Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (946. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: crackerteam , palermo , palermo , diegomez Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
31.305
Cevap
907
Favori
3.048.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar yapilandirma olur mu sizce. Artik sesimizi duyurmamiz lazim bu indirimden sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamece

bu son 0,99'a düşme olayı toplantıdan hemen sonra olmamış mıydı hocam ben mi yanlış hatırlıyorum. Yani 10 gün sürer mi sizce ya da daha fazla ?
    yorum da belirttiğim gibi hemen olmaz bir önceki düşüştede hemen olmadı.

Önce buna bakan albayrak karar veriyor sonra talimat gidiyor devlet bankalarına süreç bu şekilde
    ama şöyle bir durum var inşaat sektörü gitti gidiyor yani baya kötü durumdalar bu mevzular zaten onları kurtarmak için yapılıyor.

O sebeple biraz sabırlı olmak lazım piyasa tepkisi ölçülecek

Geçmiş sayfalarda burda bas bağırdım kredi çekmeyin diye ya da dondurun dedim kapora ile bağlayın dedim pek kaale alınmadık kardeşim rte resmen talimat verdi mbye hiç mi anlamadınız yahu yazıktır günahtır bu ülkede para kolay kazanılmıyor.

Bu ülkede kendi kendinin ekonomisti olacaksınız.

şimdi beklerisniz yapılandırma olmayacak özel bankalarda yapsa bile yüksek çekerler bu işler sabır gerektirir.

Büyük bir ihtimalle 0,90 altında oranlar olcak
    yapılandırma için sağlam bir grup kurulursa bakınız EYT ciler gibi belki piyasa koşullarına göre yapılandırma olur.

Bu saaten sonra sağlam bir yapılandırma grubu oluşturulmalı bu başlık altında yapılabilir
    Bir birimize destek olmamız lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 12 Eylül 2019; 14:46:34 >

• birisi bana böyle yazdı. "Ziraatin 0.99'luk faizi 0.79 olacak diye duymuştum. Bir şubenin müdürü söylemiş."
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bende dediğiniz gibi kaporayla evi bağlayanlardanım ancak artık süreninde sonuna geliyoruz sözleşme imzaladık. Sanırım 10 gün içinde alım satım olucak. İnşallah bu süreç biraz hızlı ilerler. Kredi düşsün derken ucuz evi kaçırıcaz yoksa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: okirgil

birisi bana böyle yazdı. "Ziraatin 0.99'luk faizi 0.79 olacak diye duymuştum. Bir şubenin müdürü söylemiş."
    Bir ziraat müfettişide bana şahsen hiç bir indirim olmayacak ev kredilerinde dedi hocam. Normal faizler düşecek sadece dedi. Umarım sizinki haklıdır :)
  • Ben 1.65 ten çekmiştim. İlk düşüşte çok umutlanmıştım yapılandırma olacak diye ama olmadı. Herkes bu günü bekledi beklenende oldu faizler düştü
    fakat ben yapılandırma olacağını sanmıyorum. Borç taşımada olmayacak çünkü TEB 1.20 düşmesine rağmen borç taşımayı kapattı.
    Yani her zaman ki gibi acele atın b.. seyrek düştü.
    Yapabiliyorsanız satın yeni faiz oranından yeni evler alın..
  • 0.99 zaten düşük bir oran. Ben daha da düşeceğini sanmıyorum. Belki kredi puanı 1800 ya da 1850 üzeri olanlara 0.89 yapabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamece

Anladım hocam bende dediğiniz gibi kaporayla evi bağlayanlardanım ancak artık süreninde sonuna geliyoruz sözleşme imzaladık. Sanırım 10 gün içinde alım satım olucak. İnşallah bu süreç biraz hızlı ilerler. Kredi düşsün derken ucuz evi kaçırıcaz yoksa :)
    Size helal olsun valla umarım yararı olur

Sizin durum farklı ama biraz daha bekleyin son rakte kadar beklemeni tavsiye ederim

lakin diğer bir husus eğer evin çok makül fiyatlarda aldığına alıcağına inanyorsan düşünme tabi ki eldeki ciğerden olmamak adına alabilirsin.

Burda bir zararın olmaz şayet süre kısıtlı ise tam tersi zararında olabilir zira konut fiyatları artacak sözleşme yapmışsın güzel son rakte kadar bekle kaybın olmaz baktın son gün bir şey yok al daireni güle güle otur umarım faiz düşerde 300-500 tl ödeme kolaylığınız olur.

diğer arkadaşlara cevabım başkan dan direk talimat geldi elbette konut kredi faiz oranları düşecek zaten amaç bu

asıl düşme olmazsa inşaat piyasası malum amaç onları kurtarmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 12 Eylül 2019; 15:3:0 >

• Yapılandırma olacağını bende sanmıyorum. Zaten zararına veriyor bankalar özelliklede kamu bankaları. Şimdi özeller merkez bankasının baskısı ve teşvikiyle kredi faizlerini düşüreceklerdir. Kamuda ise 0,89 bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haftadan sonra güncellenir yeni kredi oranları
  • quote:

Orijinalden alıntı: AugKunzee

Ben 1.65 ten çekmiştim. İlk düşüşte çok umutlanmıştım yapılandırma olacak diye ama olmadı. Herkes bu günü bekledi beklenende oldu faizler düştü
    fakat ben yapılandırma olacağını sanmıyorum. Borç taşımada olmayacak çünkü TEB 1.20 düşmesine rağmen borç taşımayı kapattı.
    Yani her zaman ki gibi acele atın b.. seyrek düştü.
    Yapabiliyorsanız satın yeni faiz oranından yeni evler alın..
    kredi transferi yapan özel banka var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marto1

Size helal olsun valla umarım yararı olur

Sizin durum farklı ama biraz daha bekleyin son rakte kadar beklemeni tavsiye ederim

lakin diğer bir husus eğer evin çok makül fiyatlarda aldığına alıcağına inanyorsan düşünme tabi ki eldeki ciğerden olmamak adına alabilirsin.

