Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: exselancee Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.346
Cevap
910
Favori
3.054.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MehmetNurD

Arkadaşlar tapuda satış bedeli kısmında 35.100 tl yazıyor. Ben bu ev üzerinden 100 bin tl kredi çekeceğim. Bir sorun çıkar mı?

Hiçbir sorun olmaz isterse 10 bin yazsın tapuda evin exper değerine göre kredi çıkıcak size siz 100 binden fazla bile isteyebilirsiniz bankadan belki ev daha fazla edicek kim bilir..Orada yazan tutarın size bir zorunluluğu yok satıcı düşünsün aradaki farkı vergi olarak kendisi ödeyecek çünkü sizde en az çektiğiniz kredi kadar gösterin satışta sorun olmasın size..
  • 10 yıllık konut kredisi için en uygun faiz ve masraf için hangi banka önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllardır bankalarla ugrasan biri olarak kesinlikle devlet bankalarını tavsıye ederım ama kesınlıkle 1 2 puan yüksek olsun ama devlet bankaları olsun

gerek sonradan alacağınız olsun
    gereksede başka masraflar çıkarmasınlar
    buyuzden devlet bankaları
  • Bugün bankaya gittim ve kapama bakiyesini sordum 61920 Tl dedi. Her ayın 1i veya 2. de ödüyorum. Sorun şuki bana kalan anapara ödemesi 59477 tl. 1500 tlde ceza ve ipotek feyk ücreti toplamı. Normalde 60900 tl ödemem lazımken bana 1000 tl fazla ücret çıkartıyor. Sorduğumdada açıklayamadı bu farkı. Faiz var falan diyor. Bu faizden nasıl kurturulurum dediğimde de açıklayamadı. 30 una yakın kapatsam yani geri ödeme tarihine yakın bir tarihte kapatsam faiz var mı dedim olur diyor. Bu faizin ismi ne diyorum onuda söyleyemiyor. Sistem istiyor diyor. Tam bir komedi. Yardım edecek arkadaş var mı bu faiz ne faiziymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz2200 -- 2 Mayıs 2013; 15:39:44 >
  • Olur ki bir gün maliyeden biri kontrol ederse aradaki farkı sorar ve yeniden değerlendirme oranından vergi ve cezasını keser. Tahmini 10.000 tlden aşığı olmaz. Kontrol edilme ihtimalinin küçük olduğunu hatırlatmak lazım tabi ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz2200 -- 2 Mayıs 2013; 14:59:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz2200

Bugün bankaya gittim ve kapama bakiyesini sordum 61920 Tl dedi. Her ayın 1i veya 2. de ödüyorum. Sorun şuki bana kalan anapara 59477 tl. 1500 tlde ceza ve ipotek feyk ücreti toplamı. Normalde 60900 tl ödemem lazımken bana 1000 tl fazla ücret çıkartıyor. Sorduğumdada açıklayamadı bu farkı. Faiz var falan diyor. Bu faizden nasıl kurturulurum dediğimde de açıklayamadı. 30 una yakın kapatsam yani geri ödeme tarihine yakın bir tarihte kapatsam faiz var mı dedim olur diyor. Bu faizin ismi ne diyorum onuda söyleyemiyor. Sistem istiyor diyor. Tam bir komedi. Yardım edecek arkadaş var mı bu faiz ne faiziymiş.

