Şimdi Ara

Enpara Kredi Kartı [ANA KONU] (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Emiridad sipahsalar Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
15.453
Cevap
516
Favori
1.839.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eger bankada acik vs yoksa bu arayan bazi dolandiricilar kayitli ev adrssleri i kart numaralarini vs nasil bilebiliyor ? Adamlar kart no ev kapi noya kadar sayiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SYLAS S kullanıcısına yanıt
    Sadece bir yöntemi yazacağım, ama başka bir kaç yöntem daha var:

Bir e-ticaret sitesinden kredi kartınla alış veriş yaptın, o site senin kart numaranın tamamını saklayamaz ama ilk 6 hanesine (BIN numarası) sana taksit seçenekleri çıkarması gerektiği için bu bilgiyi bir şekilde tutar ya da loglar. BIN numarası o kartın hangi bankanın hangi kartı olduğunu tanımlar. Atıyorum 123456 ile başlayan kartlar Garanti’nin Bonus kartı, 789012 ile başlayanlar Akbank’ın Axess’i gibi. Yani bir e-ticaret sitesi müşterilerinin hangi bankanın hangi kartını kullandığını bilir. E bu siteler müşterilerinin ad, soyad, adres, telefon bilgilerini de bilmiyorlar mı? Asıl bombayı söylüyorum sen kartının son kullanma tarihini giriyorsun alış veriş yaparken, o tarihten 5 yıl geriye gider (genelde 5 yıl uzatılır kart vadesi) kartını ne zaman yenilediğini de biliyorlar. (Tüm e-ticaret sitelerini genellemiyorum, yanlış anlaşılmasın lütfen, hepsi böyle yapıyor demek değil bu)

Bu e-ticaret sitesi bu bilgileri kaptırdığı anda bankaların call center numaralarına benzer numaralardan dolandırıcılar başlıyorlar seni aramaya. Hiçbirinin elinde tam kart numarası yok, hiçbirinin elinde şifre yok, hiçbirinin elinde cvv yok. Sadece hangi kartı kullandığınızı ve adresinizi biliyorlar. Hangi bankayı kullanıyorsanız o bankaların güncel kampanyalarından da bahsederek güven kazanıyorlar ve oltaları neyse başlıyorlar onu anlatmaya. Olta bazen size puan vereceğiz oluyor bazen kartınıza bir terör örgütü para yollamış onu iptal edeceğiz oluyor. Sonra başlıyorlar sizden bilgi almaya, sizi bir IVR’a yönlendirip kart bilgilerinizi tuşlatıyorlar, bilgileri kucaklarına bırakıyorsunuz. Telefonunuza 3D şifresi geliyor bankadan, oltalarına uygun bir yalanla onu da söyletiyorlar ve bitti, geçmiş olsun.

• Parasetamol1903 P kullanıcısına yanıt
    Teskkurler bilgiler icin. Enparada uzun zaman oldu ama artık sanal kartı getirir umarım. Ben artık onlıne harcamaları sırf bu sebebten oturu ıs bankası kredı kartından sanal kart ile yapıyorum dedigini ginbi kart bilgileri ellerine gecmesin diye. Mesela benım bir kartımı trendyol kaydetmis ve kart bilgileri calındı benimkide gitmiş olabilir mesela hemen kartın yenisini istedim tabii.
  • SYLAS S kullanıcısına yanıt
    Sanal kart Nisan ayında gelecek, bir terslik yok. Koronavirus olayı çıkmasaydı şu anda kullanıyorduk, çalışmalar bitti.

• Parasetamol1903 P kullanıcısına yanıt
    Enpaarayı cok elestirsem de sevdigim bir platform gelistirilmesini vs isterim tabii ilk banka hesabım benim.
  • Enpara kredi kartinda taksitli nakit avans var mi?

• fth F kullanıcısına yanıt
    Yok

• dün incehesaptan 3 parça ürün aldım tek çekim olarak. provizyondan çıkınca taksit yaptırmak istiyorum. en fazla kaç taksit yaptırma şansım var?

• Lucifer kullanıcısına yanıt
    en fazla 6 taksit yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaokeer

en fazla 6 taksit yapabilirsiniz.
    6 çok az. iptal edeyim o halde

• quote:

Orijinalden alıntı: DarthWorm

10 yıllık enpara geçmişimi sonlandırdım....Kredi kartı liminiti arttırmadıkları için kapattım...verdikleri limit 600 liraydı
    600 lira mi? Ben komple gelirsiz ogrenci olarak basvurdum bana bile 750tl olarak geldi. Ôdemelerinizi duzenli yapmiyor musunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

600 lira mi? Ben komple gelirsiz ogrenci olarak basvurdum bana bile 750tl olarak geldi. Ôdemelerinizi duzenli yapmiyor musunuz ?

Alıntıları Göster
    bence 6000 yazmak istedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Alıntıları Göster
    kart limitleri artık devlet denetiminde bankaya limit için başvurduğunda da sana tahsis edilen genel limit ve diğer bankalardaki kullanımda olan kredi kartı limitini tüm bankalar görebiliyor

Bankalar buradaki limitlerin üstüne istese de çıkamıyor mesela ben bir ara tüm limitimi doldurmuşum buda diğer bankalara verdiğim otomatik limit arttırım izninden kaynaklanmış. Neyse yeni kart başvurusu yaptım kartım onaylandı kart geldi kuryeyle ama limiti 0 son kuruşuna kadar doluymuş limit :D Sonra diğer limitlerimi düşürünce bu bankada limit açma şansım oldu.

Yani işin özeti özel durumları bilmiyorum ama bankalar genelde verebildikleri kadar kredi kartı limiti vermeye çalışıyor bunun için enpara yada başka bir bankayı suçlamak yersiz olur

• Arkadaşlar kart aidatı kampanyasi için Fastpay ile 10 adet 10 tl geçsem olur mu?
    Sistem bunu algılıyor mu?

• Sayılır fastpay posundan ödeme alıyor zaten

• Amazon’dan malum alışverişim olacak büyük ihtimalle. 6700 civarı bir ödeme olacak. Buna 6 taksit yapacak mi?

• judger90 kullanıcısına yanıt
    Bankalar genel limiti teorikte geçemiyor, pratikte öyle bir geçiyorlar ki şaşarsınız.

• Peerless kullanıcısına yanıt
    Kampanya koşullarını okusanız yapmayacağını anlarsınız zaten :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mt28 M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam kart kullanmaya bile güvenmeyen gidip şubeden parasını çekenler var.Hatta 2 bin ₺ diyeceğine 2 milyar diyorlar :D enparanın 65 + üstü kaç müşterisi var acaba...
  • Bir tek yaşlılar mı evde duruyor diğer yaş gurubundan insanlar da çalışmadığı zamanlar evinde duruyor.? Kampanya yaşlılarla sınırlanmış. Papara bile geçti bu enpara oluşumunu kendilerine çeki düzen vermeleri lazım.
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.