Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (839. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaplanyy , efekan_02 , efekan_02 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.301
Cevap
907
Favori
3.048.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanTEAC

Bende bunu sordum ama bilen yok sanırım

Alıntıları Göster
    Alım satım arasında zaman olmasına gerek yok ama banka onaylar büyük ihtimal. Ama ileride hile olduğu ortaya çıkarsa ceza olabilir. Sanmıyorum böyle birşey olacağını da belki. Ayrıca evi sattığınızda düşük değer gösterip emlak komisyonu ödeyeceksiniz. Sonra kredi değeri yüksekten gösterirseniz 5 sene içinde sattığınız için gelir vergisi ödersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Teb bankasi seni yalanliyor hocam, faiz indirimine gitmis. ya tayyibi cok seviyor yada bankayi batirma pahasina indiriyorum diyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmglsm

Teb bankasi seni yalanliyor hocam, faiz indirimine gitmis. ya tayyibi cok seviyor yada bankayi batirma pahasina indiriyorum diyor.
    Ben buna katılmıyorum bankaların mevduat durumu ve kredibilitesi bizden farklıdır

TEB de aynı faiz oranı veriyorsa Tayyip Erdoğan’a ülkeye ekonomiye millete inanan bir banka daha çıkmış demek ki

• Bu gün kredi için ziraat bankasındaydım ben oradayken 4 5 kişi yapılandırma için geldi yapılandırma yok diye geri gönderiyorlar

• yukker Y kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz sabret, 1.5 sene oncede ayni muhabbet oldu. Vakifbanktan 1.13 ten aldigim krediyi tebden 0.90 dan yapilandirdim. 24 hazirandan sonra daha dusucegini dusunuyorum. Kamu bankalari daha uygun kredi verince butun yeni kredi cekicek musterileri kaptilar. Ozel bankalarda o ara yapilandirma yapmak isteyen musterilere yoneldi. Bizde o firsattan istifade yapilandirdik. Zannimca ayni durum soz konusu olucak. Teb 0.99 a dusurdu. Muhtemelen diger ozel bankalarda indirime gidiceklerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: slmglsm

Hocam biraz sabret, 1.5 sene oncede ayni muhabbet oldu. Vakifbanktan 1.13 ten aldigim krediyi tebden 0.90 dan yapilandirdim. 24 hazirandan sonra daha dusucegini dusunuyorum. Kamu bankalari daha uygun kredi verince butun yeni kredi cekicek musterileri kaptilar. Ozel bankalarda o ara yapilandirma yapmak isteyen musterilere yoneldi. Bizde o firsattan istifade yapilandirdik. Zannimca ayni durum soz konusu olucak. Teb 0.99 a dusurdu. Muhtemelen diger ozel bankalarda indirime gidiceklerdir.
    benimde 24 haziran sonrası umudum var faizlerin düşmesi için özellikle konut sektörü anlamında baskı artar... yoksa bu sene temel atan mütayit yok seneye hangi evleri satacaklar
  • 3 seçimdir takip ederim seçimden ömce düşen kredi seçimden sonra herzaman arttı.şuanki durum seçim iyiliği.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Alım satım arasında zaman olmasına gerek yok ama banka onaylar büyük ihtimal. Ama ileride hile olduğu ortaya çıkarsa ceza olabilir. Sanmıyorum böyle birşey olacağını da belki. Ayrıca evi sattığınızda düşük değer gösterip emlak komisyonu ödeyeceksiniz. Sonra kredi değeri yüksekten gösterirseniz 5 sene içinde sattığınız için gelir vergisi ödersiniz.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler..

• Teb bankasıyla taşıma hakkında görüşen var mı?

• Vakıfbank ile görüştüm tekrar.Stok eritmek amaçlı yapılmış bir faiz indirimi.Sadece yeni kredi çekeceklere uygulanacak bir oran yapılandırma yok denildi.Yani biz evi almışız bizler için değil de müteaahitlerin elinde biriken evler için yapılmış.Geçmiş olsun hepimize.42 bin tl zararım oldu.
  • Arkadaşlar ben çok fazla faizden ondan bundan anlayan bir adam değilim. Tek maaş ikiz çocuk, geleceği hep soru işaretleriyle yaşayan, babadan anadan bırak beklentisinin olmasını, ekstra yükle yüklenmiş bir memurum.

Ev sahibi sağolsun bir kazık attı 3 ay sonra çıkmam gerekiyor. Bu ziraat bankasının 0.9 lu oranı ile istediğimiz miktarda kredi çekebiliyor muyuz? Oturduğum evde eski kiracı olduğum için 850 TL ye otuyordum. Şimdi 1400 TL den aşağı çıkabileceğim bir ev yok. Ev fiyatları burada 250—350 bin arasında. Şartları zorlasam bu son yapılan kampanyadan faydalanabilir miyim? Yoksa bu kampanya sadece zaten evi olan vatandaşların ikinci üçüncü gayrimenkullerini alsınlar diye yapılmış bir kampanya mıdır? İnanın araştırmaya vaktim olmadığı için bu soruyu sordum. İlla ki okuduğum zaman sorularımın yanıtları bu koca forumda vardır. Tavsiye ve önerileriniz benim için önemli olabilir.

