Şimdi Ara

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
397 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Troll kaybol

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kunt1903 kullanıcısına yanıt

• Ortam ne yandaşın dediği gibi "güllük gülistanlık maşallah" nede candaşın dediği gibi "öldük bittik beter oluruz inşallah".

çok ciddi bir sorunumuzun olduğu ortada, bu dönemde doğru şekilde müdahale edilirse toparlanırız, yoksa birkaç yıl %30 %40 enflasyonla ekonomiye el sallarız.
  • Önce yapmaları gereken şey OHAL'i kaldırmak. Eğer hala OHAL'de ısrar ederlerse
    bu enflasyon yıl sonunda %20'nin üstüne çıkacaktır.
  • Beklenen yorum geldi.

• Aliexpress'ten 1 dolar bile olsa birşeyler almıyorum. Eskiden alırdım.
    Her cumartesi pazara giderdim, artık 2 haftada 1 gidiyorum ve alırken o da olsun bu da olsun demiyorum. Kızımın istediği meyve haricinde 1 seçenek daha olsun demeyip meyve almıyorum.
    Sosyal aktivitemiz AVM, market gezmekti. Özellikle teknomarket gezmeyi severim. Onu da ayda 1'e indirdim, teknomarketlere ise hiç gitmiyorum.
    Git-gel yürüyüş şeklinde spor yaparız. Gidişte bir kahvecimiz var. Orada oturup kahve içer eve öyle dönerdik. Şimdi 2 kahveye 15-20 lira vermeyelim, o paraya 1 kutu filtre kahve alır evde içeriz diyerek kahveciye uğramıyoruz.
    Gençlik ve sporun kişi başı 10 liraya 1,5 saat havuz hizmeti var. Ayda 8 kere kızımla giderdim. Şimdi kızıma dışarıda bisiklet sürdürüyorum, ek olarak da yürüyüş yapıyoruz. Aylık 80 TL cebimizde kalıyor (Tabi cebimizde kalıyorsa!)
    Farklı şehirlerdeki anne babamıza 3 ayda 1 giderdik. Git-gel 1 depo mazot giderdi. En son 6 ay önce gitmişiz. Yakın zamanda bayramda gittik. Diğer tarafa da kurbanda gideceğiz inşallah.
    Toyota Corolla aracımın deposu 180-190 tl ye dolardı, şimdi 1 kerecik denedim 275'e doldu.
    Komşu ziyaretini giderken birşeyler götürmek gerek diyerek azalttık.
    Mesleki çevremde doğumgünü kutlaması yapardık, artık neredeyse her ay birine doğumgünü hediyesi almak zorunda kalmayalım diye onu da bitirdik.
    Tüm bu olumsuzluklara karşı maaşım aynı. Evim yok, alma ihtimalim de yok. Bekarken aldığım Corollam var (2007 model), değiştirme ihtimalim yok.

Samimi duygularla yazıyorum. Ezbere ona buna giydirmeyip yaşadığımı anlatıyorum. Bunlar devletin benim çekirdek ailemi ve bütçemi etkileme biçimi.
    Ben bu durumdayken bir tarafın oleyy biz kazandık, bir tarafın tüh biz kaybettik diye tepki vermesini samimi bulmuyorum. Siyaset de umurumda değil.
    Ülke benim için bu durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

Sende nöron yerine ne var evladım?
    Bunların beyninde nöron yok nö'rüyon var.

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek
  • Koyduk muu enflasyon da koyarız işiniz ne çalışın ödeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllık enflasyon oranı

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek

Hayırlı uğurlu olsun.
  • southparkturkey S kullanıcısına yanıt
    Vermesin

• Seçim sonuçları temsili...

Kasaları dolacak yine mağlum şahısların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazuya58

Ortam ne yandaşın dediği gibi "güllük gülistanlık maşallah" nede candaşın dediği gibi "öldük bittik beter oluruz inşallah".

çok ciddi bir sorunumuzun olduğu ortada, bu dönemde doğru şekilde müdahale edilirse toparlanırız, yoksa birkaç yıl %30 %40 enflasyonla ekonomiye el sallarız.
    Ya sıkıntı da o zaten..

