Şimdi Ara

Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
10
Favori
10.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam dragona hayat verebilirsen cok guzel olur gozlerine isik yada agzina kirmizi bir led falan super olur Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS) 

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

hocam dragona hayat verebilirsen cok guzel olur gozlerine isik yada agzina kirmizi bir led falan super olur  

Girme kanımaaaaa bir rgb lede bakar. Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS) 

• ahahah valla bakalim daha neler gorucez

• quote:

ahahah valla bakalim daha neler gorucez

şöyle bir şey geldi aklıma, ağız ve gözleri ortak birleştiren bir oyun yapayım içine rgb led koyayım onu da mevcut rgb sisteme dahil edeyim. komple aydınlatmayla uyumlu çalışsın?

• kangroo kullanıcısına yanıt

aynen sisteme dahil olsa super olur hele gozlere birer tane bitanede agiza off, bide kucuk bir esp32 hoparloru arada bir ejderya kukremesi olsa offf :D arduinoda tone kitapligi vardi ama nasil calisiyo hic denemedim ehehhe

• orhanyor kullanıcısına yanıt

Sese gerek yok ya o iğreti durur. Gözler için ayrı led sığmaz ama tek ledden gözlere fiber çekilebilir. şöyle bir şey:

aynen bu yontem ledleri bir yere tasimak icin cok guzel. bu fiberler acaba aliexpresste varmi? aslinda model cok detayli gordugum kadariyla onu SLA da seffaf recine ile bastirabilsen ve isigi dibinden vursan ayni o resimdeki fiber gibi komple parlar :)

gözler ve ağızdan boru gibi kanal eklesem o da yeter. Şeffaf parçaları sevmiyorum ben. Onun yerine komple deri kısmında ki pulların altlarını boş bıraktırıp oradan ışığın dışarı çıkmasını sağlasam daha güzel olur. Fiberi bulmak kolay kalın misina da iş görür.

ooo pullarin altindan isik gelse cok iyi olur harbi, bide ona breathing effect verebilirsen sahane

• quote:

ooo pullarin altindan isik gelse cok iyi olur harbi, bide ona breathing effect verebilirsen sahane

o da kolay. ufak bir buhar sistemi çözer o işi ama hem ekstra yer tutar hem de sürekli su eklemek gerekir. bir de filament nemi sevmez. buharı basıp ışığı vereceksin istediğini elde edersin. komple pulların altından ince ince, ağızdan ve gözlerden de buhar çıkınca çok nefis görünür. Tıpkı şunun gibi.

adamin kafa tutusacak sandim ahahah ama super bir efektmis bu hic gormedim daha once. aynen hot end ne kadar hafif okadar iyi

Hocam aliexpresten prusa anakarti alıp kendim printer yapsam aynı verimi alabilir miyim

Açıkçası ben de printerla uğraşmak istemiyorum fakat elimda bazı printer parçaları var prusadan orijinal alacağıma anakartini alıp kendim yapmak istiyorum bu durumda orijinalle benim yaptığım aynı olur mu sonuçta anakart aynı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trust.Me T kullanıcısına yanıt

ne desem yalan olur ama olay anakartla bitmiyor tabi. sonuc yakin olurmu hatta daha iyi mi olur bilemiyorum fakat clone u var fysetc mini clone diye geciyor galiba onun youtube da cok fazla kaynagi karsilastirmasi vs var sorunuzun cevabini en iyi o sekilde alirsiniz. prusa sirketi printerlari satsada open hardware mantigi ile uretim yapiyor yani hersey acik tum dizaynlar firmware ler hersey internette mevcut yapabiliyorsan/istiyorsan buyur yap diyor o yuzden cogu sey mevcut. gordugum kadariyla custom olan yani kendi urettikleri sadece bir kac parca var: anakart, tabla tasiyici, tabla, PEI kapli celik yatak ve MINDA sensoru bunlarda muhtemelen aliexpresste vardir. bu mini+ olmadan onceki duz mini versiyonunda PINDA vardi ve otomatik yatak ayarlamada sorunlar oldugunu fazlasiyla okudum cogu insanin basi agrimis o yuzden son versiyonu MINDA yi uretmisler ve tum sorunlar ortadan kalkti. yandaki ucu siyah metal sensor, en azindan onu orjinal alirsaniz bence cok iyi olur. benim printerim daha tabi cok yeni 1kg filament bitmek uzere tabi ilerde ne olur bilemiyorum ama daha tek problem yasamadim printe basiyorum arkami donuyorum inanilmaz bir rahatlik o yuzden buna benzer birsey olacaksa tavsiye ederim.

• Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS)
    Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS)
    Ender 3 Pro Macerası ( Yükseltmeler - Deneyimler - Yazılım Derleme ve Yükleme - Bol SS)

Bu da son hali

• Anakartı beğenmemenizin sebebi 8 bit olması değil de üzerindeki işlemcinin yetersiz olması hocam

Yoksa atmega2560 işlemcisi de 8 bit fakat üzerinde çok giriş çıkış portu olduğundan sensörleri kaldırabiliyor bu yüzden prusa en üst modelinde hala atmega2560 kullanıyor

• Trust.Me T kullanıcısına yanıt

@kangroo bizi burdan kislamasan baslarim prusaniza burasi ender 3 konusu diye :D diger basliktan yazin hocam

bu arada dragonlar sahane led ler tamammi?

denemek lazım onun için ekstra bir tasarım süreci gerekiyor bu ara sağlık durumum pek elvermiyor.

gecmis olsun hocam duzelmeye bakin bu 3d print isleri fasa fiso onlar herzaman olur

testi verdik sonucuda öğrenebilirsek bugün. Sanırım covid ama tabi test sonucu gelmeden emin olamayız. Tasarım yapmak baya bir sabır istiyor. En kötüsü remix yaptığınızda ortaya çıkan non-manifold hataları. neyse ki kullanımı kolay ve ücretsiz bir web sitesi buldum non manifoldları düzeltiyor. Aklımda çok fazla tasarım var ama çok vakit alıyor.

sonuc ne cikti hocam?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.