Şimdi Ara

Endless Space Türkçe Yama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Endless Space Türkçe YamaEndless Space Türkçe Yama

GÜNCELDİR !

ÇEVİRİ DURUMU : %5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HardMakeZw3 -- 19 Eylül 2017; 21:51:39 >

• Ellerine sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akibeel -- 19 Eylül 2017; 22:5:51 >
  • Zamanında şu oyunu alıp Türkçe yaması olmadığı için oynayamamıştım. Allah klavyenize zeval vermesin. . Elinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim
  • Çok sürpriz oldu... :) Endless Legends'ı oynadım ama bunu daha oynamamıştım kenarda duruyordu umarım bir an önce biter.
  • Elinize emeğinize sağlık strateji oyunları her zaman favorim olmuştur heyecanla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magetor -- 20 Eylül 2017; 1:40:13 >
  • Çeviri durumu %54
  • mülkemmel haber.. Merakimi mazur gör. 2.oyunu düşünüyormusun ? Gerek Grafik olarak cok fark var. umarim onuda cevirirsin :)
  • Merakla bekliyoruz hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durum nedir var mı bir çıkış tarihi?
  • çeviri ne durumda acaba bilgi var mı?
  • Konuyu görünce sevindim, son güncelleme tarihinin 10 Aralık 2017 olduğunu görünce üzüldüm doğrusu, oyun Humble Bundle'da da ücretsizdi. Türkçe yama olması iyi olabilirdi meraklısı adına.

EDIT: Konu sahibi arkadaş da en son 2 sene önce online olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scotfold -- 13 Eylül 2019; 16:12:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scotfold

Konuyu görünce sevindim, son güncelleme tarihinin 10 Aralık 2017 olduğunu görünce üzüldüm doğrusu, oyun Humble Bundle'da da ücretsizdi. Türkçe yama olması iyi olabilirdi meraklısı adına.

EDIT: Konu sahibi arkadaş da en son 2 sene önce online olmuş.
    yok hani yeni biride yapmıştır diye yazmıştım
  • Endless Space Türkçe Yama

Daha önce hiç bir yama tecrübem olmadı.Bu oyunun yamasını çok araştırdım sağdan soldan ama hep yarım kalmış ya da iptal edilmiş.Yakın zamanda humble sitesi bu oyunu ücretsiz vermişti.Ben de kendi kendime dedim ki bir başkasının yaptığını sende yapabilirsin(bugün biraz NLP okuduğumdan gaza geldim.:)Bilmiyorum bende söz vermiyorum yapabildiğim kadar çeviririm inşallah.

• Çoluk çocukdan bu tür ciddi işleri hatasız yapmasını ummak büyük hata bence.

Artık biri yama yapacaksa, konu açmak yerine, yamayı hazırladığında paylaşım konusunu açması daha mantıklı diye düşünüyorum..

Bölümün yarısı %5 %90 arası bitirilmemiş yamalarla dolu..

• Kinayeli bir şekilde söze başlaman hoş değil.Onun haricinde alt paragrafta yazdığın kısma katılıyorum.Zaten cümlenin başında belirttim ,yamayla ilgili hiçbir tecrübem olmadığını.

• Arkadaşlar bu oyun için yama hazırlamaya çalışıyorum.Şunu baştan söyleyim ,daha önceden hiç yama ile ilgili bir çalışmam olmadı.Normalde dil dosyası sahnelere gömülü şekilde.Bunu bir önizleme olarak düşünebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ako33

Kinayeli bir şekilde söze başlaman hoş değil.Onun haricinde alt paragrafta yazdığın kısma katılıyorum.Zaten cümlenin başında belirttim ,yamayla ilgili hiçbir tecrübem olmadığını.

Mesajım daha çok "Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" tadında bir genellemeydi hocam. Forumda çevirisini beklediğim 3-4 tane oyun oldu ciddi anlamda. Maalesef hiç birinde mutlu son yok. Kenshi'ye başlayan arkadaş yarım yamalak bıraktı, Stellaris çevirisi yapılacaktı oda yalan oldu gibi.

Hatta bazı arkadaşlar çeviri başladıktan aylar sonra, Harddisk yandı gibi komik nedenlerle çeviriyi bıraktılar. Tabi ki ücretsiz yapılan bir iş ve kişi istediğini yapmakta özgür, ancak bu seferde çeviri bekleyen yüzlerce insan için hayal kırıklığı yaşanıyor, sektöre kara leke sürülüyor, insanların güveni zedeleniyor. Tek isteğim, sonunun geleceğine emin olacakları işleri yapmaları, sonradan "kem küm" edip bırakmamaları.

• Anlıyorum , yama çıkacak diye umut vadediliyor.Sonunda elde var sıfır.Madem yama çıkaracaksınız ya adam gibi sözünüzde durun devam edin ya da hiç boş yere insanlara ümit vadetmeyin demek istiyorsun.Hak veriyorum.Bende aynı şekilde bir çok oyunda bu durumu yaşadım.Adam öyle bir giriş yapıyor ki mesela çeviri 2 haftaya biter %60 bilmem %90 ha gayret sanki arabanın motoru stop etmişte kaktırıcaz o yüzden %10uda biz bitiricez gibi.Ya şimdi bazı kesim sadece laf olsun diye buraya yazıyor bazı kesimde ya ölüyor ya parası bitiyor ya bilgisayarı patlıyor falan filan derken yama işi yine yalan oluyor.Haklısın ne diyeyim.Ben de hani kimseye umut vadetmemek adına inşallah kelimesini cümle içerisine yerleştirdim ki hani ALLAHIN izniyle ya olur ya olmaz.Teşekkür ederim anlayışın için.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.