Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (815. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lastswindler Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aylık ne kadar ödeyeceksin.Gelirin ne kadardı acaba öğrenebilrmiyim.
  • Aylık 2427 Tl ödeyeceğiz ilk etapta 10 Yıllık çektik başka ödemelerimiz de olduğundan dolayı ancak 2 ay sonra 30 bin civarında ara ödeme yapacağız. Gelirimiz bizim de karı koca olarak aylık 6500 TL civarı...
  • Arkadaşlar bir sorum olucaktı, kredi çekerken maaşımızın ne kadarına kredi çekebiliyorum? Birde ben sağlıkçıyım maaşım 4 kalem üzerinden yatıyor, kredi kullanırken her kalemin bordrosunu ayrı ayrı mı vermem gerekiyor. Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murattekno kullanıcısına yanıt
    Kredi maaş oranı bankaya göre ve kredi notunuza göre değişir, bordro ise toplam hesaplanır verilir bende sağlık personeliyim bizim mutemet istersek bir miktar fazla bile gösteriyor :) maaş bankasına başvuru yapıyorsanız bordro ya bakmıyorlar zaten onlar görüyor hesaba yatanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 24 Ekim 2017; 11:23:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

Kredi maaş oranı bankaya göre ve kredi notunuza göre değişir, bordro ise toplam hesaplanır verilir bende sağlık personeliyim bizim mutemet istersek bir miktar fazla bile gösteriyor :) maaş bankasına başvuru yapıyorsanız bordro ya bakmıyorlar zaten onlar görüyor hesaba yatanı

hocam teşekkür ederim, oran tahmini olarak kaçtır, benim kredim vs yoksa maaşımın %70di kadar ödeme verilebilir mi? ben bazı yerlerde maaşının %50 diye duymuştum da o yüzden soruyorum
  • murattekno kullanıcısına yanıt
    Is yerinde bir arkadaş 3700 maaş alıyor ziraat bankası 2350 taksit ödemeli çekti banka görevlisi zaten daha yüksek taksit ödemeli onay çıkmaz demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

Is yerinde bir arkadaş 3700 maaş alıyor ziraat bankası 2350 taksit ödemeli çekti banka görevlisi zaten daha yüksek taksit ödemeli onay çıkmaz demiş

hocam orana vurunca %63 oluyor, sizin dediiniz gibi bende mutemete sorayım bir maaşı biraz falza gösterebilirse iyi olur benim için :) tekrardan teşekkür ederim
  • cori3535 C kullanıcısına yanıt
    iyi Günler, Hangi bankadan kredi çektiniz? 150 bin 10 yıllık kredi çekeceğim. Araştırma yapıyorum bende.
  • mrsozen M kullanıcısına yanıt
    Merhaba Arkadaşım,

Ben QNB Finans'tan çekmiştim 0,99 idi ben çekerken ancak...
  • arkadaşlar ara odemeli 290000 kredi çektim geri ödemesinde 35 tl anapara 2550 kredi faizi oduyorum yok mu bunun bir sinrlamasi ilk 2yil sadece faize çalışıyoruz ya

• kimyager3542 K kullanıcısına yanıt
    Ödediğiniz tutarı arttırabilirsiniz çektiğiniz tutarın faizi ödediğinizden fazla ve siz o tutarın altında ödeme yapıyorsunuz mantık olarak 35 TL bile düşmemesi lazım toplam vade ve oran
    0,88 civarı çekmiş olmanız lazım ki anca 290 binin aylık faizi olan 2550 lira ödeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearsiv -- 27 Ekim 2017; 11:22:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mayis 2017 0.88 oran 120 ay vade 8 defa ara ödeme yapcam mayıs 2019da baslayacak yılllık 24k

5.taksit 35tl anapara 2550 faiz durum bu banka kendi alacağını sağlama aldıktan sonra anaparadan düşmeye başlıyor

hiç bulaşmamak lazımdı ama ne yapcan mecburiyet

• kimyager3542 K kullanıcısına yanıt
    Banka alacağını garantiye almıyor açıkcası sizin çektiğiniz kredi banka için saatli bomba 11 taksit ödeyeceksiniz 1. Sene sonu bankaya olsa borcunuz 289bin olacak kredi çektiğinizde durum farklı değildi

• Ara ödemeli yada değişken ödemeli (düşen yada artan) ilk aylarda faiz ödemeleri çok fazla oluyor. Sebebini çok anlayamadım.

Ancak sabit ödemeli de böyle değil. Bence sabit ten şaşmamak lazım.

• merhaba benim şöyle bir sorum var. Konut kredisi çekeceğim ancak çekeceğim evin tapusu haftaya cuma günü elime geçecek ama dolar euro enflasyon ve faizlerin 13 ü bulmasından dolayı her an konut kredilerinin artacağını düşünüyorum. (Kendi düşüncem bir yerden duymadım) Şuan başka bir tapuyla başvursam daha sonra exper gideceği zaman gerçek evin tapusuyla değiştirme şansım var mı? Böylece 1 hafta kazanmış olacağım.
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Sorduğunuz soruyu biz size soralım...Mümkün olurmu??

• cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Düşündüğünüzü yapabilirsiniz ön başvuruda evin değerinden ziyade size kredi çıkıp çıkmıyocağı kefil vs istenip istenmeyeceğinr bakılır şartlar uygunsa eksper yönlendirilir. Ama bu süreç zaten bir hafta sürmez en fazla sürse 1 gün sürer

• Bu arada hocam sorduğum olay oluyormuş. Kredinin onayıyla experin gitmesi farklı oluyormuş. Şimdi herhangi bir tapu ve maaş bordrosundan kredi girişi yapıyorlar kredi onaylandıktan sonra 10 gün içerisinde tapunun alınması gerekiyormuş. Kredi onaylansa bile kredi çekmek zorunda değilmişiz. Kredi onaylandıktan sonra exper gidene kadar sürede tapunun çokta önemi yokmuş.
  • Alacağım evın'% 70 den fazlası bitti.kat iltifakı tapusu çıktı.yarın bankaya basvuracağım.porje keredisi diye bir şey duydym.sıfır evlerde 2 ay sonra tmamlanacak evlerde poje kredisi kullnılıyor dıye...böyle bir durum var mı.? Yarın bankaya soracam ama faız oranları daha ıyı oluyrmuş sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatum -- 6 Kasım 2017; 19:24:4 >
  • Proje kresidi anlaşmalı ptojelwrde oluyormuş öğrenmiş oldum..

Bugün ziraatten 180 bin tl.

72 ay vadeli 3553 lira taksitli kredi balvurusu

yaptım.

Dask,dosya masrafı 6 yıllık hayat sigortası ve expertiz ücreti 2500 tl tuttu...bu rakamı elden ödemek istediğimi

190 bin lira dan kesinti olmamasını istedim kabul ettiler...

Bakalım experin gelmesini beklıyorum.

• 
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.