Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaplanyy , mekatronikçi , aylmz07 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir - 8 Masaüstü2 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
31.300
Cevap
907
Favori
3.048.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RİCARDOQUARESMA

quote:

Orijinalden alıntı: dellyozzy

herkese selamlar arkadaslar,
    Oncelikle konuyu takip eden herkesin hayal ettigi eve hayirlisiyla sahip olabilmesi dilegiyle...
    herkes gibi bende yillardir ev sahiplerine kazandirdigimiz paralari artik kendi evimde kullanma planlari yapmaktayim.bunun tek cozum yoluda malesef mortgage...
    durumumu aciklayacak olursam ; almak istedigim ev 230bin gibi rakamdan 200bin gibi firsat sayilabilecek bir fiyata dustu.bu durumda 50bin tl pesin ayarlamam gerekiyor ki 150bin tl kredi cekebileyim. maddi imkanima deginecek olusam ozel sektor calisani 4250tl benim 800tl de esimin maasi.cogu zaman da mesai ucretlerile biraz da fazla aliyorum...

simdi bu isin icinde olan arkadaslara sesleniyorum;
    1..benim durumumda ki bir insan icin gunumuz faiz oranlariyla bu ise kalkismamin mantiksiz bir tarafi varmi?
    2..faiz oranlarinin dusmesi gibi bir durum soz konusumu..gerci cok fazla beklemeye sabrim kalmadi
    3..120 ay gibi bir surede en uygun krediyi hangi bankadan geri odemesi ne sekilde yapabilirim?
    4..maddi durmuma gore bankala bana gelirimin %40 indan fazlasini kullanamama noktasinda sorun cikarirlarmi?

tesekkurler

allah herkesin gonlune gore versin

0.95 den hesapladım 2100 tl aylık ödeme ile 120 ay vadeli olarak 150 bin tl kredi kullanabilirsiniz. bu miktar da aylık kazancınızın yüzde 40 ına eşit neredeyse. almayı düşündüğünüz ev site tarzı ileriye dönük teslimatlı bir projemidir? eğer öyle ise kendi anlaşmalı oldukları bankalardan uygun oranlarda kredi verme imkanları bulunmakta.

almak istediğim konut tamamen bitmis durumda ev oturuma bir-iki yıl önce başlanmış. toprak sahibinden olduğu için söylediğiniz gibi anlaşmalı banka gibi durum söz konusu değil...
    %40 olayına takılmama olayına sevindim..
    ancak ufak bir problem var. daha önce ihtiyaç kredisi kullanmıstım son 7 ayı kaldı 6-7 bin gibi borcu var. bu borcu diyorum espertizle konuşup evin değerini biraz daha fazla göstersek ve oradan alacağım extra para ile onu kapatsam nasıl olur?? bankalar veya expertiz bu duruma yanasırmı? eğer böyle bir sansım varsa karşımdaki kişilerle ne şekilde diyalog kurmalıyım.??

• Şu an için en uygun kredi Kamu Personeline özel 120 Ay 0,85 gibi bir oranla bank asyada.. neredeyse zamlardan önceki oranlara tekamül ediyor.
    kampanyaları 9 temmuza kadar devam ediyor. kamudaki arkadalara duyurulur.
  • garanti bankası 0.98 oran veriyo şaka gibi
  • bugün müracaat ettim halkbankasına 70.000 TL 60 ay vade % 0,93 faiz oranı... dün % 0,91 di

920 dosya masrafı + 350 ekspertiz + 200 tapu masrafı + 244 hayat sigortası (29 yaş) + 300 tl konut+dask
  • Evin tamamını kredi çekebiliyor muyuz? 300 bin TL'lik bi ev almayı düşünüyoruz. Ama %25 peşinat fazla.

300 bin TL eve verecek şekilde kredi alsak tüm masraflar dahilinde ne kadar geri ödemiş oluruz. 400 ü geçer mi. Bi baktım bi dünya oran falan var anlamadım ne olduklarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Evin tamamını kredi çekebiliyor muyuz? 300 bin TL'lik bi ev almayı düşünüyoruz. Ama %25 peşinat fazla.

300 bin TL eve verecek şekilde kredi alsak tüm masraflar dahilinde ne kadar geri ödemiş oluruz. 400 ü geçer mi. Bi baktım bi dünya oran falan var anlamadım ne olduklarını.

225000 tl kredi çeker iseniz 10 yıl vade ile 0.96 faiz oranıyla hesapladım ve toplam borç 380 bin lira gibi birşey çıktı aylık ödemeniz 3166 tl oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RİCARDOQUARESMA

quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Evin tamamını kredi çekebiliyor muyuz? 300 bin TL'lik bi ev almayı düşünüyoruz. Ama %25 peşinat fazla.

225000 tl kredi çeker iseniz 10 yıl vade ile 0.96 faiz oranıyla hesapladım ve toplam borç 380 bin lira gibi birşey çıktı aylık ödemeniz 3166 tl oluyor.

Nerdeyse bi ev parasida bankaya veriyoruz. Faiz'e bak. Bilgi icin tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: akilonya

Şu an için en uygun kredi Kamu Personeline özel 120 Ay 0,85 gibi bir oranla bank asyada.. neredeyse zamlardan önceki oranlara tekamül ediyor.
    kampanyaları 9 temmuza kadar devam ediyor. kamudaki arkadalara duyurulur.

