Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (818. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cogg Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil2 iOS
5 sn
31.267
Cevap
907
Favori
3.044.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tapu da devir işlemi yapılır ev sizin oldumu banka ipotek koyar sonra para aktarılır. Devir olmadan banka ipotek koyamayacagindan parayı aktarmaz. Banka önce kendini garantiye alir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ev için kredi çekerken iki kişi alım satımı yapıyordu alıcı kredi kullanıyordu. Bunlar bankadan ipotek evraklarını almadan tapuda banka avukatını görmeden satış işlemini yapmışlar. Bankaya geldiler alıcı tapuyu adına almış. Satıcı bankadan para istiyor. Bankacı ipotek koyulmamis ben parayı ödemem diyor. Mesai bitmek üzere. Banka da kıyamet, satıcı kadın bağırıyor verin paramı diye. Bankacı avukatı aradı tapu ile görüşüldü. Sabah ipotek koyulsun dediler. Kadın ben sabaha cikmazsam nolacak diye bağırıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

Ben ev için kredi çekerken iki kişi alım satımı yapıyordu alıcı kredi kullanıyordu. Bunlar bankadan ipotek evraklarını almadan tapuda banka avukatını görmeden satış işlemini yapmışlar. Bankaya geldiler alıcı tapuyu adına almış. Satıcı bankadan para istiyor. Bankacı ipotek koyulmamis ben parayı ödemem diyor. Mesai bitmek üzere. Banka da kıyamet, satıcı kadın bağırıyor verin paramı diye. Bankacı avukatı aradı tapu ile görüşüldü. Sabah ipotek koyulsun dediler. Kadın ben sabaha cikmazsam nolacak diye bağırıyordu.

valla olay konu :) kadın bence geceden kafasını kesip bankaya gövdesini tapunun önüne koymuştur . sabah birleştirirler diye :D
  • quote:

Tapu da devir işlemi yapılır ev sizin oldumu banka ipotek koyar sonra para aktarılır. Devir olmadan banka ipotek koyamayacagindan parayı aktarmaz. Banka önce kendini garantiye alir.

peki şunu sormak istiyorum diyelim ev 200 bin tl. benim elimdeki 50 bin tlyi mütayite verdim evvelce . bankadan 150 çekmek istiyorum. banka şunu der mi tamam ev 200 bin tl sen 150 istiyon 50 yi bana getir ben direk 200 ü satıcıya aktaracam yoksa beni ilgilendirmez 200 binin 150 sini veririm gerisine karışmam mı der nasıl verirsen verirsin istediğin zaman mı der
  • makko58 M kullanıcısına yanıt
    Banka sizin evi kaça aldığımıza ev sahibine ne ödediğinize bakmaz. Kaç tl kredi çekmek istiyorsun 150 bin tamam der. Onay ister onay gelir. Eve eksper gönderir eksper eve değer biçer banka bu değerin maksimum %80 ine kredi verir. Varsayalım eksper eve 200 bin dedi banka size istediğiniz 150 bini verir. Siz zaten 50 bin ödediniz peşin. Tapuya gider satışı yaparsınız. Banka ipotek koyar alıcının hesabına 150 bin gönderir. Siz 50 vermişsiniz vermemişsiniz banka buna bakmaz ev size gectimi ipotek koyuldu mu işlem tamam.

• quote:

Banka sizin evi kaça aldığımıza ev sahibine ne ödediğinize bakmaz. Kaç tl kredi çekmek istiyorsun 150 bin tamam der. Onay ister onay gelir. Eve eksper gönderir eksper eve değer biçer banka bu değerin maksimum %80 ine kredi verir. Varsayalım eksper eve 200 bin dedi banka size istediğiniz 150 bini verir. Siz zaten 50 bin ödediniz peşin. Tapuya gider satışı yaparsınız. Banka ipotek koyar alıcının hesabına 150 bin gönderir. Siz 50 vermişsiniz vermemişsiniz banka buna bakmaz ev size gectimi ipotek koyuldu mu işlem tamam.

hocam bnde sizin gibi biliyordum. Bugün bankacı aradı evin geri kalan ücretini (kredi harici tutarı) hesaba yatırmamı aksi halde merkezin krediyi onaylamayacağını söyledi şok oldum adam mı bilmiyor yoksa sistem mi değişti anlamadım. Öğleden sonra vakit bulabilirsem bankanın başka şubesiyle görüşeceğim ben evi temelden almışım bir miktar parayı önden vermişim ev kredi aşamasına geldi şimdi kredi çekip geri kalan tutarı vereceğim.

• cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Bende de durum sizin ki gibiydi yani elimde bir peşinat vardı ben bankaya bu parayı da alın siz beraber hepsini gönderin dedim bankacı yok onu siz gönderin dedi . Sonra ben hesaba atıp ikisini bir eft yaptım.

Bende durum biraz garipti tapu benim adıma geçti banka hesabıma parayı yatırdı. Biz buradan eft yaparsak ücret çıkıyor siz internetten gönderin bize dekont verin dedi. Ben parayı alıcıya göndermesem ne olacaktı orasını bilmiyorum banka güvendi bana herhalde :)

Banka sizin evi kaça aldığınıza niye bakıyor 150 bin kredi çıkmış ise satıcı bu 150 bin karşılıgında tapuyu veriyorsa bankaya ne oluyor.
    Öz kaynağı soruyor banka normal uygulama özkaynağı bankanızdan geçirmeyecem veya önce kapora olarak verdim diyebilirsiniz banka da krediyi onaylar veya red verir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • thearsiv hocam bende aynı şeyi söylediğimde ilk bankacı kabul etmedi bende başka şubesine gittim orada ki bankacı da sizin ne kadara aldığınız kredi hariç tutarı verip vermediğiniz bizi ilgilendirmez exper bedeli çekeceğiniz krediyi karşılıyorsa biz krediyi onaylarız dedi. Aynı banka farklı şubeler farklı uygulama anlamadım.
    Aslında 2. Şube yanlış/eksik bilgi veriyor. Kredi eksper değeri üzerinden değil satış değeri üzerinden hesaplanması gerekir (ama bizim banka sisteminde olmuyor) satışta 100bin gösterdiğin yere aslında bankanın 80bin kredi vermesi lazım biz ekspere göre kredi belirliyoruz. Banka özkaynağı sorgulayabilir asıl olanda sorgulamasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: thearsiv

Aslında 2. Şube yanlış/eksik bilgi veriyor. Kredi eksper değeri üzerinden değil satış değeri üzerinden hesaplanması gerekir (ama bizim banka sisteminde olmuyor) satışta 100bin gösterdiğin yere aslında bankanın 80bin kredi vermesi lazım biz ekspere göre kredi belirliyoruz. Banka özkaynağı sorgulayabilir asıl olanda sorgulamasıdır.

bilmiyorum hocam hangisi doğru eksik ben inşaat iken aldım önden ödeme yapmıştım şimdi kalan kısmın kredisi çekeceğim bugünde exper ücretini yatırdım exper arkadaşla gittik 1-2 güne ben raporu bankaya yollarım size bilgi verirler dedi.

• takipteyim bu konunun . bende 260 bin liralık ev için temmuz ayında 70 bin peşinat verdim. halihazırda konut bitene kadar haziran ayına kadar 30-40 bin biriktirip geri kalanı için kredi çekecem 155 bin filan. lakin exper 250 bin derse eve banka benden öz kaynak olarak 50 mi talep edecek yoksa 155 bin isteyecem onun mu yüzde 20 si olan miktarı 26 bin lirayı öz kaynak isteyeccek
  • 15 gün önce kradi için başvuru yaptım.

Ekper geldi %62 raporu verdi..malum 70 opöada kredi çekemiyoruz..bankacım 15 gün sonra tekrar gönderelim dedi tsmam dedim..dün geldi,binanın dışından bakıp %65 raporu vermiş..bınanın dış cephesi nerdeyse bitti...kapı ve mutfak dolapları yapılmadığı için 70 raporunu vermıyor...evı aldığım müthit de sıkıştırıp duruyor...ziraatten başvuru yapmıştım.

