Şimdi Ara

Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
10
Favori
10.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu renk degisimini telefondan yapabilirmiyiz acaba? printerin ana ac kapa dugmesini kullanmadan mikrokontrolcu ile telefondan kablosuz olarak ayrica bu ws2812b ledlerden guzel bir printer aydinlatmasi/isik modunu telefondan yapabilirmiyiz acaba diye dusundum ama saglikli olurmu bilemiyorum yada ugrasmaya deger mi..

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

bu renk degisimini telefondan yapabilirmiyiz acaba? printerin ana ac kapa dugmesini kullanmadan mikrokontrolcu ile telefondan kablosuz olarak ayrica bu ws2812b ledlerden guzel bir printer aydinlatmasi/isik modunu telefondan yapabilirmiyiz acaba diye dusundum ama saglikli olurmu bilemiyorum yada ugrasmaya deger mi..

benim hali hazırda yaptığım led yükseltmesi wi-fi bağlantısı olan herhangi bir cihazdan kontrol edilebiliyor çok da güzel oluyor. Şu anda benim led aydınlatma sistemim zaten sizin dediğiniz şekilde.

• biraz daha farkli olsada buna benzer birsey var aklimda, peki telefondan hangi uygulama ile kontrol edilebiliyor? birde telefondan printeri acip kapama acaba ne kadar guvenilir olur? role ile yapilir o is aslinda ama SSR tipler cok pahali daha cok ucuz olanlari dusundum onlar belki yeterli olur.

• quote:

biraz daha farkli olsada buna benzer birsey var aklimda, peki telefondan hangi uygulama ile kontrol edilebiliyor? birde telefondan printeri acip kapama acaba ne kadar guvenilir olur? role ile yapilir o is aslinda ama SSR tipler cok pahali daha cok ucuz olanlari dusundum onlar belki yeterli olur.

telefonda ek uygulamaya gerek yok ip adresine girince hepsi o mikro kontrolcünün içinde. kendisi uygulama gibi. tarayıcıda çalışıyor. telefondan yazıcıyı neden kapatmak isteyesiniz ki ne artısı olacak?

• kangroo kullanıcısına yanıt

ben daha cok ana ekranda durabilecek widget gibi aninda ulasilabilecek bir cozum hayal etmistim. son 1 saattir biraz bakiyorum ona yakin birseyi esp32 ile wireless uzerinden blynk app ile basit birsekilde yapilabilir hem iOS hem andriod app i var. printeri acip kapama benim setupta aslinda cok sart degil, onu octoprintte gormustum orda kullaniyorlar genelde orda daha mantikli.

• quote:

ben daha cok ana ekranda durabilecek widget gibi aninda ulasilabilecek bir cozum hayal etmistim. son 1 saattir biraz bakiyorum ona yakin birseyi esp32 ile wireless uzerinden blynk app ile basit birsekilde yapilabilir hem iOS hem andriod app i var. printeri acip kapama benim setupta aslinda cok sart degil, onu octoprintte gormustum orda kullaniyorlar genelde orda daha mantikli.

Denedim ve hiç memnun kalmadım. blink ile efek seçemiyorsun. Leş gibi bir uygulama gereksiz çok fazla uğraştırıyor. Bu dediğim tarayıcıda çalışıyor yani web interface bir uygulama, isterse ios olsun ister android ister windows ister linux hepsi açar. televizyondan açmayı denemedim ama tarayıcı özelliği varsa tv de açar. octoprint çok farklı bir olay. widget için de statik ip adresi kısayol olarak ana ekrana tutturulabilir. illa aşırı karmaşık olması iyi olacağı anlamına gelmiyor. dediğim gibi blink benim için berbat bir seçenekti o yüzden bu yolu seçtim. Zaten benim ışıklandırma sistemim de esp ile wireless üzerinden çalışıyor. vakit bulabilsem modelin çizimine, devre şeması ve yazılımı da ekleyeceğim.

