olun: Yazıcının fişe takılı olduğundan ve açık olduğundan emin olun.
    • Mürekkep kartuşlarını kontrol edin: Mürekkep kartuşlarının doğru şekilde takıldığından ve mürekkebin bitmediğinden emin olun.
    • Yazıcı kafasını temizleyin: Tıkalı bir yazıcı kafası, yazdırma sorunlarına neden olabilir. Yazıcı kafasını temizlemek için yazıcınızın kullanım kılavuzundaki talimatları izleyin.
    • Yazıcının sürücülerini güncelleyin: Yazıcı sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Güncel olmayan sürücüler, yazıcıyla bilgisayarınız arasında iletişim sorunlarına neden olabilir.
    • Yazdırma işini iptal edin ve yeniden gönderin: Bazen yazdırma işi iptal edilip yeniden gönderildiğinde sorun çözülebilir.
    • Yazıcıyı sıfırlayın: Yazıcıyı sıfırlamak, geçici hataları gidermeye yardımcı olabilir. Yazıcınızı sıfırlamak için kullanım kılavuzundaki talimatları izleyin.

Bu adımları uyguladıktan sonra yazıcınız hala yazdırmıyorsa, farklı bir mürekkep kartuşu setiyle denemeyi deneyin.

EPSON Yazıcıyla İlgili Yaygın Yazdırma Sorunları ve Çözümleri:

• EPSON yazıcı siyah yazmıyor: Siyah mürekkep kartuşunun takılı olduğundan ve mürekkebin bitmediğinden emin olun. Yazıcı kafasını temizlemeyi deneyin.
    • EPSON yazıcı mürekkep olduğu halde yazmıyor: Yukarıda listelenen adımları izleyin. Farklı bir mürekkep kartuşu setiyle denemeyi deneyin.
    • EPSON L3151 yazıcı mürekkep doldurdum ama yazmıyor: Mürekkep kartuşlarının doğru şekilde takıldığından emin olun. Yazıcı kafasını temizleyin. Yazıcının sürücülerini güncelleyin.
    • EPSON yazıcı siyah renk yazmıyor: Siyah mürekkep kartuşunun takılı olduğundan ve mürekkebin bitmediğinden emin olun. Yazıcı kafasını temizleyin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • tanktaki vananın açık olduğuna emin olun ve bakım kısmından bir kaç kere yoğun kafa temizleme yapın sonrasında kağıt tepsisinde düz kağıt varken püskürtme denetimi yapın kağıda çıkan desenlerde siyah renkli desenlerin durumunu kontrol edin.
  • kafa temizleme ile sorun halledildi tesekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.