Ekper ikinci defa geldi..ikinciye ücret aldırmadık dedi bankacı ama 3. Defa gelmesinde eksra ekper ücreti verecek miyim ben...

Kredi notum vs..yüksek..ekperin kıllığı yüzünden kredi alamıyorum. 32 dairrlik bir apartman... binaya değil daireyr bakıyormuş...kapı kapı ve mutfak dolapları tskılmasına daha 1 ay var fıyor mütahit de...

Nne yspacsğım ben şimdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tatum

15 gün önce kradi için başvuru yaptım.

Ekper geldi %62 raporu verdi..malum 70 opöada kredi çekemiyoruz..bankacım 15 gün sonra tekrar gönderelim dedi tsmam dedim..dün geldi,binanın dışından bakıp %65 raporu vermiş..bınanın dış cephesi nerdeyse bitti...kapı ve mutfak dolapları yapılmadığı için 70 raporunu vermıyor...evı aldığım müthit de sıkıştırıp duruyor...ziraatten başvuru yapmıştım.

Ekper ikinci defa geldi..ikinciye ücret aldırmadık dedi bankacı ama 3. Defa gelmesinde eksra ekper ücreti verecek miyim ben...

Kredi notum vs..yüksek..ekperin kıllığı yüzünden kredi alamıyorum. 32 dairrlik bir apartman... binaya değil daireyr bakıyormuş...kapı kapı ve mutfak dolapları tskılmasına daha 1 ay var fıyor mütahit de...

Nne yspacsğım ben şimdi?

Eksper dediginiz kisi de sonucta cihan padisahi degil.

Onun da raporlarini denetleyen bir üst kurum var.

Adam eksik evi resimleyip nasil degerinde göstersin?

Ama siz ekspere yardimci olmak acisindan, insaat firmasindan kaseli imzali "dairenin eksikliklerj şu tarihte tamamlanacaktir" yazisi alip eskperin raporuna eklemesini rica edebilirsiniz.

• bankalar ülkeyi yönetiyor resmen
    evet oyundan sonra ülke düzelecekti
    krediler 1 in altında olacaktı
    dolar euro düşecekti

ne oldu ?

bolu tünelinde mi kaldı acaba

hesabını vereceksiniz
  • Ziraat bankasından 130 bin tl için her yıl 10 bin tl ara ödemeli ödeme planı istedim geri ödemesi ile 228 bin tl ara ödemesiz sabit taksitli 227 bin geri ödeme çıkartmışlar. Yıllık 10 bin ara ödememin hiç bir karı olmuyor bu hesaba göre. Bir yanlışlık yokmu hesapta?

• quote:

Orijinalden alıntı: cenup

bankalar ülkeyi yönetiyor resmen
    dolar euro düşecekti

ne oldu ?

hesabını vereceksiniz

Bu saatten sonra artik duzelme falan beklemeyin.

Hatta bahsedildigi gibi Turk Bankalarina cezalqr ve ambargolar baslarsa işler daha da kötuye gider.

Ama şuan ne olacagini kimse öngoremiyor.

Bu durum da tedirginlik yaratiyor haliyle.

• -Antonio- - kullanıcısına yanıt
    Sabit geri ödeme 227 olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Orijinalden alıntı: cenup

bankalar ülkeyi yönetiyor resmen
    dolar euro düşecekti

ne oldu ?

hesabını vereceksiniz

Bu saatten sonra artik duzelme falan beklemeyin.

Hatta bahsedildigi gibi Turk Bankalarina cezalqr ve ambargolar baslarsa işler daha da kötuye gider.

Ama şuan ne olacagini kimse öngoremiyor.

Bu durum da tedirginlik yaratiyor haliyle.

bu hükümetle herşey mümkün aslında
    bir yerden taviz verir
    ekonomi düzelir hemen

yaşadık gördük bunları

• thearsiv T kullanıcısına yanıt
    Nasıl olmaz. Ödeme planı var elimde.

• 
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.