Benim kullandığım yazılım windows da taryıcıda şu şekilde görünüyor :

Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS)

Androidde ise şu şekilde:

Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS)

Blink gereksiz yere server bağlantısı isterken ben doğrudan cihaza erişiyorum, cihaza modemden port verirsem global olarak da ip'yi bildiğim sürece erişebilirim.

Kullandığım yazılımın adı WS2812 Fx bu bir kütüphane, esp devreye yüklemek yeterli. statik ip de var. her şey var.

aslinda fena durmuyor ama bunu kurunca hic ugrasacagimi sanmiyorum daha tembel isi bisey lazim :) hatta hic telefon bilgisayar olmasa sesli bisey olsa benim icin 1000x daha iyi olur. neyse sagolun yinede elimdeki projeler bitsin onada bir bakacagim artik. belki alexa falan alirsam bir entegrasyon olabilir o sekilde.

• quote:

aslinda fena durmuyor ama bunu kurunca hic ugrasacagimi sanmiyorum daha tembel isi bisey lazim :) hatta hic telefon bilgisayar olmasa sesli bisey olsa benim icin 1000x daha iyi olur. neyse sagolun yinede elimdeki projeler bitsin onada bir bakacagim artik. belki alexa falan alirsam bir entegrasyon olabilir o sekilde.

ws2816 fx sesli komuta belki entegre edilebilir, 32 bitlik bir esp kart kullanılırsa ancak blink'in uyarlanabileceğini sanmıyorum.

Blynk esp ile dün roleye ampul bağlayarak denedim güzel çalışıyor gayet hızlı ama daha basit projeler için mesela sadece aç kapa yada ışık değiştir gibi komutlar İçin bence daha uygun uygulamasıda basit ama şimdi burda bir sürü ışık modu var vs onları tek tek buton olarak ekleyebilirim ama bu seferde web arayüzünden farkı olmayacak bir anlamı kalmıyor.
    Espalexa kütüphanesi varmış o bayağı iyi duruyor ama amazon dot yok yoksa bir denerdim :) anladığım kadarıyla tüm istenilen modlara isim veriyorsun bunları alexa duyunca o modu açıyor çok basit ve kullanışlı olur o şekilde. Mesela alexa ışıkları aç 2.modu uygula dediğinde açacak vs
  • Ben bu yazıcıyı satma kararı aldım. Pek ayar tutturamadım ve sürekli başında beklemek pek bana göre değil. Sabah baskıya bırakıyorum, incir çekirdeğini doldurmayacak küçücük bir hatadan cihaz akşama kadar boşuna çalışmış oluyor. Alalı 10-12 gün oldu ama uğraşamayacağım ...

• Yeni konu açıp kirlilik yaratmak istemedim . İlk defa bir 3d yazıcı alacağım fakat karasızım . Ender 3 v2 ve Anycubic i3 mega s arasından hangisini tercih edersiniz veya daha farklı tavsiye modeliniz var mı ?

.

• quote:

Orijinalden alıntı: ToTeM

Ben bu yazıcıyı satma kararı aldım. Pek ayar tutturamadım ve sürekli başında beklemek pek bana göre değil. Sabah baskıya bırakıyorum, incir çekirdeğini doldurmayacak küçücük bir hatadan cihaz akşama kadar boşuna çalışmış oluyor. Alalı 10-12 gün oldu ama uğraşamayacağım ...

onun ilacı sensör Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS) 

• hasibystp kullanıcısına yanıt

ikisi de güzel yazıcı. ikisinin arasından seçim yapmak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

onun ilacı sensör  

Alıntıları Göster

Eminim ki yapmadığım veya yapamadığım bazı ayarları ve eklemem gerekenler vardır fakat nedense ben şu uzun uzadıya süren baskılara ve ses olayına pek alışamadım. Ben eski düzen ahşap işçiliğinde daha mutluydum : ).

Neyse şimdiki amacım çok da zarar etmeden makineyi elimden çıkartmak yönünde olacak ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

ikisi de güzel yazıcı. ikisinin arasından seçim yapmak zor.

