Şimdi Ara

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
397 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemiz 2023e emin adımlarla ilerliyor züper güç olacaz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cimbomly kullanıcısına yanıt
    1 liraya satılan şey yine 1 lira ama eski paketleri ikiye bölmüşler. Mesela eti gong. Sonra enflasyon 0
  • 15.4 olduğuna yürekten inanan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu aralar yandaş tv ve gazetelere bakın mujde emekliye zam diye başlık atıyorlar şaka gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Avmler dolu

iPhone peynir ekmek gibi satıyor

Otoparkta boş yer yok

Marketler dolu

Aynen ülke batıyor yersen
    Trol herhalde iphone peynir ekmek gibi satıyormuş sor bakalım alanların hangisi nakit alıyor. Çoğu 2 yıl taksitle alıyor.Daha kötüsü ise avrupada iphone x tek asgari maaşla alabilriisn burda mümkün mü? Ya kardeşim öyle bi halk yarattılar ki takım tutar gibi savaş kazanmış gibi seviniyorsunuz? Sizin gibiler yüzünden geleceğim mahvoldu hakkım haram olsun sizin gibilere

• tortote kullanıcısına yanıt
    Adam olsaydın da okusaydin kardeş? Kim nasıl alıyorsa alıyor ödeme gücü var mı ona bakacaksin. Asgari ücretle bu ülkede zor yaşarsınız

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    sosyal aktivetinin çok parayla alakası yok özgüven tip çene ye bakıyor ne parası olup evde yan gelip yatan kel şişko tipsiz tanırım bazı arkadaşlarım asgari ücretden hallice maaşla 2000 küsür filan dünyanın yarısını dolanmıştır fırlamalığa bakıyor...ıt mühendisi aylık geliri 15.000 + kazanan amca oğlu obezlikten özgvensilikten poposunu kaldırımıyor oturduğu yerden..gel datçaya gidelim birlikte dedim gezer tozarız ona bile yanaşmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Temmuz 2018; 2:2:42 >
  • Bugün Carrefoursa'ya alışverişe gittim. Seçim sonrası her şey zamlanmış. Sebze meyve fiyatları ise adeta uçmuş.

Mesela;

Starking Elma 14,90 TL
    Ekşi Elma 9,90 TL
    Havuç 6,90 TL
    Domates 7,50 TL
    Taze Zerdeçal 100 gr paket 21,90 TL (Üç hafta evvel 9,90 TL'ye almıştım)

Mutfak enflasyonun açıklanan rakamla hiç alakası olduğunu düşünmüyorum. Allah vatandaşa kolaylık versin.
  • southparkturkey S kullanıcısına yanıt
    1 2 hafta önce bende Carrefoursa gurmye gitmiştim, tövbe yarabbim diyip geri çıkacaktım ki, erkekliğe bok sürdürmeyelim diye bir ekmek alıp çıktım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Adam olsaydın da okusaydin kardeş? Kim nasıl alıyorsa alıyor ödeme gücü var mı ona bakacaksin. Asgari ücretle bu ülkede zor yaşarsınız
    Okumadığımı kim söyledi? Ben kendimi düşünsem banane derim ama ülkenin %80 için iphone x 2018 model araba hayal ben herkesin bu nimetlerden zorlanmadan yararlanmasını istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kazuya58

2002-2003 ü saymazsak(geçmiş yılların etkisi sebebiyle) AKP dönemindeki en yüksek enflasyon bu yıl gerçekleşti. Yeni dönemin ekonomiye etkisi 1-2 yıla anca belli olur.
    Kıyas yapılan ölçüt 90 lı yıllar. Yani ortalama %30 enflasyon oranı. 2002 vs... kıyas bile kabul edilmiyor.

Bugün yandaş ekonomi kanalına çıkan uzmanlar ekonomik kriz var bir türlü diyemiyor. Hükümet ilk başa heldiğinde 100 günlük acil eylem planı hazırlamıştı. Aynısını yapmalı diyorlar. Az beyni olana mesaj atıyorlar

• Gerçek enflasyon %30 civarıdır. Bugün aldığımız bir ürün 2 hafta içinde zamlaniyor. Batırdılar ülkeyi.

• Beni ilgilendirmez ben 1 rakı alıyorum 70lik falan anlamam O değilde iyiki alkol ve sigara tüketmiyorum kolaya da zam gelmez inş 😂 Cümleten sonumuz hayrolsun beyler..

• quote:

Orijinalden alıntı: ccguven

1 liraya satılan şey yine 1 lira ama eski paketleri ikiye bölmüşler. Mesela eti gong. Sonra enflasyon 0
    Chips torbalarina hava basmışlar, fiyat da 3.75 olmuş, bu durumda %50 zam gelmiş oluyor, bir avuç chips e 1 kilo patates parasi aliyorlar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupaya yollamaliyiz gitsinler madem avrupa suriyeyi karistirdi inlar ugrassin harcanan para zaman bosa gidiyor toprak isticekler ilerde gorun

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek

• sireno52 kullanıcısına yanıt
    Akapeli ve mehapeli ayyaşlardır onlar senin yanlışın var, sadece izmirde değil ülkenin %65 i ayyaş.
    Ah cehape ahh 16 yıldır ülkeyi ne hale getirdin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

hahahah sesli güldüm. süper ince!
  • southparkturkey S kullanıcısına yanıt
    Enflasyon da sıkıntı yok, aldığınız ürünler hatalı.

Ekmek, makarna alın fiyatları halen aynı

Not:ekmeğe 15 kuruş zam Geliyor. Az sonra...

• ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Sende nöron yerine ne var evladım?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.