Şimdi Ara

ENDÜSTRİYEL BAKIM ONARIM NASIL BİR İŞ ÇOK ACİLL LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
34.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ACABA ENDÜSTRİYEL BAKIM ONARIM MESLEK LİSESİNDE NASIL BİR DAL DIR NE İŞ YAPAR İŞ İMKANLARI NEDİR ÖGRENEBİLİRMİYİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTİMATE.TEAM -- 1 Temmuz 2008; 19:47:26 >

• Merhaba kardeşim ben 1994 mezunuyum,dolayısıyla bizim zamanımızda böyle bir bölüm yoktu.Ben elektrik mezunuyum,okulum çok iyi bir eğitim veriyordu,kendimide iyi yetiştirdiğime inanıyorum.Bu yüzden iş bulmak gibi bir sıkıntım olmadı.İzmirde yaşamanın verdiği artılarda var tabii.Senin söylediğin bölümden anladığım,elektrik,elektronik,pnomatik,hidrolik ve makina gibi dersleri alıcaksınız sanırım.Çünkü bir bakımcının bunların en az ikisinden iyi anlaması lazım.Eğer tahminim doğruysa cidden süper bir bölüm açmışlar,eğer atelye imkanları falanda iyiyse inan çok şanslısın,Her fabrika böyle bir adama sahip olmak ister.
  • bizim okulumuzda bu dal var. bu dalın amacı fabrikalardaki sistemler üzerine bakım ve onarım elemanı yetiştirmektir.farukann'nın dediklerinin çoğu doğru. bu dalda temel elektrik-elektronik bilgisi, endüstriyel(güç) elektronik, otomatik kumanda, plc, dijital elektronik, pnömatik, hidrolik konularında eğitim verilmektedir. fabrikalar ve onlara hizmet veren firmalarda iş olanakları vardır. daha ayrıntılı bilgiyi megep'in sitesinde bulabilirsiniz.

http://www.megep.meb.gov.tr/
  • farukaan ve dergul e cok teşekkür ederim
  • Rica ederim.Hatta dur sana birazda gaz vereyim,İzmirde böyle bir teknisyen en az 1 milyar alırki oda başlangıç içindir,eğer sağlam bir yere girersende 1,5 tan falan başlarsın.Fabrikasına göre tabii...
  • cok saolun acayıp gaza geldim ama en fazla hangi fabrikalar veriyor va her fabrika bu elemana ihtiyacı varmı
  • her fabrika iyi eğitimli ve deneyimli bakım elemanlarına ihtiyaç duyar. çünkü olası bir arıza üretimin durması demektir. hızlı ve doğru şekilde arızanın giderilmesini isterler. ama bazı fabrikalar bu işleri taşeron firmalara verebilirler.(tamamen duygusal nedenlerle) büyük ölçekteki fabrikalar yüksek vasıflı elemanlara özellikle ihtiyaç duyarlar.
  • hocam öncelikle parası iyi ama ağır bir iştir bakım onarım.bütün fabrikadaki bakım işleri seni ilgilendirir ve nezaman arıza yaparsa koşmak zprundasın tatil haftasonu mesai saaiti dinlemez.sonuçta iyi düşünüp karar vermen lazım.
  • bu tür acil çağrılar nadiren olur. fabrika bakım onarım işleri vardiyalı çalışma sistemini kullanır. bu alanın zorluğu fazla olabilir, ama severek yaptığında çok ilginç bir iştir.
  • yorumlarınız için saolun
  • piroğlu endüstriyel bakım onarım hizmetleri web sitesinde bu konuda detaylı bilgi bulabilirsin
    www.pirogluelektrik.com
  • bize de iki şey seçin dediler biri ses ve görüntü sistemi diğeri de endüstriyel bakım ve onarım bunlardan birini seçmem gerekiyor hangisini seçmem için şu an aklımda bişey yok bana yardımcı olsanız hangisi daha iyi hangisinin önü daha çok açık hangisinin geliri daha çok öğrenebilir miyim
  • yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Eğer ileride bu mesleği düşünüyorsan veya atelye derslerinde iyi isen endüstriyel bakım ve onarım dalını seçmeni tavsiye ederim.
  • bende Endüstriyel Bakım Onarım Bölümünde okuyorum. oldukça güzel bölüm. fakat çok zor dersleri var. bu sene staj görcem bende.http://www.pirogluelektrik.com/index.html bu adres kocaelinde. buna benzer firmaların istanbulda olanı yokmu acaba.??
  • prophet3494 P kullanıcısına yanıt
    Merhaba konuyu hortlatıyorum ama bakım onarımda kariyer yapabilirmiyim usta başı şef gibisinden

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • YusufAbinixd49 Y kullanıcısına yanıt

python ve c++ programlama dilleriyle rassberry pi gibi geliştirme kartlarını öğrenirsen(arduinoyu aklına bile getirme) ve plc programlamaya ağırlık verirsen, önün açık olabilir. 5-6 sene iş deneyimi ve c2 yabancı dil seviyesiyle, almanya(6 ay iş arama vizesi veriyorlar.) gibi ülkelerde çalışma şansın olur.

• dergul D kullanıcısına yanıt
    Yazılım dili ne alaka ki anlamadım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • YusufAbinixd49 Y kullanıcısına yanıt

fabrikalarda, programlanabilir kontrol modülleri kullanılıyor. bu yüzden mikrodenetleyici programlamasını bilmek gerekebiliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.