Ender 3 v2'nin çok fazla yapılan güncellemesi var ve bu bana yazıcının ihtiyacı olduğunu düşündürüyor beni bu yüzden anycubic mega i3s'e itiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasibystp

Ender 3 v2'nin çok fazla yapılan güncellemesi var ve bu bana yazıcının ihtiyacı olduğunu düşündürüyor beni bu yüzden anycubic mega i3s'e itiyor.

Alıntıları Göster

ender 3 serisinin güncellemeleri aslında tamamen keyfi. Zaruriyet değil. Daha çok ben bu yazıcıdan nasıl daha iyi baskı alırım mantığı ile yaklaşılmasından kaynaklanan bir sonuç . sla sınıfı yazıcılara bakmanızı da tavsiye ederim.

Düzenleme: başka bir arkadaşın verdiği bütçe ile alakalı bir karışıklık oldu.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kıskandım, heves ettim, üşendim.

şaka bir yana maliyet analizi yaparken geldim buralara, işte cr-10 s5 var arasıra numune tasarım için kullanıyorum, eve de hobi için almayı düşünüyorum ama satın aldıktan sonra ki çıkacak maliyetler beni korkutuyor şimdi yazıcıyı alırsam bir hevesle denemek için her şeyi basmak isticem ama bu seferde filamente gidecek paraya razı olacam mı emin olamıyorum yazıcı satın aldıktan bir süre sonra maliyetli gelip bir köşeye atacağımdan korkuyorum.

Bir ay boyunca basım yapsak ne kadar filament ve elektrik gider acaba, en son yanlış hatırlamıyorsam Cura nın dediğine göre cs-10 s5 ile %100 dolu 300 gr civarı malzemeyi 2.5 günde falan basmıştık, tam bunları yazarken bir internete sorayım dedim birisi güzel bir konu yapmış bunla ilgili https://3dprinterly.com/how-long-does-a-1kg-roll-of-3d-printer-filament-last/

tahminim alırsam aylık en az 1 filament gider çoğu zamanda 2 filament olur gibi neyse ben bir sonra ki maaş zammını bekliyim en iyisi Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS)  aylık 200-300 lira az değil şimdi xd

• Shovel Knight kullanıcısına yanıt

hesaplamalarıma göre günde 2 liralık elektrik yakıyor 24 saat çalışsa.

Bir diğeri maalesef benim gördüğüm kadarıyla filament en çok hatalı basımlara gidiyor. Ufak bir kutu yaptım, hatalı basımları büyük destek parçalarını biriktiriyorum. Bunun geri dönüşümü yapanlar var eğer maliyeti uygun olursa böyle bir şey yapabilirim. Bu sefer filamentler çöpe gitmemiş olur. Bir de %100 doluluk oranını önermiyorum çünkü daha çabuk kırılıyor. Esneme payı kalmıyor. sla tipi yazıcıları değerlendirebilirsiniz biraz zahmetli ama baskı kaliteleri çok iyi.

• Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS)

Hangi modele ne kadar ücret vereceğinizi bilmenin bir yolu var. Octopi uygulamasının içinde bir plugin var. Elektriğin ₺/kWh ücreti ile filament maliyetinizi girdiğinizde size tahmini bir ücret veriyor. Örneğin ekteki modelin maliyeti 6.13₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pC -- 28 Mart 2021; 13:28:55 >
  • Hydra yükseltmesinde koruyucu kapak ile fanların arasında bir boşluk oluşuyor. Bu boşluğu normalde hydra sayfasında paylaşılan ufak bir parçayla kapatıyorlar. Ancak şöyle düşündüm yani neden bu boşluğu daha iyi kullanabilecekken orijinal de ki küçük basit parçayı kullanayım?

Şöyle bir model yaptım. Bunun bir kaç farklı versiyonunu yapmayı düşünüyorum bakalım nasıl olacak (ayakkabı boyasıyla boyayıp kolonyalı mendille sildim) Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS) 

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.