Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (820. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaytu* Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 818819820821822
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100000 ve üstü için %1,11 e çekmişler faizi. Şu zamanda yine bedava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 5 Aralık 2017; 16:10:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: needacar

100000 ve üstü için %1,11 e çekmişler faizi. Şu zamanda yine bedava.

tabi bedava
    sağol hükümet
    bize 1.11 faizi yedirdiğin için
  • ben böyle işin diyecem... ziraat bankasından maaş alan biri en uygun kredi şuan 100 bin üstü 36 ay 0,99 48 ay 1,06 yani ne diyeyim . ev alacaktım peşinat verdim güya birilerinin lafına güvenerek faiz daha düşer diye bekledim her geçen gün arttı ... şimdi seneye seçim olursa fed faizi arttırırsa bu işin sonu 1.5 olur. riske girmeyip krediyi 1.06 oranından çekeceğim :( tek şansım birikim yapıp erken ödeyip faiz kıskacından kurtarmak kendimi
  • makko58 M kullanıcısına yanıt
    Vakifbanka sordunuz mu acaba?

• Sordum vakıf ba k 100 üstü 36 ay ve 48 1.14 dedi ama internet oranları farklı dedim bugün güncellendi dedi

• ıcbc ye sorun bi de en uygun oydu
  • quote:

Orijinalden alıntı: haldigo

Banka ile 1 hafta önce anlaştım, eksper arkadaş yarın gelecek. Faizlerde olabilecek herhangi bir değişim beni etkiler mi acaba ?

Aynı durumda kalabilecek arkadaşlara bilgilendirme amaçlı olarak ; Ziraat Bankası'nda onaylı olan kredimi, onaydan sonra faizler artmasına rağmen onaylı oranlarıyla kullandım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kredi çekme süreci nasıl işliyor . ben ve eşim birlikte başvuracağız. bankaya gidiyoruz tapu fotokopisini verip başvuruyu yapıyoruz ikimizin imzaları orada mı atılıyor yoksa experden sonra mı sonrasında nasıl oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: makko58

bu kredi çekme süreci nasıl işliyor . ben ve eşim birlikte başvuracağız. bankaya gidiyoruz tapu fotokopisini verip başvuruyu yapıyoruz ikimizin imzaları orada mı atılıyor yoksa experden sonra mı sonrasında nasıl oluyor

P.tesi şubeye uğğrayın....Prosedürü onlar anlatır....Einizdemi kredi çekecek??

• makko58 M kullanıcısına yanıt
    Tapuyu alıp gidin krediye uygun mu ona bakılır .sonra muhtemelen es kefalet li kredi ön önayiniza bakılır onaylanır sa maas bordrosu vb evrakları teslim edersiniz kesin onaydan sonra ekspertiz yonlendirilir sonrası imza faslı .

• haldigo kullanıcısına yanıt
    Aynen etkilenmez çünkü şube maliyet rezervasyonu yapar yaklaşık 20 işgünü geçerli olur aldığınız oran.

• quote:

Orijinalden alıntı: EXUBERT

Tapuyu alıp gidin krediye uygun mu ona bakılır .sonra muhtemelen es kefalet li kredi ön önayiniza bakılır onaylanır sa maas bordrosu vb evrakları teslim edersiniz kesin onaydan sonra ekspertiz yonlendirilir sonrası imza faslı .

alacağım ev başka ilde. krediye başka ilde başvuru yapacağım. tapu için birine vekalet mi vermem gerekli yoksa başka ilden başvurup kredi çıkarsa tapuda kendim olabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: makko58

quote:

Orijinalden alıntı: EXUBERT

alacağım ev başka ilde. krediye başka ilde başvuru yapacağım. tapu için birine vekalet mi vermem gerekli yoksa başka ilden başvurup kredi çıkarsa tapuda kendim olabilirmiyim

Tapu için düzenleme şeklinde vekaletname çıkarıp tapu islerini yaptırabilirsin.vekaletname ile işlem olacaksa bankadan bir vekaletname örneği ve tapuyla notere gidi çıkarmak gerekir.Ayrıca tapuda kendinde olabilirsin tabi ☺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXUBERT -- 9 Aralık 2017; 23:50:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cenup

ıcbc ye sorun bi de en uygun oydu

Güvenilir mi bu banka?Kredi çeken var mı çevrenizde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

şaka mısın hocam
    dünyanın en büyük bankası
  • Bu yüksek krediler yüzünden belki konut fiyatları düşer

• Faizler yuzunden olmasa bile konutlarin satilamamasindan dolayi dusebilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

şaka mısın hocam
    dünyanın en büyük bankası

Bu nasıl bir cevap neyse seviyenize düşmeyim...
  • büyüme yüzde 11 açıklanmışken. mütayitler kolay kolay fiyat düşmüyor bizlere faiz oranı yüksek olmasına rağmen kendileri faizsiz borçlanma ile zarara uğramadan satışlarını yapıyorlar.

kredimi 180 bin tl olarak faiz oranı eşim maaşı ziraaten alıyor 48 ay vade ile 1,06 .
    kredi masrafları şu şekilde
    hayat sigortası 122tl (yaş 25) senelik
    yüzde 5 dosya 900tl
    exper 546 tl
    ipotek 118tl
    dask 97,25(buda senelik herale)
    konut sigortası 270 tl

bilmeyen için süreç şu şekilde işliyor. bankaya gerekli evrakları götürüyor hesabını yaptırıyorsunuz sonra kredinin onayını bekliyorsunuz , onaylandıktan sonra exper geliyor raporu hazılıyor kredi onaylanıyor. sonra banka evrakları düzenliyor satıcı evrakları alıp tapudan gün alıyor aldığı günü bankaya söylüyor banka görevlisi ve satıcı alıcı bankaya gidip hallediyor. dask önceden yatıyor bgiliniz olsun.

• efsanea_06 kullanıcısına yanıt
    Adam dalga geçmiyor.
    Tr deki operasyonu çok iyi olmayabilir, bilemiyorum ama bknz:http://www.businessinsider.com/the-biggest-banks-in-the-world-2017-4?r=UK&IR=T/#23-lloyds-banking-group-uk-101-trillion-1

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 818819820821822
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.