• kaanrevan kullanıcısına yanıt
    Hocam belgeleyebileceğin aylık gelirini ve eğer ödüyorsan aylık kredi taksitin yada kredi kartı borcunu yaz yardımcı olayım .

• Valla üstadım 2 kredi kartım var toplam borcu 12bin falandır. Asgarilerini ödüyoruz döndürüyoruz. Onun haricinde kredi taksidim yok. Maaş da ek dersle birlikte 9 ay 5.500 civarında yazın 3 ay 3900 TL.

Bir de 50000 TL lik arabamız var. Hayat bu. Bir de çok şükür sağlıklıyız en büyük zenginliğimiz. Önümü görebiliyor muyum hayır. Mutlu muyum hayır. Ama böyle bir ülkede böyle iki sağlıklı çocuğumuz var. Ayakta durmak zorundayız, bu çok net. Geri kalan herşey bulanık. Saygılar.

Sn. hocam, Allah yardımcınız olsun. Sağlık olsun gerisi bir şekilde halloluyor.
    Hocam şimdi durum şöyle aylık gelirinizin %50'sine kadar aylık ödeme imkanı sunuluyor size ama benim bildiğim vakıfbank %60'a kadar imkan tanıyor . Yani şöyleki sizin ortalama aylık geliriniz 5.100 ₺ yapıyor vakıfbank üzerinden gidersek size aylık 3060 ₺ ödeyebilme imkanı sunarlar kredi kartlarınızdaki borcu yapılandırın ve düzenli bir şekilde belli bir vakitte bitirmenizi tavsiye ederim örneğin 12 bin ₺'yi 36 ay vade ile ayda 450 ₺ ödeyebilir ve bitirebilirsiniz bu şekilde ise size aylık 2610 ₺ ödeyebilme seçeneği kalır 180 bin ₺ konut kredisini 0.98 den kullanıp ayda 2.557 ₺ şekilde ödeme yapabilirsiniz . Sizin ayda ortalama 2000 ₺ ile geçinebildiğiniz takdirde ve 180 bin ₺ ile ev alabildiğinizi varsaydım hocam arabanıza dokunmadan . Çocuklarınız için araba gerekebilir eğer derseniz ki arabayı biraz ufaltabiliriz o zaman kredi kartı borçlarınızı kapatabilir ve 3060 ₺ yi ödeyebilecek şekildede 215 bin ₺ gibi bir kredi çekme durumunuz oluşur .

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz hocam. Sağlık gibisi yok. Eğer yazılmışsa bize birşeyler illaki yaşanır ancak şuan yaşamımızı gururumuzla, namusumuzla, harama karışmadan sürdürebiliyorsak bundan büyük mutluluk yok. Allah istediğimizi elbet veriyor gönülden isteyince. Evlat istedik 2 tane verdi, eşimin hamileliğinde bu işin hakkıyla ilmini okumuş profesörlerde geçti 9 ayımız. Olmaz dediler, sağlıklı olmaz olsa da olmaz, çok zor VS. Ancak biz sağlıklı olmalarını yürekten istedik, onu da verdi. Zamanı gelince evi de yürekten isteriz belki de şuan biz eksiğiz. Hayırlısı olsun.

Hocam seni çok iyi anlıyorum, benim eşim de öğretmen ve 4 sene boyunca tüm hekimler çok zor demesine rağmen çocuğumuz oldu ama 6,5 aylık prematüre doğdu 1 kilo doğdu, zorluğu, mücadeleyi çok iyi bilirim ama şimdi 100 metreyi 10 saniyede koşuyor kerata. Gönül ferah oldu mu, Allah her kapıyı açar. İçinizi ferah tutun, gönlünüze göre verecektir. Selamlar

• dün itibariyle

105.000 120 ay 1575.-Aylık ödemeli kredime, 25.ayımda 30.000.-TL ara ödeme yaptım
    95 ay 1075.tl aylık ödemeye düşürdüm.

yapılandırma zaten hayal
  • Arkadaşlar konutta yaklaşık 7-8 aydır maksimum orandan kredi kullanan bizler şayet sesimizi duyurmazsak hiçbir netice alamayacağız, bu kapsamda haber kanallarına mail, gerekli yerlere tweet, bimere cimere bankaya yazı yazmadıkça da sesimiz duyulmaz, ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum sizlerde destek olursanız yapılandırma olayı yeniden gündeme gelebilir.İyi günler..
  • cekecegim kredi icin ziraat 4000-TL vakıf 6300-TL masraf cıkardı. cok degil mi bu sizce
  • 
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.