Şimdi Ara

enpara kredi hakkında bir soru

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kredinin sözleşme koşullarında şöyle bir madde var;

- Birbirini izleyen en az iki taksitin ödenmemesi durumunda kredi borcunuzun tamamı "hemen ödenmesi gereken borç" haline gelir ve Enpara.com bunu size bildirerek kredi borcunuzun tamamını 30 gün içinde, faiz ve vergileriyle birlikte ödemenizi talep eder. Kredi borcunuzun belirtilen sürede ödenmemesi durumunda ise kanuni takip süreci başlatılır ve QNB Finansbank'a olan tüm kredi anapara, faiz, vergi ve diğer borçlarınız yasal süreçlerin tanıdığı haklar çerçevesinde tahsil edilir.

şimdi geçen ay kredimi 4-5 5gün geç ödedim. bu ayda aynısı olacak.

bu durumda borcun tamamı sıkıntıya mı giriyor acaba?

bilgisi olan var mıdır?

• En az iki taksit diyor hocam. Siz ödemişsiniz geç olsa da. Sorun olmaz. 2 ay boyunca ödemeyince tamamını talep ediyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slhttnshn61 kullanıcısına yanıt
    maaş günü nedeniyle sıkıntı yaşıyorum. umarım sorun olmaz.

yarın sabah bir telefonla bilgi almak en mantıklısı olacak sanırım. içime sıkıntı düştü şu maddeyi görünce
  • Sorun olmaz hocam. Ama isterseniz 1 kereliğime mahsus olarak ödeme tarihini değişebilirsiniz. Örneğin her ayın 7 sindeyse, 15 ine çekebilirsiniz ve her ay 15 inde ödersiniz.

• slhttnshn61 kullanıcısına yanıt
    onu daha önce sormuştum telefonda 2 ay ödemeyi peşin alıp ondan sonra çeviriyorlar. pek işime gelmemişti.
  • Ben yaptırdım hiç öyle birşey demediler. 10 gün ertelettim. Yeni ödeme planı gönderdiler 5-6 tl fazla dan faiz ödemiştim o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: slhttnshn61

Ben yaptırdım hiç öyle birşey demediler. 10 gün ertelettim. Yeni ödeme planı gönderdiler 5-6 tl fazla dan faiz ödemiştim o kadar.

Gecikmedekintaksidi ve bir sonraki gelen taksit ödendiginde yapabiliriz dediler bana.

Bu arada sordun telefonla geç ödeme için değil dediginiz gibi arka arkaya ödenmeyen 2 taksit için geçerliymiş o bilgi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geç ödemede sorun yok. geçen ayı ödemediniz, bu ayı da ödemeyecek olursanız o zaman o madde devreye giriyor
  • Ekparada bu geçerli olmuyor da kredide sıkıntılı iş 3 ay üst üste ödemezsen avukata düşüyor
  • ekpara ayrı. avans hesabı olduğundan öyle bir durum söz konusu olmaz ama kredi de 2 ay ödemezsen kalan borcunu da istiyorlar ve kredini yakıyorlar yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.