Kalan anapara + %2 cezası + ipotek fek ücreti. Konut kredisi transferinde bundan farklı bir kapama bakiyesi formülü olamaz. %2'den fazla ceza alınamaz. İşlemi bunun üzerinden yapmalarını, öbür türlüsünün kanuna aykırı olduğunu, krediyi kapamazlarsa mahkemeye gideceğinizi söyleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iamnightrider
    quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNurD Arkadaşlar tapuda satış bedeli kısmında 35.100 tl yazıyor. Ben bu ev üzerinden 100 bin tl kredi çekeceğim. Bir sorun çıkar mı?
    maliyeyle başınız belaya girebilir. konut kredilerinde bankalardan kredi miktarlarını alıp beyanda karşılaştırma yapıyorlarmış diye duydum. aradaki fark için ödemeniz gereken paranın 3 katı kadar cezayla karşı karşıya kalırsınız
    konuyu biraz açarmısın. şimdi ben bu evi satın alırken bu adama 140.000 tl ödeyeceğim. tapu adıma geçerken bu satış bedeli değişmeyecek mi?
    ne kadar kredi çektiysen tapudaki bedeli de o miktarda olmalıdır.eğer düşük olursa ilerde maliye ceza kesebiliyor.o yüzden tavsiyem 90 bin mi kredi çektiniz evin değerini 90 bin gösterin.

Arkadaş evi henüz satın almamış. 35.000 TL görünen eski satış bedeli. Tapuya gittiğinizde evi 100.000 TL üzerinden beyan edip harcını ödeyin, sizin açınızdan risk kalmaz. Yalnız ev sahibi evi 5 yıl geçmeden satıyorsa muazzam değer artışı kazancı vergisi ödemek durumunda kalır (aradaki farka 'gelir' muamelesi yapıldığından dolayı'.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konutkredisi.com.tr -- 2 Mayıs 2013; 15:46:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Konutkredisi.com.tr

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNurD Arkadaşlar tapuda satış bedeli kısmında 35.100 tl yazıyor. Ben bu ev üzerinden 100 bin tl kredi çekeceğim. Bir sorun çıkar mı?
    maliyeyle başınız belaya girebilir. konut kredilerinde bankalardan kredi miktarlarını alıp beyanda karşılaştırma yapıyorlarmış diye duydum. aradaki fark için ödemeniz gereken paranın 3 katı kadar cezayla karşı karşıya kalırsınız
    konuyu biraz açarmısın. şimdi ben bu evi satın alırken bu adama 140.000 tl ödeyeceğim. tapu adıma geçerken bu satış bedeli değişmeyecek mi?
    ne kadar kredi çektiysen tapudaki bedeli de o miktarda olmalıdır.eğer düşük olursa ilerde maliye ceza kesebiliyor.o yüzden tavsiyem 90 bin mi kredi çektiniz evin değerini 90 bin gösterin.

Arkadaş evi henüz satın almamış. 35.000 TL görünen eski satış bedeli. Tapuya gittiğinizde evi 100.000 TL üzerinden beyan edip harcını ödeyin, sizin açınızdan risk kalmaz. Yalnız ev sahibi evi 5 yıl geçmeden satıyorsa muazzam değer artışı kazancı vergisi ödemek durumunda kalır (aradaki farka 'gelir' muamelesi yapıldığından dolayı'.

40.000 tl peşin verildi. 100.000 tl kredi çekilip verilecek toplam 140.000 tl. bu evin ilk tapusu müteahhitten alınmış.

• Arkadaslar halkbankasi hayat sigortasini zorunlu kosuyor. Oran da guzel baska secenegim kalmadi. Bu sigorta bedelini sonradan geri almam mumkun mu? Normalde zorunlu diye bir kanun yok tamamen kendi mevzuatlari geregi bu durum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Konutkredisi.com.tr

quote:

quote:

quote:

quote:

40.000 tl peşin verildi. 100.000 tl kredi çekilip verilecek toplam 140.000 tl. bu evin ilk tapusu müteahhitten alınmış.

Kanuni olan asıl alış bedelinde göstermeniz. Herkesin yaptığı ve sorun olmayan durum kredi tutarı kadar göstermeniz. 100.000 TL tapu değeri gösterildiğinde sorun olmaz, ancak dediğim gibi evi alan kişi müteahhitten alalı 5 yıl olmadıysa (evi ne zaman aldığına göre değişerek 22-27 bin TL arası) değer artışı kazancı vergisi öder .

