Şimdi Ara

En zor iki soru. Bilgili olanlar hodri meydan..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar, olabildiğince herkese yardımcı olduğum forumumda, ilk defa benim yardıma ihtiyacım var ve işte sorularımı soruyorum.
    İki adet taşınabilir bilgisayar ihtiyacım var, bir netbook, bir de notebook.

Soru 1: Notebook önerebilir misiniz?
    -GTS veya GTX veya bunlara muadil ATI kartlı olmalı
    -i7 işlemcili, büyük ve kaliteli bir ekrana sahip olmalı
    -1333 mhz ram, 7200rpm hard diskli olmalı
    -hdmi çıkışlı olmalı
    Veya fiyat avantajı olacaksa oyunu xbox'uma kaydırıp gene minimum 330m gt ve üstü yada buna muadil ati ekran kartı ve 1066mhz ramlere tamah edebilirim. hem böylece daha şık bir seçenek (vaio mesela, veya thinkpad yada latitude, probook vs.) sahibi olabilirim.
    HP, Dell, Asus, Lenovo, Toshiba, Sony sempatizanı olduğum markalar bu arada.

Soru 2: Netbook önerebilir misiniz?
    -HDMI çıkışlı olmalı
    -720p mkv oynatabilmeli
    -Pil ömrü biraz iyice olursa iyi olur
    -Çok kalitesiz bir marka olmazsa iyi olur

Bütçe yazmıyorum, çünkü modeller belirlendikten sonra bütçeye bakıcam. Ama kafamdan geçen ikisine toplam 3000tl sınırının altında kalabilmek. istanbulbilisim'i ve amerikadan getirtme opsiyonunu da değerlendirmekteyim. Bana yardımcı olan arkadaşlara şimdiden kucak dolusu teşekkür ve saygılarımı sunarım.

• Netbook için Hp Pavilion DM serisini önerebilirim DM1 ya da DM3 olabilir...

Notebook için ise Asus G73JH olabilir mesela,

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5571&review=asus+g73+g73jh

• sadece g73jh ile (ki çok istediğim bir model) bile 3000tl sınırını delip geçiyorum ama..
  • netbook olarak packard bell dotmu.

laptop konusunda bir şey yazmamayı tercih ederim. ben olsam yerinizde kesinlikle masaüstü bilgisayar toplardım. iyi bir raid sistemi de kurdunuz mu gerçekten süper performans elde edersiniz. 5 sene önce topladığım makina bile notebooklardan daha performanslı. 12.000tllik monsterı saymazsak tabii
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.