Burda bir zararın olmaz şayet süre kısıtlı ise tam tersi zararında olabilir zira konut fiyatları artacak sözleşme yapmışsın güzel son rakte kadar bekle kaybın olmaz baktın son gün bir şey yok al daireni güle güle otur umarım faiz düşerde 300-500 tl ödeme kolaylığınız olur.

diğer arkadaşlara cevabım başkan dan direk talimat geldi elbette konut kredi faiz oranları düşecek zaten amaç bu

asıl düşme olmazsa inşaat piyasası malum amaç onları kurtarmak

Alıntıları Göster
    Valla umarım hocam şimdi baktım son toplantı yapıldıktan 6 gün sonra özet yayınlanmış ve ertesi gün yani 7. gün 0,99 a düşmüş.

Bu toplantınında özeti 6 gün sonra yayınlanacakmış umarım 7. gün düşüş olur beni kurtarır :))

• quote:

Orijinalden alıntı: alistar

kredi transferi yapan özel banka var mı?

Alıntıları Göster
    TEB faizi 1.20 ye çekti. O sırada borç transferi yapan oldu. Ama sonra kapattılar. Yani takip edenlerden borcunu transfer edebilenler oldu.
    fakat şuanda hiçbir bankaya transferde yok yapılandırmada
  • quote:

Orijinalden alıntı: AugKunzee

TEB faizi 1.20 ye çekti. O sırada borç transferi yapan oldu. Ama sonra kapattılar. Yani takip edenlerden borcunu transfer edebilenler oldu.
    fakat şuanda hiçbir bankaya transferde yok yapılandırmada

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim.
    ben de sizinle aynı durumdayım. yapılandırma veya kredi transferi için bekliyorum.
  • Bugünkü haberden sonra büyük ihtimal araya kaynayacak sorum ama;

ben geçen indirimden faydalanarak konut kredisi çekmiştim. (0.98)
    ilk yıl hayat sigortası için 300 küsür tl ödedim
    1 yıl boyunca kusursuz kredi taksitlerimi ödedim
    bu yıl hayat sigortası için 400 küsür tl ödettiler

teminat bedeli düşmüş olmasına rağmen neden sigorta tutarı arttı sorusuna sağlam bir açıklama yapamadılar. hata olması imkansız, sistemden o şekilde geldi dediler.

Bana bir açıklama yapabilecek var mı acaba?

Not;
    arkadaşım bu seneki kampanyadan (0.99) dan faydalanarak başka bankadan kredi çekti
    ona kredi sonuna kadar hayat sigortası için ödeyeceği primleri her yıl ne kadar ödeyeceğini gösteren bir çizelge vermişler
    aynı yaştayız arkadaşımla. ve primleri her sene kayda değer miktarda düşüyor.
    Bana çizelge de vermediler, veremeyiz dediler.

• bende evi kaçırmayayım diye geçen hafta kredi başvuru yaptım, dünde tüm işlemler tamamlandı, nasipse yarın tapuyu alacağım.

kredi çekerken hem müdürle görüştüm hem de müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmede düşmeyeceği söylediler, tabii o an vazgeçme durumu olmasın diye de demiş olabilirler.

benim tahminim düşmeyecektir, ancak düşse de 0,95 civarı olabilir.

umarım istediğiniz gibi düşer de biran önce ev sahibi olabilirsiniz.

saygılar.
  • agritux kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

ziraat bankasından çektim, aynı şekilde bana da çizelge verdiler.

ilk yıl 117 lira ve 10. yıl 35 lira olarak gözükmektedir. kademeli olarakta düşüyor.

çektiğiniz banka ile ilgili olabilir, araştırmak gerekiyor.
  • umgaca U kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşım da ziraatten çekmiş. Benim çektiğim banka. Eğer böyle ise bu etik olmayan bir şey bu.
  • hocam başta kredi araştırırken masraf hesaplattım.

maaş müşterisi olarak önce vakıfa gittim ve 10 yıllık peşin 3000 lira fiyat verdi

daha sonra ziraate gittim 10 yıllık peşin 700 lira fiyat verdi.

en başta keşke konuşsaydınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Hocam arkadaşım da ziraatten çekmiş. Benim çektiğim banka. Eğer böyle ise bu etik olmayan bir şey bu.
    Yaşım 32 dün ziraate gittim 10 senelik toplam 1500 civarı bir hayat sigortası çıkarttılar. Bence gidin toplam kalan seneler için ne kadarsa öyle anlaşmaya çalışın yapılabiliryosa. Her sene 300 400 ödeseniz zarardasınız.
  • 
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.