Şimdi Ara

Enjektör arızası nasıl anlaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
3
Favori
156.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Neşeniz bol olsun.

Dizel motorlarla ilgili olarak iki sorum var, tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa, müteşekkir oluruz.

1) Enjektör arızası nasıl anlaşılır?
    2) Enjektör değiştirirken;
    - Tüm enjektörleri yenisi ile değiştirebilirsin,
    - Enjektörleri komple değilde, sadece çalışan (iç) kısmını değiştirebilirsin,
    - Bozuk enjektörü değiştirebilirsin,
    şeklinde özel servisteki arkadaşlar tarafından bilgilendirildim. Acaba bu bilgi doğru mu?

• Benimde Astra 1.3 cdti aracımda ara ara dikiş makinesinin sesi gibi, Metal şırıltısı gibi bir ses geliyor. Enejtörlerden olabileceğini söylediler ama zaman yetersizliğinden sorunun çözümünü bulamadık. Konuyu takip ediyorum.
  • 1.6 Hdi aracımda aynı dikiş makinesi sesi ara ara geliyor. ayrıca sabah soğuk havada çalıştırmada 30sn kadar sarsıntılı
    çalışıyor sonra geçiyor. sanırım enjektörle ilgili bir sorun.
    - ultrasonla temizleniyor diye duymuştum. temizletme ya da değiştirme işlemine neye göre karar veriliyor.
    - arıza ışığı yakmıyor. cihaza bağlanıldığında anlaşılır mı?
    - en doğru tespiti kim yapabilir. bosch dizel servis mesela?
    bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa seviniriz...
  • Hyundai Getzimde kullanımda farklılık hissetmesemde yakıt tüketimim artmıştı. Araç 75.000 kmdeyken servise bakım için gittiğimde enjektörler tıkanmış dediler. Allahtan garanti devam ediyordu garanti kapsamında değiştirmişlerdi.
  • enjektör arızasının en belirgin özelliği teklemedir.siyah duman.bunu takip eder.arızaları bir hayli fazladır anlaşılması uzmanlık gerektirir.tıkanma-yanma-damlama(işeme diye bilinir)bağlantı yerlerinden kaçırma bile arıza grubuna girer.
    "- Tüm enjektörleri yenisi ile değiştirebilirsin,
    şeklinde özel servisteki arkadaşlar tarafından bilgilendirildim. Acaba bu bilgi doğru mu?"
    bu bilgilerde doğrudur
    biliyorsunuz bir "kütük enjektör"var eski nesil.birde yeni cr.sistem enjektörü.yeni nesil hakkında bildiklerim herkesin bildiğinden fazla deyildir.
    amma enjektör yöntem ve çalışma şekilleri üç aşağı beş yukarı aynıdır....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

enjektör arızasının en belirgin özelliği teklemedir.siyah duman.bunu takip eder.arızaları bir hayli fazladır anlaşılması uzmanlık gerektirir.tıkanma-yanma-damlama(işeme diye bilinir)bağlantı yerlerinden kaçırma bile arıza grubuna girer.
    "- Tüm enjektörleri yenisi ile değiştirebilirsin,
    şeklinde özel servisteki arkadaşlar tarafından bilgilendirildim. Acaba bu bilgi doğru mu?"
    bu bilgilerde doğrudur
    biliyorsunuz bir "kütük enjektör"var eski nesil.birde yeni cr.sistem enjektörü.yeni nesil hakkında bildiklerim herkesin bildiğinden fazla deyildir.
    amma enjektör yöntem ve çalışma şekilleri üç aşağı beş yukarı aynıdır....

Arkadaşıma katılıyorum aracın tekleme yapması siyah duman atması ve bazende yakıt sarfiyatını etilemesi gibi sorunlar yaratır.Tek tek değiştirilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: keus35

1.6 Hdi aracımda aynı dikiş makinesi sesi ara ara geliyor. ayrıca sabah soğuk havada çalıştırmada 30sn kadar sarsıntılı
    - ultrasonla temizleniyor diye duymuştum. temizletme ya da değiştirme işlemine neye göre karar veriliyor.

bu gibi durumlarda enjektör temizleyici atın depoya güzel bir marka olan würt olabilir tyada ihal bişey biraz yüksek devir kullanın. sürekli temizleyici kullanırsanız enjektörlerinizi daha uzun kullanabilirsiniz. ben egr temizlensin diye attım hiç zararını görmedim araba 242 binde. dizel. hem egr hem enjektör hem turbo kanatçıkları temizlenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: keus35

1.6 Hdi aracımda aynı dikiş makinesi sesi ara ara geliyor. ayrıca sabah soğuk havada çalıştırmada 30sn kadar sarsıntılı

Bilgisayara baglayin buyuk ihtimal "enjektor ogrenme verisi cok yuksek" seklinde ariza verecek, 1.6 tdci ford da sikirmdayama basladi bagladim cihaza o arizayi aldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇVK -- 4 Ekim 2015; 17:39:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    Bilg bağlamak arızayı kesinlikle söylüyor mu yoksa mekanik olarakta bakılmalı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.