72 ay için 0.80 ile başvuru yaptık. kesinlikle bundan daha iyisini bu aralar bulamazsınız.

Büyük ihtimal kamuda çalışan birini kefil göstererekte bu kampanyadan faydalanabilirsiniz.
  • ben bank asya ya sordum.. olmaz dediler kamu çalışanı kefil olsa bile alamazsın diye... gerçekten şu anda en iyi faiz oranı bu ama alamıyoruz... Kamu çalışanı tanıdık var ama olmuyor dediler... Yapan varsa bilgi verirse güzel olur....
  • selamlar..

arkadaşlar birşey sorucam bilgisi olan veya daha önce yapmış olan var ise bilgilerinizi paylaşırmısınız..

benim şuan 1 evim var ve bu evi ipotek ettirerek bankaya kredi çekip başka 1 ev daha almak istiyorum..

ipotek ettiklerin de ne kadar kredi kullana bilirim? ev kredisi olarak mı alacağım ? faiz oranı kaç olacaktır ? % 75 'ini mi vericekler yine ?
  • konut sigortası ve hayat sigortası zorunlu mu arkadaşlar ? 4,000 TL. masrafa ek olarak konuluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulozanger

konut sigortası ve hayat sigortası zorunlu mu arkadaşlar ? 4,000 TL. masrafa ek olarak konuluyor..

Kesinlikle zorunlu değildir sadece deprem sigortası zorunludur.Bazı bankalar yangın sigortasını zorunlu tutmaktadır ama buda mecburi değildir bankanın koyduğu bir zorunluluktur.Zaten bazı din alimleri hayat sigortası caiz değil diyorlar o yüzden hayat sigortasını zorunlu tutan bankalardan uzak durmanız daha az faiz ödemenizi sağlayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulozanger

selamlar..

arkadaşlar birşey sorucam bilgisi olan veya daha önce yapmış olan var ise bilgilerinizi paylaşırmısınız..

benim şuan 1 evim var ve bu evi ipotek ettirerek bankaya kredi çekip başka 1 ev daha almak istiyorum..

ipotek ettiklerin de ne kadar kredi kullana bilirim? ev kredisi olarak mı alacağım ? faiz oranı kaç olacaktır ? % 75 'ini mi vericekler yine ?

Dediğiniz şekilde %90 hatta %100'e kadar kredi çekebiliyorsunuz. Her banka yapıyor mu bilmiyorum ama Anadolubank'tan bana öyle bilgi vermişlerdi. Üzerinize olan eve ipotek konarak 2. alacağınız evin tamamına yakın kredi çekebiliyorsunuz.
  • Araştıran ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlara soruyorum.Bu sıralarda faizler ne durumda? Daha inermi yoksa çıkarmı? Şuan hangi bankanın ev kredisi daha uygun?
  • Bank Asya nın kampanyasına son anda yetiştim. 0,80 faiz oranıyla 72 Ay vadeli 100.000 Tl kamu personeline özel konut kredisini bu gün aldım. Aylık ödemem 1833 TL. Masraflar 2500 tl.
    Bildiren arkadaşa teşekkür ederim. Foruma bakmasaydım muhtemelen 0,98 - 0,99 dan başka bankalardan alacaktım ve arada çok büyük fark olacaktı. Allah razı olsun.
  • Eviniz hayırlı olsun... benimde Allah çıkardı bu adamları karşıma.... tam vakıfla anlaştım 0.92 den almak üzereyim evrak tamamlıyorum.. Bank asya görevlileri öğlen yemeği çıkışı stand açmışlar bizim kurumda... konuştuk .. öyle bi anda oldu bitti... Nasip işte... ayrıca 5 kuruş istemeden expertizi yaptırdılar, çok iyi niyetliler bütün masrafları bütün iş olup bittikten sonra aldılar. her konuda da çok anlayışlı ve makuller... çok efendiler... kendilerinden oldukça hoşnut kaldım... teşekkürü borç bilirim.
  • bankasyadan kredi çekme koşullarında aylık gelirin maksimum %40 ını aşmayacak şekilde mi kredi çekiliyor.diğer bankalarda bu şart var.örneğin benim aylık net gelirim maaş bordromda 1450 vr brn =1450*0,4=580 tl lik ayda maksimum kredi ödeyebilirmişim.ayda 1000 tl ödeyecek kadar kredi çekemiyor muşum.aynı durum bankasyada da geçerli mi?
  • bank asya nın hangi kampanyası bu? aşağıda linkini verdiğimmi?

http://www.bankasya.com.tr/bireysel/kamu_personeli_finansman_destegi.jsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliass -- 9 Temmuz 2011; 1:09:20 >
  • bankasya kefil istedi mi arkadaşlar. benden istedi o nedenle almaktan vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: borntobewild

garanti bankası 0.98 oran veriyo şaka gibi

herzaman en kazık biziz diyorlar vadesiz hesap için yıllık 76tl kesen aynı bankadan havale 1tl eftye 2,5tl kesen banka şaşırmadım:)
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.