• arkadaşlar bir yandan ev sahibi olmak istiyorum ama bir yandan da faize bulaşmamak istiyorum...anlayacağınız iki arada bi derede kaldım...araştırmalarım sonucunda eminevim.com,finans kurumları veya direkt inşaat firmalarından kooperatif gibi taksitle ev almak gibi seçenekler buldum...sizde ricam bir yol göstermeniz;

---emin evime girsem evimi hemen alamıcam ve kura şeklinde oldugundan belirsiz bir süre beklemek zorunda kalıcam,belki bir ay belkide birkaç yıl :((
    ---inşaat firmalarına başvursam inşaat halindeki evlerde fiyatlar çok cazip olmasada uygun diyelim ama en az 2 3 yıl inşaatın bitmesini beklemek gerekiyor,inşaatı tamamlanmış evlerde ise fiyatlar almış başını gitmiş,tabi birde istediğiniz gibi bir daire olup olmayacağı var... :(((
    ---son seçenek finans kurumları oluyor,bana göre onlarda aslında bir banka gibi faizle konut kredisi vermiş gibi duruyor ama çok ince bir ayrıntı ile araştırmalarım sonucu caiz olduklarına dair fetvalara ulaştım ancak çevremde hiç bu finans kurumlarını kullanan kişiye rastlamadım,en azından konut almak için...

sizden ricam böyle durumda bulunan yada bu evrelerden geçenler varsa en azından bir fikir verebilecek düzeyde olanlardan düşüncelerinin esirgememesi...cevaplarınızı bekliyorum..

• Arkadaşlar bugün iki bankadan iş bank-akbank 150.000 TL için 96 ay 0,68 teklif ettiler iş bankın masrafı biraz daha az ... yarın bakalım... aslında akbanktan çekmek istiyorum. iyi akşamlar... Bankaları zorlayın biraz daha...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosur32

Arkadaşlar bugün iki bankadan iş bank-akbank 150.000 TL için 96 ay 0,68 teklif ettiler iş bankın masrafı biraz daha az ... yarın bakalım... aslında akbanktan çekmek istiyorum. iyi akşamlar... Bankaları zorlayın biraz daha...

işbank hangi şube bu? Bir de diğer masraflar ne idi? Paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosur32

Arkadaşlar bugün iki bankadan iş bank-akbank 150.000 TL için 96 ay 0,68 teklif ettiler iş bankın masrafı biraz daha az ... yarın bakalım... aslında akbanktan çekmek istiyorum. iyi akşamlar... Bankaları zorlayın biraz daha...

Masraf ne kadar çıkardı İş bank?

• Finans kurumundan Kardeşim kullandı o zaman için piyasadan1veya 2 puan yüksekti galiba 0,73 ten almıştı.
  • http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/841241-faizler-dusuyor

bu oranlar ne alaka şimdi düşmüş hali böylemi olacak....
  • quote:

Orijinalden alıntı: april04

http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/841241-faizler-dusuyor

bu oranlar ne alaka şimdi düşmüş hali böylemi olacak....

boşver sen gazetede yazılanlar hocam:)o yazılanlar fuzuli rakamlar.
  • Bugün İş bankasından 0.70 95000TL 120 ay kullandım.Masraf 1600TL
  • 02.05.2013 perşembe iş bankasından 100.000TL için 84 ay 0,68 faiz oranı + 1550TL tüm masraflar üzerine anlaştık. Ertesi güne(cuma) eksper gelir dediler gelmedi. bugüne yetişmedi filan denildi cumartesi yollayacaklarmış.
    Şimdi bilen arkadaşlara sorum şunlar:
    1- Bu eksper süreleri normalmidir ve cumartesi çalışıyorlar mı gerçekten ?
    2- Dün başvurumuzu yaptık eksper, kredi, tapu vs bütün işleri tamamlama süresi nedir..
    Yardımcı olacak arkadaşalra şimdiden teşekkür ederim...
  • Cumartesi eksper cumartesi gelir. Bende bugün kredi kullandım. Salı yada çarşamba eksper gelir dediler. Diğer sorunuzu bilenler cevaplar muhtemelen.
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.