Müdahale gelecek bir durum yok ? Yani birisi de hata yapıyoruz ya demiyor.Bunu diyecek birileri olsa zaten su durumda da olmazdık.Bunu gören kişiler de bu yüzden umutsuz durumdayız.

Hükümet ben doları tanımıyorum diyor.Bize ne diyor dış güçler diyor.Bizi kurla murla vuramazsınız diyor ? Arkadaş başlar böyle derse ayaklar ......

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadobjk kullanıcısına yanıt
    Evlenmeseydin bu zorlukları cekmeyecektin. Yaş ilerledikçe yaslanacaksin ve istediğin şeylerde kısıtlicaksin çoluk çocuğa para harcamaktan kendi hayatın biticek.

Evlilik sosyal hayatı bitirir yaslanirsin tüm yük sende olur sonra kalkar devlete mana bulursuniz.

• Orta direk direk göçüyor artık arkadaşlar.Bu net ve açık.Zengin daha zengin , fakir daha fakir..Olan orta kesime oluyor ! Bu 5-6 yıldır böyle .

Zengin bu işlerden nemalandığı için tabi yancılar için diyorum bunu gidip oy veriyor..

Fakir ise zaten fakir yani.Şükrediyor ekmek var diyor su var diyor ona yetiyor bu ? Yetmemesi lazım niye 1 ekmeğe muhtacım diye sorması lazım ama sormuyor.Bızım ülkenin durumu insanı bu işte.Fakir böyle olunca yine gidip oy veriyor..

Dışarıda röportaj yapıyorlar neden AKP diye..Adam diyor daha ne olsun diyor bak millet dışarıda hava alıyor ne güzel dolaşıyor diye ! Len vallaha ne desem boş..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Evlenmeseydin bu zorlukları cekmeyecektin. Yaş ilerledikçe yaslanacaksin ve istediğin şeylerde kısıtlicaksin çoluk çocuğa para harcamaktan kendi hayatın biticek.

Evlilik sosyal hayatı bitirir yaslanirsin tüm yük sende olur sonra kalkar devlete mana bulursuniz.
    Evlenin 3 çocuk yapın diyenler vardı onlar ne oldu? O kadar yazıdan da bunu alıp cevap atma zahmetine girmişsiniz, keşke girmeseydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobjk -- 4 Temmuz 2018; 11:43:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Höö ?

Sanane be ! Adam evlenmeyecek mi yani? 3 çocuk falan diyordunuz ne oldu o iş ?

Hem velev ki adam bekar yaşıyor.İstediği gibi yurtdışına oraya buraya tatile gidecek miydi ? Var mı böyle bir durum ? Dolar olmuş 5 lira !!!

Şimdi bana dersin ki niye yurtdışına çıkıyor. Çıkmasın diye

Verdiğin cevaba bak ya utanmıyorsun da arkadaş..

• merhabalar!

03.07.2018 17:47 Karakter boyutu :
    24 Haziran seçimleri sonrasında zam haberleri gelmeye başladı. Alkollü içeceklerde ÖTV yüzde 15.5 artırıldı.
    biraz önce aklıma geldi;
    ülkemde alkol fiatları gerçekten yüksek ,ama yeni duydumham maddelerini alarak 100 lük 30 tlye mal edilebiliyormuş,
    belki bileniniz vardır,
    gerçekten girişmek gerek.
  • Evlenecekseniz aglamicaksiniz o zaman. Kimse sizi zorla evlendirmiyor çoluk çocuk yapın demiyor bana masal okuma.

Cebinde paran yoksa evlilik yapmıcaksin çocuklara yazık çocuğun ihtiyacını alamadiktan sonra zavallı duruma dusuceksin. He doğru sizin gibiler her olayı devletten biliyor adam 8 çocuk yapar sonra aç kaldık evimiz yok der

• al sana enflasyon..

Ananız Babanız daha iyi bilir rahat mı batıyor anlamadım gitti arkadaş bakın
    Haziran enflasyonunun açıklanmasının ardından memur ve emeklilerin zam oranları belli oldu. En düşük memur maaşı 3 bin 133 liraya, emekli maaşı ise 2 bin 149 liraya çıktı

ve ATATÜRK Diyor ki...
    Geçmişini Bilmeyen Geleceğine Yön Veremez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorulmazy44 -- 4 Temmuz 2018; 12:10:20 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.